Nie daj się zwieść fałszywym obrazom: oto jak …

W świecie pełnym podróbek i błędnych interpretacji potrzebne jest bystre oko, aby rozpoznać fałszywe oznaki podrabiania!

Dzięki znacznym postępom w przetwarzaniu obrazów i algorytmom uczenia maszynowego tworzenie, edytowanie i tworzenie zdjęć o wysokiej jakości stało się łatwiejsze. Jednak ta technika jest często niewłaściwie wykorzystywana do rozpowszechniania fałszywych obrazów lub zniekształconych treści.

Pamiętaj o wirusowym obrazie „gigantycznego rekina pływającego swobodnie na zalanej autostradzie w Houston podczas huraganu Harvey”. Tak, to naprawdę fałsz!

Niestety nie wszystkie obrazy udostępniane online lub wirusowe są „prawdziwe”. Zdjęcie zostało faktycznie wykonane z wydarzenia w Puerto Rico w sierpniu 2011 r. Rekiny zostały dodane cyfrowo za pośrednictwem programu Photoshop. Mimo to ten fałszywy obraz rekina nadal krąży, stał się wirusowy podczas błyskawicznej powodzi w Teksasie w 2015 r., A nawet podczas huraganu Matthew w 2016 r. W rzeczywistości można zobaczyć ten sam obraz, unoszący się w Internecie, po każdym dużym burza!

Zaskakujące jest to, że nawet po latach bezdyskusyjnych oszustów wciąż udaje się sprawić, by obraz stał się wirusowy.

Szczerze mówiąc, jesteś w równym stopniu odpowiedzialny za przyczynianie się do rozpowszechniania zniekształceń. Prześlij dalej swój singiel lub udostępnij niektóre wprowadzające w błąd obrazy, które utrudniają innym oddzielenie oryginału od podróbki.

PS W przypadku takiej katastrofy możesz zrobić wiele rzeczy, na przykład przekazać darowiznę lub pomóc ludziom z logistyką medyczną lub schronieniem. Ale na miłość boską, przestańcie udostępniać zdjęcia rekinów!

Google podejmuje kroki w celu zwalczania dezinformacji

Chociaż nie jest łatwo znaleźć różnicę między prawdziwymi i fałszywymi obrazami. Jednak ciężar dokładnego i szybkiego wykrycia go nigdy nie był ważniejszy, ponieważ liczba fałszywych treści politycznych stale rośnie.

Niedawno inkubator technologiczny Jigsaw, należący do rodziców Google’a, Alphabet, uruchomił bezpłatne narzędzie przeznaczone do identyfikacji przetwarzanych obrazów, w tym tych wytwarzanych za pomocą sztucznej inteligencji. To narzędzie jest znane jako “Monter”!

Google podejmuje kroki w celu zwalczania dezinformacji

Jak to działa Łączy różne dostępne techniki wykrywania ogólnych manipulacji obrazem. Możesz zidentyfikować zmiany jasności lub wstawienia pikseli lub wydruków, aby coś zasłonić. Zawiera także wykrywacz, który widzi Deepfakes (obrazy, które wyglądają na prawdziwe, ale zostały zmienione za pomocą AI).

To narzędzie jest wciąż w początkowej fazie, więc nie będzie dostępne dla wszystkich w tym momencie.

Tymczasem użytkownicy mogą wypróbować inne metody, aby znaleźć różnicę między prawdziwymi i fałszywymi zdjęciami.

Wskazówki dotyczące znajdowania fałszywych zdjęć lub zmian w Internecie

Nie ma wątpliwości, że oryginalność zdjęć jest trudna do rozpoznania, ale oczywiście istnieje kilka sposobów uniknięcia korzystania ze zmienionych lub zmanipulowanych zdjęć.

Wskazówki starej szkoły:

# Rada 1 – Zwróć uwagę na odbicia

Fałszerze z ograniczoną wiedzą na temat edycji zdjęć często zapominają o prawidłowym manipulowaniu cieniami. Więc jeśli widzisz cienie na obrazach, które są delikatne i nadal niepewne, narysuj linie od punktu na obiekcie do odpowiedniego punktu na cieniu dla niektórych obiektów na obrazie. Pamiętaj, że wszystkie linie muszą obejmować źródło światła!

Szukaj refleksji

# Rada 2 – Strzeż się złej jakości

Zmanipulowana część obrazu wygląda nieco rozmazana wokół krawędzi. Aby edytowana część była mniej widoczna, Photo Editor ogólnie obniża jakość obrazu. Jakość jest obniżana w nieznany sposób. Część Photoshop wydaje się być niższej jakości niż pozostała część zdjęć.

Uważaj na słabą jakość

# Rada 3 – Obserwuj identyczne wzory

Obiekty rzadko powtarzają się identycznie. Początkujący użytkownicy programu Photoshop mogą pozostawić ten sam wzór podczas próby sklonowania elementu.

