Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nie zostaniesz ukarany za inną nawigację na komputerze stacjonarnym i urządzeniach mobilnych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nie zostaniesz ukarany za inną nawigację na komputerze stacjonarnym i urządzeniach mobilnych

Jeden ze specjalistów ds. SEO był zaniepokojony faktem, że ma witrynę z innymi linkami nawigacyjnymi na urządzeniach mobilnych niż na komputerach stacjonarnych.

Główną różnicą między wersją mobilną a wersją komputerową jest to, że wersja mobilna jest cieńsza. Wersja na komputery stacjonarne zawiera więcej linków.

Rozważają możliwość indeksowania wyłącznie wersji na komputery stacjonarne, ponieważ jest ona lepsza ze względów technicznych.

Nie mogą jednak ukrywać linków w źródle. Ponadto witryna została już przystosowana do indeksowania dostosowanego do urządzeń mobilnych.

Ich główną obawą jest to, czy Google wierzy, że próbują oszukać system, mając do dyspozycji coś tak odmiennego, jeśli chodzi o linki zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i mobilnych.

John wyjaśnił, że w przypadku witryny responsywnej jest to bardzo powszechna konfiguracja, ponieważ obie odmiany są widoczne w kodzie HTML. Z tej perspektywy nie uważa tego za szczególnie problematyczne.

Nie jest to jednak bardzo czysta implementacja. Powodem tej oceny jest konieczność utrzymania obu odmian interfejsu użytkownika w tym samym kodzie HTML, w porównaniu z jedną odmianą kodu HTML.

Dzieje się to mniej więcej w 39:23 momencie filmu.

Szukasz nowego sposobu na ulepszenie audytów SEO? Nasz najlepszy szablon audytu SEO może być właśnie dla Ciebie!

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jana (zadane pytanie) 39:23
Zobaczmy, mam sytuację z witryną, w której główne linki nawigacyjne różnią się wizualnie od wersji mobilnej i komputerowej. Wersja mobilna jest cieńsza, a wersja na komputer stacjonarny ma więcej linków.

Patrząc wyłącznie, indeksowanie pulpitu jest bardziej pomocne ze względów technicznych. Nie możemy ukryć linków do pulpitu w źródle. A witryna jest już indeksowana w sposób mobilny.

Czy istnieje ryzyko, że Google pomyśli, że próbuję oszukać algorytmy, utrzymując nawigację bogatą w linki, mimo że jest ona niewidoczna dla użytkowników mobilnych i botów?

Jana (odpowiedź) 39:55
Myślę więc, że ogólnie jest to dość powszechna konfiguracja w przypadku projektowania responsywnego, ponieważ obie odmiany są widoczne w kodzie HTML. I z tego punktu widzenia nie uważam tego za jakiś superproblem. Ale prawdopodobnie nie jest też super czysty.

Ponieważ w pewnym sensie musisz zachować obie odmiany interfejsu użytkownika w tym samym kodzie HTML, zamiast mieć tylko jedną odmianę kodu HTML, którą dostosowujesz w zależności od ramki, czyli rozmiaru widocznego obszaru urządzenia. Z tego punktu widzenia nie sądzę, że zostałbyś ukarany za coś takiego – a na pewno nie ukarany, ponieważ jest to bardzo powszechna konfiguracja.

Prawdopodobnie nie jest to optymalne rozwiązanie, ale nie jest to też coś, co wymagałoby natychmiastowego wkroczenia i naprawienia tego. Taka jest więc moja ocena.