Nie możesz przesłać plików na Dysk Google? Oto kilka poprawek

Dysk Google jest dostępny z najbardziej wpływowymi programami w ostatniej dekadzie, przenosząc w pojedynkę przestrzeń roboczą dla przeciętnego użytkownika z dysku twardego do chmury. Ale ma swoje problemy, jednym z najbardziej znaczących problemów z przesyłaniem i niemożnością przesłania plików do chmury.

Na szczęście jesteśmy tutaj z kilkoma poprawkami, gdy przesyłanie z Dysku Google zaczyna Cię zawodzić.

Note: Poniższe instrukcje dotyczą internetowej wersji Dysku Google, ponieważ może ona powodować problemy z przesyłaniem. Chociaż jest to mało prawdopodobne, jeśli napotykasz problemy z przesyłaniem na komputerową lub mobilną wersję Dysku Google, postaraj się w komentarzach, a możemy pomóc.

Odłącz i podłącz ponownie konto Google

Jeśli pobrałeś Kopia zapasowa i synchronizacja aplikacji, możesz spróbować przywrócić pliki tak, jak powinny.

Pierwszą rzeczą jest odłączenie i ponowne połączenie konta Google z aplikacją. Przejdź do „Kopii zapasowej i synchronizacji”, klikając ikonę chmury w obszarze powiadomień w prawym dolnym rogu ekranu.

Następnie kliknij ikonę menu z trzema kropkami -> Preferencje -> Ustawienia -> Odłącz konto.

Przesyłanie z Dysku Google nie działa Odłącz konto

Po rozłączeniu konta kliknij ponownie ikonę menu „Kopia zapasowa i synchronizacja” i zaloguj się na swoje konto Google. Proces synchronizacji może trochę potrwać, ale problemy z przesyłaniem powinny zostać rozwiązane.

Uruchom ponownie / zainstaluj ponownie kopię zapasową i synchronizację

Innym rozwiązaniem w ramach Backup and Sync jest ponowne uruchomienie, a nawet ponowna instalacja aplikacji. Kliknij ikonę chmury „Kopia zapasowa i synchronizacja” w obszarze powiadomień, a następnie kliknij ikonę menu po jej otwarciu i wybierz „Zakończ tworzenie kopii zapasowych i synchronizację”.

Aby go ponownie otworzyć, wpisz „backup and sync” w Windows wyszukaj w menu Start i stamtąd otwórz aplikację komputerową.

Alternatywnie możesz całkowicie ponownie zainstalować Kopię zapasową i synchronizację. Odinstaluj go, klikając prawym przyciskiem myszy menu Start, klikając „Aplikacje i funkcje”, a następnie odinstalowując go z listy, a następnie zainstaluj ponownie pobierając go tutaj.

Wyłącz blokowanie reklam na Dysku Google

Napraw Ublock Prześlij Dysk Google

Blokery reklam, takie jak AdGuard i uBlock Origin, powinny teoretycznie działać dobrze z Dyskiem Google. Zazwyczaj polegają na czarnych listach, które blokują znane źródła reklam i powinny umożliwiać przesyłanie plików na Dysk Google.

Jednak z biegiem lat zgłaszano różne problemy z rozszerzeniami przeglądarki, takimi jak AdGuard, które mogą czasami blokować przesyłanie, a nawet blokować dostęp do Internetu dla wszystkich aplikacji Google.

Jeśli więc masz problemy z przesyłaniem plików i masz blokadę reklam, spróbuj je wyłączyć, gdy jesteś na stronie Dysku Google. Pamiętaj, nie wyłączaj blokera reklam wprost – tylko na Dysku Google (i innych witrynach Google, jeśli występują problemy).

Podziel swój plik na mniejsze części

Google został zaprojektowany do obsługi pojedynczych plików o wielkości nawet 5 TB (chyba że są to formaty plików Google, takie jak Dokumenty lub Arkusze, w takim przypadku mają one 50 MB). Zasadniczo Google doskonale radzi sobie z pojedynczymi dużymi plikami i folderami, choć internet może się nie podobać, jeśli spróbujesz przesłać ogromny folder z setkami GB danych naraz. Jak zapewne wiesz, przesyłanie znacznie obciąża sieć niż pobieranie.

Jeśli okaże się, że przesłanie dużych folderów prowadzi do przekroczenia limitu czasu przesyłania lub awarii Dysku Google, spróbuj wejść do folderu, zaznaczając wszystko w środku i przesyłając wszystko jako pojedyncze pliki. Dysk Google umieści je w kolejce automatycznie i może lepiej obsługiwać pliki.

Dobrym pomysłem jest utworzenie folderu, w którym chcesz umieścić pliki na Dysku Google przed przesłaniem, a następnie wrzuć pliki bezpośrednio tam, abyś nie musiał ich później organizować.

Sprawdź status Dysku Google

Dysk Google jest całkiem niezły, jeśli chodzi o czas pracy i bardzo rzadko usługa nie działa. Warto jednak to sprawdzić Pulpit nawigacyjny stanu G Suite czy są jakieś awarie Dysku Google, zanim weźmiesz sprawy w swoje ręce. Jeśli zauważysz, że Dysk Google nie działa, wystarczy, że poczekasz, aż znów zacznie działać.

