Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nie używaj pytań o dokładnym dopasowaniu w tytułach stron, ponieważ mogą one szybko się zmieniać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nie używaj pytań o dokładnym dopasowaniu w tytułach stron, ponieważ mogą one szybko się zmieniać

Podczas części spotkań z udziałem Johna Muellera, w której odbywały się pytania i odpowiedzi, jeden z webmasterów zapytał o tytuły zawierające pytania i najlepszy sposób ich optymalizacji.

Ze względu na niejasność pytania John nie był w stu procentach pewien, o co chodziło webmasterowi.

Wyjaśnił jednak, że w tytułach stron nie należy używać pytań o dopasowaniu ścisłym. Pytania mogą zmieniać się bardzo szybko, a nie chcesz stracić ruchu z powodu zmiany pytania.

Upewnij się, że wiesz, czego szukają Twoi użytkownicy i czy uwzględniasz intencje stojące za zapytaniem.

To od Ciebie zależy, czy chcesz dopasować zapytanie jeden do jednego, ale pamiętaj, że możesz później stracić ruch, gdy zapytanie się zmieni.

Dzieje się tak około 28:47 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (pytanie) 28:47

OK, w takim razie co możesz powiedzieć o wpływie tytułów zorientowanych na pytania, takich jak: co, jak, które i kto znajduje się w treści? Pod względem porównywalności z wyszukiwarkami semantycznymi?

Jana (odpowiedź) 29:03
Nie wiem dokładnie w jakim kierunku zmierzasz zadając to pytanie. Trudno więc powiedzieć. Ogólnie rzecz biorąc, zalecałbym skupienie się na takich rzeczach, jak badanie słów kluczowych, aby spróbować zrozumieć, czego tak naprawdę szukają ludzie.

A jeśli chcesz dopasować to jeden do jednego, to w pewnym sensie zależy od ciebie. Zawsze uważam, że próba dopasowania tych zapytań jeden do jednego jest nieco ryzykowna, ponieważ zapytania te mogą zmieniać się dość szybko. To jest coś, na czym nie skupiałbym się tak bardzo. Google od razu rozumie tę treść, dlatego jest to dobre, ale lepiej się zastanowić, co długoterminowego chcesz osiągnąć dzięki swoim stronom?

A jak chcesz, żeby pojawiały się w wyszukiwarce? Czasami oznacza to treść odpowiedzi na pytania, ale nie zawsze.