Obserwuj identyczne wzory

# Rada 4 – Zacznij oceniać odcienie i kolory

Integralność zdjęcia można również wątpić, jeśli zostaną użyte pewne naturalne kolory. Świat fascynuje wirusowy wizerunek amerykańskiego węża o różnych kolorach na całym ciele. Najwyraźniej jest to biały wąż.

Zacznij oceniać odcienie i kolory

# Rada 5 – Nie trać dziwnych części ciała

Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących w programie Photoshop. Ta słabość jest łatwo rozpoznawalna, tak jak na tym plakacie, gdzie aktorka ma obie ręce, a jedna zagubiona jest w tym fałszywym obrazie. Dołączyła znana modelka / aktorka Coco Rocha Twitter aby podczas edytowania policzyć dwa ręce i nogi.

Nie trać dziwnych części ciała

Zaawansowane porady:

# Rada 1 – Sprawdź, czy pobrano fałszywy obraz

Możliwościami są bardzo fałszywe obrazy, które próbujesz przeanalizować i które zostały wcześniej zdemontowane. Korzystając z wyszukiwarki Google odwrotnego obrazu lub TinEye, możesz znaleźć oryginalne źródło zdjęcia lub jeśli zostało ono użyte lub opublikowane w innym miejscu.

Jeśli wyszukiwarka nie zwróci żadnych wyników, oznacza to, że obraz jest nowy lub niepopularny.

Sprawdź, czy pobrano fałszywy obraz

Znalezienie unikalnych i dziwnych gatunków jest czymś opracowanym przez wszystkich, ale oczywiście nie ma takiej potrzeby w Photoshopie!

# Rada 2 – Weryfikacja zdjęć metadanych lub danych EXIF

Uzupełniającym podejściem do weryfikacji autentyczności obrazów jest „analiza techniczna”. W szczególności poprzez wyodrębnienie danych przechowywanych na zdjęciach można znaleźć pełen zakres informacji na temat plików obrazów. I szczerze mówiąc, nie ma skrótów, musisz polegać na specjalnym oprogramowaniu do analizy autentyczności obrazów.

Pomoc Exif Photo Editor, widok Metadane lub informacje EXIF z pliku obrazu. Możesz znaleźć takie szczegóły, jak data, godzina, geolokalizacja, model aparatu, rozmiar i inne.

Weryfikacja zdjęć metadanych lub danych EXIF

Fałszywe obrazy zazwyczaj zapisują usunięte dane EXIF. Na przykład: jeśli sprawdzisz metadane fałszywego obrazu, ustawienie takie jak Typ aparatu, Ustawienie ekspozycji wyświetli tylko wyniki: „nie znaleziono informacji o aparacie” lub „nie znaleziono danych EXIF”. Tymczasem oryginalne zdjęcie powie, że zostało zrobione „Canon 90D przez __ (nazwisko osoby lub urządzenie)”.

# Rada 3 – Fałszywa analiza obrazu w celu wyszukiwania za pomocą zaawansowanych narzędzi

S.Różne narzędzia na rynku pomagają użytkownikom w cyfrowym badaniu zdjęć i sprawdzaniu, czy zostały zmienione. Wystarczy skopiować i wkleić fałszywy adres URL zdjęcia do FotoForensicsJest to najbardziej znana strona internetowa do identyfikacji ukrytych pikseli, korekty kolorów, ostatecznej jakości okupu, wykrywania pasożytów i innych analiz poziomu błędu. Pomoże Ci to przeglądać obrazy w zupełnie nowy sposób, dzięki czemu łatwo znajdziesz typowe błędy.

Wtyczka do przeglądarki, którą lubisz Weryfikacja InVID Działa również wystarczająco dobrze, aby pomóc Ci sprawdzić fałszywe zdjęcia i filmy oraz odkryć wiadomości, które również zostały zdemontowane.

Niektóre witryny Fact Checker, takie jak Snopes, mogą być również dobrym źródłem do sprawdzania fałszywych zdjęć lub filmów. Kiedy dezinformacja przesłania prawdę, a czytelnik jest zdezorientowany, w co wierzyć, Snopy Przyjdź jako okup. Jej raporty badawcze podkreślają dowody i polegają w dużej mierze na analizie kontekstowej!

Pomóż w walce z błędami informacji!

Zastanów się dwa razy, zanim przesadnie zareagujesz na obraz, który widzisz w Internecie. Jednym z najprostszych sposobów na znalezienie fałszywych zdjęć jest użycie własnego zdrowego rozsądku. Jeśli ty lub znasz kogoś, kto jest dobry w Photoshopping lub który widzi leczone obrazy. Nie zapomnij podzielić się z nimi tym artykułem!