Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nie wiesz, jakiej piosenki posłuchać w następnej kolejności? Spróbuj tych 4 Strony internetowe

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nie wiesz, jakiej piosenki posłuchać w następnej kolejności? Spróbuj tych 4 Strony internetowe

Jeśli często słuchasz muzyki, to bez wątpienia jesteś świadomy ciągłej walki o znalezienie nowej muzyki do słuchania. Jasne, możesz mieć długie playlisty z ulubionymi utworami, ale jeśli chcesz czegoś świeżego i nowego, znalezienie tego, czego szukasz, może być dość trudne.

Na szczęście nie jesteś sam w tym problemie. Istnieje wiele witryn internetowych, które próbują rozwiązać ten problem. Oto cztery najlepsze.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Najpierw na tej liście znajduje się wyszukiwarka podobnych utworów Chosic. Jeśli szukasz czegoś intuicyjnego, ale zaskakująco bogatego w funkcje, Chosic to doskonały wybór, jeśli chodzi o znajdowanie nowej muzyki. Sam Chosic jest w rzeczywistości stroną poświęconą muzyce bez tantiem, ale na jej stronie internetowej dostępnych jest wiele innych narzędzi, a jednym z nich jest wyszukiwarka podobnych utworów.

Gdy już tam będziesz, znajdziesz mnóstwo różnych opcji wyszukiwania list odtwarzania. Możesz wybierać nastroje i gatunki, aby znaleźć nową muzykę, ale największą zaletą Chosic są konkretne utwory.

Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać nazwę utworu w pasku wyszukiwania i gotowe. Jeśli właśnie pobrałeś jedną z najlepszych aplikacji do rozpoznawania muzyki, aby dokładnie wyszukiwać utwory według melodii, to jest to świetny kolejny krok do znalezienia nowej muzyki.

Istnieją tutaj opcje, które możesz również dostosować. Możesz dostosować długość listy odtwarzania, jeśli chcesz czegoś dłuższego, a istnieje szereg suwaków, które określają, z którymi częściami utworu chcesz znaleźć podobieństwa, takimi jak wokale lub instrumenty. Jednak na początku nie musisz ich dostosowywać.

Zamiast tego, gdy wybierzesz piosenkę, którą chcesz znaleźć innym, Chosic natychmiast utworzy listę odtwarzania na podstawie twojego wyboru. Rozpocznie się od wybranej przez Ciebie piosenki, a następnie przejdzie dalej.

Rekommenderad:  Jak ponownie przeżyć najlepsze wspomnienia na Snapchacie: przewodnik po oglądaniu wstecz

Listę odtwarzania można odtwarzać na obu YouTube i na Spotify, a nawet możesz go dostosować, jeśli nie podoba ci się to, co stworzył Chosic. Na przykład możesz dostosować sposób, w jaki wybiera podobne utwory według różnych kategorii, takich jak energia, popularność i inne.

Następnie mamy Tunebat. Jeśli jesteś bardziej uzdolniony muzycznie, Tunebat może być najlepszą dostępną opcją do znalezienia nowej muzyki. Tunebat jest dość prosty i dość łatwy do odebrania. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić nazwę swojej piosenki, a następnie wybrać z listy konkretny utwór, o którym myślisz.

Gdy znajdziesz to, czego szukasz, Tunebat poda Ci mnóstwo informacji na temat tej piosenki. Niektóre z nich są nieco arbitralne. Na przykład Tunebat przyznaje wyniki w skali od zera do 100 dla różnych wartości, takich jak szczęście, taneczność i żywotność.

Podaje również bardziej konkretne wartości, takie jak tonacja utworu, BPM, czas trwania i wartości Camelot. Połączenie obu tych typów wartości jest tym, czego Tunebat używa, aby dać ci inne utwory, które są podobne do pierwszego. Początkowo są to tylko utwory, które będą dobrze komponować się z oryginałem. Na przykład utwory z podobnymi lub uzupełniającymi się klawiszami, BPM i innymi wartościami.

Tunebat poda również rekomendacje, które nie będą dobrze pasować do oryginalnej piosenki, ale nadal będą podobne. Jeśli nie zajmujesz się czymś szczególnie muzycznym, na przykład miksowaniem lub remiksowaniem, to może być lepsze miejsce na znalezienie podobnych utworów.

Same That Tune jest trochę odejściem od niektórych innych wpisów na tej liście, ponieważ nie jest usługą online, jak wiele innych, ale raczej blogiem. Mimo wszystko, Same That Tune to zaskakująco wnikliwy sposób, aby poczuć muzykę podobną do tej, której słuchasz lub wiesz, że już kochasz.

Rekommenderad:  Naprawić YouTube Autoodtwarzanie nie działa

Zasadniczo Same That Tune to blog aktualizowany mniej więcej co tydzień, który prezentuje dwie piosenki, które mają imponujące podobieństwo. Mogą to być podejrzanie podobne riffy wokalne, takie same sekwencje akordów i nie tylko.

Blog jest częściowo zasilany zgłoszeniami fanów, aw komentarzach do każdego posta często można zobaczyć dyskurs, który może pomóc w znalezieniu innych utworów podobnych do tego, na który patrzysz.

Możesz przeszukiwać samego bloga za pomocą paska wyszukiwania i filtrować według gatunku lub podobieństwa za pomocą rozwijanych menu u góry strony.

Jeśli szukasz czegoś bardzo konkretnego, na tej liście mogą być lepsze opcje, ale jeśli lubisz szeroką gamę muzyki i po prostu przypadkowo przeglądasz coś nowego do posłuchania, to jest to świetne źródło.

Być może dla niektórych z Was zaskakujące, YouTube jest ostatnim wpisem na tej liście. Wielu myśli YouTube jako miejsce wyłącznie do oglądania filmów, ale w tej usłudze dostępny jest również ogromny wybór muzyki. Prawie każdy teledysk, który powstaje w dzisiejszych czasach, jest tam przesyłany, a także możesz znaleźć wszelkiego rodzaju niszowe piosenki.

Najlepszy sposób na znalezienie nowej muzyki YouTubejednak wystarczy go posłuchać. Może to pomóc, zwłaszcza jeśli utworzysz nowe konto na ten krok, ale będzie działać niezależnie od tego, czy to zrobisz, czy nie.

YouTube spróbuje polecić Ci nowe filmy do obejrzenia na podstawie Twoich preferencji oglądania. Jeśli po prostu słuchasz rodzaju muzyki, który lubisz lub masz nadzieję regularnie znaleźć więcej podobnych, to wtedy YouTube zacznie polecać Ci nowe utwory lub muzykę na podstawie tego, czego słuchasz.

Alternatywnie, jeśli dużo oglądasz YouTube ale nie możesz znaleźć rodzaju muzyki występującej w filmach, które Ci się podobają, zawsze możesz dowiedzieć się, jak rozpoznać muzykę i utwory w YouTube wideo. W ten sposób będziesz ustawiony niezależnie od tego, jaki rodzaj treści pojawia się na Twoim YouTube karmić.

Rekommenderad:  Nie wszystkie zdrowe goryle mają ten sam mikrobiom i właśnie dlatego

Znajdź idealną muzykę dla siebie

Jak widać, istnieje mnóstwo różnych sposobów na znalezienie nowej muzyki do posłuchania. Bez względu na to, jak bardzo jesteś uzdolniony muzycznie lub jakiego rodzaju muzyki szukasz, istnieje wiele różnych sposobów odkrywania nowych treści online.