Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Niesamowici zwycięzcy Międzynarodowych Nagród Fotograficznych w Sienie 2024

W ramach Siena International Photo Awards (SIPA) ogłoszono zwycięzców konkursu na rok 2022, mieszankę nowicjuszy i niektóre z najbardziej kultowych zdjęć wykonanych w ubiegłym roku.

Coroczny konkurs SIPA organizowany przez organizację non-profit Art Photo Travel to jedna z trzech nagród marki Siena; Nagrody Drone Photo i Creative Photo Awards to inne.

Organizacja twierdzi, że jej celem jest rozpowszechnianie, promowanie i promowanie sztuki, pomników, tradycji, kultur i naturalnego piękna na całym świecie.

Nagrody Siena Art Photo Travel Awards regularnie przyciągają wielkie nazwiska talentów fotograficznych i ten rok nie był wyjątkiem; Bo zwycięzcą konkursu jest jedno z najsłynniejszych zdjęć ostatniego roku

. To zdjęcie, wybrane spośród dziesiątek tysięcy zdjęć nadesłanych przez fotografów ze 140 krajów, będzie wystawiane w Sienie od 1 października do 20 listopada wraz ze zwycięskimi zdjęciami w 12 kategoriach SIPA 2022.

Poniżej możesz zobaczyć niesamowitych zwycięzców Siena International Photo Awards 2022.

ogólny zwycięzca

  • Konstantinos Tsakalidis

Zdjęcie wykonane przez greckiego fotografa Constantinosa Tsakalidisa zatytułowane „Kobieta z Oia” przedstawia desperację Kritsiopi Panayiota, 81-letniej kobiety; Ponieważ płomienie zbliżają się do jego domu podczas intensywnych pożarów lasów, które ogarnęły kraj latem 2021 r. i spowodowały rozległe szkody w środowisku.

Fotografia uliczna

  • Michał Kowalczyk

Dżentelmen w starym stroju detektywa spaceruje przez chmurę podziemnej pary unoszącej się spod East 37th Street. Obrazu dopełniają drapacze chmur i stare budynki w tle.

Podróże i przygody

  • Rahat Bin Mustafiz

Port Negarbari Ghat to jeden z najbardziej ruchliwych portów rzecznych w kraju. Importerzy nawozów, zbóż spożywczych, węgla i cementu korzystają z tej trasy, aby ułatwić transport. Pracownicy zazwyczaj pracują tu cały dzień, aby rozładować produkty ze statków. Noszą torby i na koniec dnia płacą za sztukę,

Piękno natury

  • Nadine Glendy

Linia małych wybuchających kraterów wulkanicznych na zachód od Krainy Lodu i Ognia. Gdy gęsty dym unosi się w niebo, wzrok widza kieruje rzeką lawy. Zobaczyć erupcję wulkanu, usłyszeć i poczuć jej zapach oraz poczuć niesamowite ciepło na skórze to wyjątkowe przeżycie.

Zwierzęta w swoim środowisku

  • Amisz Nachum

Zwycięzcy Siena International Photo Awards 2022

Niedźwiedzice matki bardzo opiekują się swoimi młodymi. Czasami matka musi trzymać dziecko przy sobie, szukając kolejnego łowiska. Ze względu na zmiany klimatyczne niedźwiedzie muszą pokonywać większe odległości, aby znaleźć pożywienie i przetrwać.

życie pod morzem

  • Francisco Xavier Murcia Recona

Malutkie koniki morskie na tym etapie życia zazwyczaj przyczepiają się ogonami do wszelkich pływających obiektów. Czasami chwytają kawałek wodorostu lub plastikową porcję i pływają po nim. Tym razem konik morski porusza się za pomocą mewy.

Architektura i przestrzenie miejskie

  • Mohammada al-Masriego

Zwycięzcy Siena International Photo Awards 2022

Mówi się, że budynki to obiekty nieożywione. Jednak jako fotograf architektury autor uważa, że ​​jest odwrotnie. Tytuł tego zdjęcia „Uśmiech Jokera” opowiada inną historię: nakrapiany budynek z uśmiechniętym dachem. Księżyc dopełnia twarz tego ceglanego Jokera.

Ćwicz w akcji

  • Johna Rossa

Zwycięzcy Siena International Photo Awards 2022

Brazylijska złota medalistka olimpijska Anna Marcela Kuna rywalizuje w finale maratonu pływackiego kobiet na 10 km podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r. w Odaiba Marine Park. Mała rybka wyskakuje z wody i jest rzucana w kierunku przeciwnym do pływaka.

Dokument i fotoreportaż

  • Fabrycy Maffei

Zwycięzcy Siena International Photo Awards 2022

Nawet w 2020 r., kiedy wszyscy walczyliśmy z Covidem, świat się nie zatrzymał: ludzie nadal uciekali przed wojną i biedą, szukając lepszej przyszłości i ryzykując życie. Na Morzu Śródziemnym ratownicy pod wodzą Omida również nie zatrzymali się.

Poniżej 20

  • Rafaela Gonavana

Dziewczyna o smutnym wyrazie twarzy i ustach pomalowanych szminką to modelka fotograficzna. Koncepcja zdjęcia ulega zmianie wraz z przybyciem ciekawskiego ptaszka. Jej kolorowe usta przyciągają łowcę pająków, uwiecznionego w locie.

***

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiłeś oglądając ten odcinek Shutter. Aby zobaczyć więcej prac, odwiedź stronie Sieny. Co sądzisz o zwycięzcach tegorocznej edycji Siena International Photo Awards? Które zdjęcie najbardziej Ci się podobało?

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie mobilnePobieranie premium motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobrania