Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Niewielka wartość w usuwaniu starych wiadomości

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Niewielka wartość w usuwaniu starych wiadomości

Podczas spotkania Johna Muellera w dniu 17 września 2021 r. jeden z webmasterów miał wątpliwości dotyczące usunięcia starych wiadomości z witryny zawierającej treść sprzed dziesięciu lat (lub więcej).

Ich pierwsze pytanie dotyczyło wdrożenia procesu czyszczenia treści polegającego na usuwaniu starszych stron. Chcieli wiedzieć, czy będzie to miało wpływ.

Webmaster zapytał również, w jaki sposób Google może zaindeksować zupełnie nową witrynę internetową, do której nie prowadzą żadne linki.

John wyjaśnił, że usuwanie starych wiadomości z witryny, nawet jeśli zawiera trzy miliony stron, nie ma zbyt dużej wartości. Umieszczenie go w archiwum mogłoby być dobre dla użytkowników, ale miałoby to prawie zerowy wpływ na rankingi.

Wyjaśnił również, że proces weryfikacji Google Search Console powoduje wstępne indeksowanie i sprawia, że ​​Google chce dowiedzieć się więcej informacji o witrynie i jej potencjale wyszukiwania wraz z wszelkimi dodatkowymi informacjami.

Ta dyskusja ma miejsce mniej więcej w 49:36 miejscu filmu.

John Mueller 17.09.2021 Transkrypcja Hangouta

Webmaster 6 49:36

Cześć John. Mam tylko dwa pytania, bardzo szybko. Po przesłaniu w dniu YouTube. Czy warto przeglądać stare wiadomości i usuwać brak indeksowania, uniemożliwiając to? To strona zawierająca treści sprzed ponad dziesięciu lat. Czy ma to jakiś wpływ na ogólną jakość strony lub budżet indeksowania. To strona zawierająca jakieś trzy miliony stron. Czy coś z tym robi?

Jana 50:12
Nie sądzę, że zyskałbyś wiele na usuwaniu samych starych wiadomości. Nie jest to więc coś, co polecałbym serwisom informacyjnym, bo czasami wszystkie informacje są nadal przydatne. Z tego punktu widzenia nie zrobiłbym tego ze względów SEO. Jeśli istnieją powody, dla których chcesz usunąć treść lub umieścić ją w sekcji archiwum w swojej witrynie ze względu na użyteczność, konserwację lub cokolwiek innego. To coś, co z pewnością możesz zrobić. Ale nie usuwałbym na ślepo starych treści tylko dlatego, że są stare.

Webmaster 6 50:49
Dobra. Jasne. Dzięki. I kolejne pytanie: po prostu byłem bardzo ciekawy Googlebota. Kilka miesięcy temu pracowałem nad moją osobistą witryną. Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem jako SEO, było zweryfikowanie Google Search Console, Google Analytics i tak dalej. Tak więc rozwijałem się przez kilka miesięcy. A kiedy już byłem gotowy, aby rozpocząć transmisję na żywo i wykonać żądanie indeksowania strony głównej w Search Console. Naprawdę widziałem, że Googlebot próbował indeksować strony w statystykach indeksowania. I zastanawiałem się, jak to się dzieje? Dlaczego tak się dzieje? To nowa domena. Nie ma do niego żadnych linków. Zastanawiałem się tylko, w jaki sposób Googlebot nadal znajduje tę domenę i próbuje ją zaindeksować?

Jana 51:32
Myślę, że tak właśnie robimy, gdy sprawdzasz swoją witrynę w Search Console i mówimy: „Cóż, wygląda na to, że próbujesz umieścić tę witrynę w wynikach wyszukiwania. Nie mamy żadnych informacji na ten temat. Przyjrzymy się.” I nie sądzę, że robimy to ze względów politycznych czy coś. To w zasadzie po prostu och, wygląda na to, że próbujesz rozpocząć wyszukiwanie, pomożemy Ci, abyś nie musiał robić każdego kroku sam.