Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Niezastrzeżone systemy oprogramowania: które oprogramowanie typu open source jest najlepsze dla Twojej firmy?

Niezastrzeżone systemy oprogramowania: które oprogramowanie typu open source jest najlepsze dla Twojej firmy?

Zawsze to, co niewidoczne, daje Twojej firmie przewagę. Chociaż inspirująca oferta produktów i usług jest niezbędna, sukces przedsiębiorstwa zależy od jego zdolności do pozyskiwania systemów oprogramowania, które dotrzymają kroku wszystkim operacjom i będą je skalować. Już w 2010 roku potwierdzono, że przedsiębiorstwa wolą oprogramowanie open source niż oprogramowanie własnościowe 98% wszystkich przedsiębiorstw w pewnym stopniu to przyjęła. Oprogramowanie typu open source jest celowo nastawione na innowacje, a jego główną cechą jest rozwój poprzez udział użytkowników. W związku z tym wiele zmieniło się w otwartym oprogramowaniu w ciągu ostatniej dekady, a wyścig o dominację w niezastrzeżonych stawkach był prowadzony, wygrywany i powtarzany wielokrotnie. Nowsze badania potwierdzają znaczenie oprogramowania typu open source dla sprawności biznesowej i sukcesu w środowisku po pandemii: 95% światowych liderów IT uważa je za ważne dla ogólnej infrastruktury ich organizacji. Oto porównanie różnych programów typu open source dostosowanych do konkretnych potrzeb biznesowych oraz to, które z nich powinieneś wybrać, aby pomóc Twojej firmie prosperować.

Oprogramowanie open source dla Twojej firmy

Obawy dotyczące handlu elektronicznego – MariaDB kontra OpenCart

Nieautorskie oprogramowanie umożliwiające stworzenie zaawansowanego, interakcyjnego serwisu zakupowego idealnie sprawdza się na platformach e-commerce. Wybrane oprogramowanie musi obsługiwać określone wymagane funkcje e-commerce. Obejmują one zarządzanie zapasami, listy produktów, koszyk, realizację transakcji i funkcje list życzeń. Co więcej, musi także odwoływać się do dobrze zintegrowanych rozwiązań płatniczych. Firmy mogą chcieć pójść w ślady gigantyczne organizacje, takie jak Deutsche Bank, DBS Bank, Nasdaq, ServiceNow i Walgreens oraz zatrudniają MariaDB do pomocy w tworzeniu aplikacji skierowanych do klientów. Opracowany jako rozwidlenie programowe MySQL, jest obsługiwany przez strony internetowe zawierające praktyczne przewodniki i umiejętności, takie jak Poradnik MariaDB dla początkujących. Jest jednak najbardziej odpowiedni dla osób posiadających funkcjonalną wiedzę na temat koncepcji RDBMS.

Tymczasem Opencart to platforma oparta na PHP, popularna wśród operacji e-commerce i kolejny pretendent do tytułu open source na czołowe miejsce. Zaletą Opencart jest duży udział użytkowników w platformie hostingu kodu GittHub, która jednoczy programistów w zakresie udostępniania kodu i celów publikowania. GittHub udostępnia samouczki dotyczące podstaw Opencart, takich jak tworzenie repozytorium, zarządzanie oddziałami, wprowadzanie zmian i łączenie zmian za pomocą żądań ściągnięcia. Branża krytykuje Opencart za stagnację w jego ewolucji. Chociaż jest używany przez dużą liczbę programistów, wskaźnik aktywnej konserwacji Opencart jest stosunkowo niski. Recenzje użytkowników ujawniają, że stawki MariaDB wyprzedzają Opencart jako preferowanego kreatora witryn wśród głównie małych firm.