Użyj okna Prywatne / Incognito

Zazwyczaj jest to moje pierwsze rozwiązanie problemu wielu problemów z siecią, w tym problemu z przesyłaniem. Prywatne okno jest izolowane i nie używa zapisanych plików cookie, które mogą mieć wpływ na normalne przeglądanie. Wystarczy otworzyć prywatne okno w przeglądarce i zalogować się na Dysku Google. Następnie prześlij plik ponownie i sprawdź, czy działa.

Aby otworzyć okno prywatne, skrót Ctrl + Shift + N lub Ctrl + Shift + P jest używany w większości przeglądarek, chociaż można również ręcznie otworzyć okno prywatne z głównego menu przeglądarki.

Wyczyść dane przeglądarki

Twoja przeglądarka zapisuje pliki cookie, pamięć podręczną i inne dane, aby ułatwić i przyspieszyć przeglądanie Internetu. Czasami jednak te dane mogą również powodować problemy z przeglądaniem, takie jak niemożność przesłania plików. Powinieneś również przejść przez ten krok, jeśli użycie prywatnego okna rozwiązało problem.

Pokażę Ci, jak wyczyścić dane w Chrome. Jeśli używasz innej przeglądarki, sprawdź instrukcje w tym artykule.

W menu głównym Chrome kliknij „Historia” lub naciśnij Ctrl + H. Kliknij „Wyczyść dane przeglądarki”, a opcje się otworzą. Możesz też wkleić chrome: // settings / clearBrowserData w pasku adresu i nacisnąć Enter, aby uzyskać bezpośredni dostęp do tego okna.

Wybierz „Cały czas” obok „Zakres czasu” i upewnij się, że wszystkie trzy opcje są zaznaczone. Opcjonalnie możesz odznaczyć opcję „Historia przeglądarki” na wypadek, gdybyś chciał zachować historię przeglądania. Teraz kliknij „Wyczyść dane”, aby usunąć dane przeglądarki, a następnie spróbuj przesłać pliki na Dysk Google.

Użyj innej przeglądarki

Jeśli powyższe rozwiązania nie pomogły, spróbuj użyć innej przeglądarki. Dla mnie Opera i Chrome działają dobrze, możesz spróbować użyć jednej z tych przeglądarek i sprawdzić, czy to rozwiązuje problem. Ponadto błąd może występować z powodu tymczasowego problemu z obsługą przeglądarki lub ponieważ przeglądarka po prostu nie obsługuje Dysku Google. To ostatnie nie może jednak dotyczyć popularnych przeglądarek, takich jak Chrome, Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer i Microsoft Edge.

Jeśli używasz jednej z wyżej wymienionych przeglądarek i zmiana przeglądarki rozwiązała problem z przesyłaniem, spróbuj zaktualizować przeglądarkę do najnowszej wersji. Jeśli to nie pomoże, poczekaj na następną aktualizację wersji, która może rozwiązać ten problem.

Upewnij się, że obrazy są włączone

Z jakiegoś powodu Dysk Google przestaje działać poprawnie, jeśli obrazy są wyłączone w przeglądarce. Możesz go używać do edycji i przeglądania danych, ale przesyłanie i pobieranie nie działa. Możesz sprawdzić mój artykuł na temat wyłączania obrazów w przeglądarce, aby dowiedzieć się, jak włączać i wyłączać obrazy w Chrome, Firefox i Opera.

Czy to problem z siecią?

Zamiast tego może występować problem z siecią. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli przesyłanie pliku zostanie anulowane w środku z powodu błędu sieci. Ponowne uruchomienie routera zwykle rozwiązuje ten problem. Jeśli to się nie powiedzie, spróbuj zmiana adresu IP i również wyłącz zaporę ogniową. Korzystanie z VPN może również wpływać na proces przesyłania, więc upewnij się, że VPN jest wyłączony.

Jeśli masz pewność, że to błąd sieci, zresetowanie routera może to naprawić. W routerze powinien znajdować się przycisk resetowania (zwykle w otworze), który można nacisnąć i przytrzymać przez pięć do dziesięciu sekund, aby zresetować router.

Plik może mieć problem

Aby to potwierdzić, spróbuj przesłać osobno trzy typy plików i sprawdź, czy są one przesyłane. Jeśli przesyłasz pliki, to z pewnością jest to problem z plikiem, który chcesz przesłać. W takim przypadku spróbuj zmienić nazwę i format pliku, jeśli to możliwe. Upewnij się także, że w nazwie pliku nie ma żadnych znaków (np.? < > /).

Jeśli plik ma ogromny rozmiar (ponad 2 GB), a następnie spróbuj podzielić i przesłać. Narzędzie jak 7-zip może pomóc w tym zadaniu.

Wniosek

Powyższe rozwiązania powinny wystarczyć do rozwiązania większości problemów z przesyłaniem na Dysku Google. Możesz także spróbować wylogować się z konta Google i zalogować się ponownie. Pomogło mi to raz z dziwnego powodu, chociaż istnieje rzadka szansa, że ​​problem z uwierzytelnieniem może przerwać proces przesyłania.

Ten post został zaktualizowany w listopadzie 2019 r.

Czy ten artykuł jest przydatny?