Nie może być dwóch iPhone 9 Modele Już tej wiosny

Nie może być dwóch iPhone 9 Modele Już tej wiosny 1

Apple powszechnie oczekuje się, że wyda w tym roku swojego następcę, tak kochanego iPhone'a SE – tańszego iPhone'a klasy podstawowej, który oferowałby specyfikacje wydajności porównywalne z obecną ofertą iPhone'a – ale jeśli ostatni raport jest prawdziwy, może to nastąpić forma nie jedna, ale w rzeczywistości dwa nowe modele.

Od dawna istnieje stłumiony popyt Apple aby odświeżyć iPhone SE; pomimo popularności nowoczesny 5.8-cal i 6.5iPhone'y, wielu konsumentów wciąż uwielbiało mniejszy i bardziej kieszonkowy kształt czterocalowego iPhone'a 5 epoki i trudno było kłócić się z ceną 399 USD w czasie, gdy wszystko było AppleObecne iPhone'y kosztują prawie dwa razy więcej – i więcej.

Podczas gdy niektórzy stracili nadzieję, że kiedykolwiek zobaczą nowego iPhone'a SE, sugerują nowe plotki w zeszłym roku Apple nie porzucił podstawowej koncepcji iPhone'a SE, ale nie podchodziłby do niej tak, jak niektórzy mieli nadzieję.

Co najmniej niektórym fanom iPhone'a SE rzeczą, która pokochała to urządzenie, był jego mniejszy rozmiar, ale jeśli chodzi o to, nie o to chodziło w iPhone SE. Raczej, ApplePrawdziwą strategią w 2016 roku było przyjęcie 2.5-letni iPhone 5S, wrzuć szybszy procesor, a następnie wypuść go ponownie jako nowy model „Special Edition”. Fakt, że był to mniejszy iPhone, był prawdopodobnie szczęśliwym efektem ubocznym tej strategii, chociaż działał dla Apple w epoce, w której iPhone'y z większymi ekranami wciąż były dość nową rzeczą i wielu fanów chciało pozostać przy starszym i bardziej znanym (i kieszonkowym) designie.

Przez wszystkich raportów, Apple podąża tą samą strategią z nowym następcą „iPhone SE”, a większość plotek sugeruje, że po prostu to zrobi 2.5-letni iPhone 8 – który Apple wciąż sprzedaje – i uaktualnij go do procesora A13, aby zapewnić mu taką samą moc jak iPhone 11. Jednak pod każdym innym względem przewiduje się, że będzie wyglądał identycznie jak iPhone 8, i prawdopodobnie będzie kilka innych zmian, z których najbardziej godne uwagi jest to, że prawie na pewno usunie 3D Touch – funkcję, która z pewnością byłaby nie na miejscu, ponieważ nie jest już dostępna w żadnym z nowszych modeli iPhone'ów, które Apple Obecnie sprzedaje.

Iphone 9

Podczas gdy wiele plotek nazywało to „iPhone SE 2”Z braku lepszego imienia ujawnił to raport z początku ubiegłego miesiąca Apple może faktycznie nazwać to „iPhone 9”- ruch, który ma sens, biorąc pod uwagę, że byłby bezpośrednim następcą iPhone'a 8, i to Apple w przeciwnym razie pominąłem numer dziewięć w pośpiechu, aby odróżnić iPhone'a X od wszystkiego, co było wcześniej.

Oczywiście, Apple nie ma obowiązku wypełnienia tej luki liczbowej – nigdy nie było „iPhone'a 2”Na przykład – ale ze wszystkich rzeczy, które Apple może to nazwać „iPhone 9”Wydaje się mieć sens. „IPhone SE 2”Jest nie tylko niewygodny, ale wiąże się z oryginalnym iPhone'em SE w sposób, który po prostu nie pasuje, i chociaż w zeszłym roku słyszeliśmy plotki, że Apple pracował nad czymś o nazwie „iPhone XE”, można to uczciwie powiedzieć Apple zarezerwuje serię „X” dla tych iPhone'ów, które mają przynajmniej pełnoekranowy wyświetlacz, jeśli nie także Face ID. To powiedziawszy, nic też nie stoi na przeszkodzie Apple idąc w zupełnie nowym kierunku z nazwą – nawet „iPhone SE” wyskoczył z nieba, chociaż oczywiście oznaczało to wtedy „Special Edition”.

iPhone 9 Plus?

Teraz wątpliwy raport DigiTimes dodał więcej spekulacji Apple może pracować na dwa różne modele jego „iPhone 9. ”Chociaż jest w tym trochę logiki – jeśli iPhone 9 jest bezpośrednio zastępując iPhone 8, z pewnością mógłby istnieć „iPhone 9 Model Plus ”, aby go uzupełnić – DigiTimes opiera się na raportach dotyczących łańcucha dostaw, które po prostu powiedzieli Apple zamawia różne ekrany LCD. Może to dotyczyć dwóch różnych urządzeń lub może być tym Apple to po prostu pozyskiwanie ekranów od różnych dostawców.

Mimo to, nawet jeśli dowody takiego ruchu są szkicowe, ma to sens. Apple nadal sprzedaje zarówno iPhone 8 i iPhone 8 Plus w tej chwili i jest oczywiste, że jeden lub oba zostaną przerwane, gdy „iPhone” 9" przybywa. Jeśli tylko jeden 4.7- w takim razie ląduje model Apple pozostaje wybór wycięcia iPhone'a 8 Plus całkowicie, nie pozostawiając pełnowymiarowego modelu z tradycyjnym designem przycisku domowego i niższą ceną – pamiętając, że iPhone 8 Plus jest bardziej zbliżony do rozmiaru iPhone'a 11 Pro Max – lub niezręcznie sprzedaje go sam w dolnej części skali.

Widzieliśmy już raporty wiarygodnego analityka Ming-Chi Kuo przewidujące pięć nowych iPhone'ów w 2020 roku, a niektórzy analitycy nawet powiedzieli nie może być sześć, więc zdecydowanie jest na to miejsce. Kuo określił jednak rok 2021 jako „iPhone SE 2 Plus ”może nadejść, ale przewiduje też, że będzie to iPhone bardziej w stylu„ X ”(być może„ iPhone XE ”), który miałby pełnoekranowy wygląd bez przycisku głównego, ale bez identyfikatora twarzy. Ten nowy model opierałby się zamiast tego na dotykowym czujniku Touch ID, który Apple prawdopodobnie będzie w stanie uwzględnić przy znacznie niższym koszcie niż kamera TrueDepth wymagana dla Face ID.

Jak zwykle jest całkiem możliwe Apple pracuje nad wieloma prototypami i ma pewne pomysły, które mogą nigdy nie ujrzeć światła dziennego, ale wciąż pozostaje otwarte pytanie, co Apple ma zamiar zrobić z iPhone 8 Plus, że obecnie wciąż się sprzedaje, ponieważ pod pewnymi względami 6.1-inch iPhone XR i iPhone 11 są w rzeczywistości niewielkim zmniejszeniem wielkości ekranu. Trudno też zignorować fakt, że procesor A13 doda mnóstwo miejsca Apple do zasilania bardziej zaawansowanych funkcji fotograficznych, takich jak Deep Fusion i Night Mode, które z pewnością mogłyby przynajmniej częściowo wykorzystać system z dwoma soczewkami, który został już znaleziony w iPhonie 8 Plus zaprojektować.

Tak czy inaczej, podczas gdy nowy następca iPhone'a SE nie spodoba się tym, którzy wciąż szukają mniejszego iPhone'a – chociaż podejrzewamy, że i tak wiele osób już się przeprowadziło – nadal będzie oferować Apple sposób na dotarcie do innej grupy klientów: tych, którzy wciąż nie są gotowi na przyjęcie Face ID i wolą przycisk Home i czujnik Touch ID. Tak więc w wielu względami „iPhone 9”Rzeczywiście rozwiązać ten sam problem rdzeniowej Apple miał, kiedy wypuścił oryginalny iPhone SE – konieczność zapewnienia iPhone'owi aktualnych specyfikacji dla tych użytkowników, którzy czują się bardziej komfortowo z ugruntowanym i tradycyjnym designem.