Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nie ma wytycznych dotyczących równoważenia indeksowania pomiędzy indeksowaniem odświeżonym a indeksowaniem Discovery

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nie ma wytycznych dotyczących równoważenia indeksowania pomiędzy indeksowaniem odświeżonym a indeksowaniem Discovery

Podczas hangouta jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera w części pytań i odpowiedzi na temat ich indeksowania w Search Console.

Z raportu Search Console wynika, że ​​97 procent żądań robotów to indeksowania odświeżone 3 procent to indeksowania.

Ich główne pytanie brzmi: co mogą zrobić, aby to zoptymalizować i sprawić, by Google odkryło więcej stron?

Johne wyjaśnił, że nie mają żadnych wytycznych dotyczących tego, jaka powinna być równowaga i jak ją poprawić.

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku starszych, bardziej znanych witryn internetowych częste indeksowania odświeżające są normalne, ponieważ liczba znanych im stron rośnie z czasem.

Liczba nowych stron, które napływają, utrzymuje się na stałym poziomie. Jest więc dość powszechne, zwłaszcza w przypadku witryny, która ma ugruntowaną pozycję i powoli się rozwija, aby osiągnąć taką równowagę, że większość indeksowania odbywa się po stronie indeksowania odświeżającego, a nie tak bardzo po stronie indeksowania odkrywającego.

John uważa, że ​​byłoby inaczej, gdybyś miał witrynę krótkotrwałą. Może ogłoszenia drobne lub wiadomości lokalne, gdzie pojawia się wiele nowych artykułów, a stare treści bardzo szybko stają się nieistotne.

Uważa, że ​​wtedy skupiliby się bardziej na Discovery.

Zwłaszcza jeśli masz witrynę handlu elektronicznego, w której powoli zwiększasz ilość posiadanej treści, a większość starej zawartości pozostaje aktualna.

John widzi, że pojawiające się odświeżanie prawdopodobnie będzie wyższe.

Dzieje się to mniej więcej w 33:32 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (pytanie) 33:32
W raporcie Search Console 97 procent żądań robota jest odświeżanych i tylko 3 procent to odkrycie. Jak to zoptymalizować i pozwolić Google odkrywać więcej stron?

Jana (odpowiedź) 33:42
Tak naprawdę nie mamy żadnych wskazówek, jak powinna wyglądać ta równowaga i jak należy ją poprawiać. Ogólnie rzecz biorąc, jest to całkiem normalne, szczególnie w przypadku starszych i bardziej ugruntowanych witryn internetowych, które mają dużo indeksowań odświeżających, ponieważ sprawdzamy, ile znanych nam stron rośnie z czasem.

Liczba nowych stron, które pojawiają się, jest raczej stabilna. Jest więc dość powszechne, zwłaszcza w przypadku witryn internetowych, które mają ugruntowaną pozycję i po prostu powoli się rozwijają, że występuje taka równowaga, że ​​większość indeksowania polega na indeksowaniu odświeżającym, a nie na indeksowaniu odkrywającym.

Myślę, że byłoby inaczej, gdybyś miał bardzo krótkotrwałą witrynę internetową. Może nie wiem, drobne ogłoszenia lub wiadomości lokalne, w których pojawia się wiele nowych artykułów, a stare treści bardzo szybko stają się nieistotne, wtedy myślę, że skupialibyśmy się bardziej na odkrywaniu.

Jednak zwłaszcza jeśli masz witrynę e-commerce, w której powoli zwiększasz ilość posiadanej treści, a większość starej zawartości pozostaje aktualna, zazwyczaj widzę, że ilość przeszukiwanych tam odświeżań jest prawdopodobnie pewnie będzie trochę wyżej.

Table of Contents