Nośniki treści – WordPress kontra Ghost

W przypadku witryn internetowych skupiających się na treści najważniejsze funkcje, które chcesz wydobyć z wybranego oprogramowania typu open source, to niezawodna gama obsługiwanych wtyczek i motywów, doskonały funkcjonalnie interfejs użytkownika i ulepszone narzędzia dostosowywania. Wybór odpowiedniego systemu zarządzania treścią typu open source (CMS) dla Twojej firmy może również pomóc Ci zaoszczędzić na kosztach zatrudnienia programisty internetowego dla Twojej witryny. WordPress i Ghost to dwie najlepsze opcje CMS, które powinny umożliwić Ci skonfigurowanie własnej witryny internetowej i zarządzanie nią we własnym zakresie, przy niewielkich lub żadnych umiejętnościach kodowania. Warto jednak zauważyć, że obowiązuje biegłość w HTML, CSS i PHP.

Nie można kwestionować popularności WordPressa, który twierdzi, że zbudował oszałamiające 43% sieci i ma ponad 60% udziału w rynku opcji CMS typu open source. Przyjazność WordPressa jako narzędzia do tworzenia stron internetowych przyczynia się do jego dominacji w domenie publikacji online i blogów. Jednakże ma również elastyczność rozszerzenia na inne obszary i może być również używany do tworzenia witryn e-commerce i innych.

Poprawki bezpieczeństwa WordPress są rygorystyczne, ponieważ duża społeczność programistów uczestniczy w aktualizowaniu ich funkcji i generowaniu poprawek, zapewniając w ten sposób odporność na ataki jako jeden z jego największych atutów. Jest również wysoce konfigurowalny, łączy się z szerokim repozytorium motywów i wtyczek oraz ułatwia łatwą integrację SEO. Wadą WordPressa jest to, że użytkownicy zgłaszają problemy ze zgodnością wtyczek z nowszymi wersjami. Innym jest to, że wykonanie niestandardowego szablonu strony internetowej może być trudne. Z drugiej strony Ghost jest znacznie prostszy w użyciu, ale zapewnia bardziej podstawowe wyniki. Ghost świetnie nadaje się do wdrożenia prostej witryny internetowej, która prezentuje nowoczesny wygląd, ale brakuje jej wielu dodatkowych funkcji dostępnych w WordPress. Ghost to kolejna bezpieczna opcja z regularnymi aktualizacjami poprawek.

Pokonaj Microsoft – LibraOffice vs OpenOffice

Od arkuszy kalkulacyjnych, baz danych i rysunków po tworzenie prostych dokumentów, pakiet Microsoft Office może wykonywać wiele zadań biznesowych. Ma jednak silną konkurencję, ponieważ LibraOffice i OpenOffice to dwie bezpłatne alternatywy o otwartym dostępie, z których korzysta wiele firm. Chociaż mają wspólną platformę pochodzenia, OpenOffice.org., są to osobne wydania i każde ma swoje dziwactwa. Na pierwszy rzut oka LibraOffice wydaje się zupełnie lepszy. Jest często aktualizowany, dlatego zawiera ulepszone poprawki błędów i lepsze funkcje. Z drugiej strony OpenOffice to martwe oprogramowanie, naznaczone większą liczbą problemów związanych z bezpieczeństwem i przestarzałymi funkcjami. Ma jednak pewne zalety, takie jak dostępność dystrybucji innych firm, do których nie można dotrzeć za pośrednictwem konkurenta.

Na przykład Open Office oferuje wielojęzyczną elastyczność, umożliwiając pobieranie wielu poprawek językowych w postaci wtyczek, podczas gdy LibraOffice pozwala tylko na jeden język. Z drugiej strony LibraOffice oferuje dodatkową aplikację, której nie można znaleźć w OpenOffice, która umożliwia tworzenie wykresów i wykresów. Chociaż mówi się, że LibraOffice jest bardziej popularną opcją, wybór między nimi będzie ostatecznie sprowadzał się do kilku niuansów działalności Twojej firmy. Niektóre przydatne analizy porównawcze zalet i wad każdego z nich można znaleźć na internetowych forach dyskusyjnych.

Tych sześć podnosi stawkę oprogramowania open source w roku 2022, ale tak naprawdę to tylko wierzchołek bardzo dużego stosu oprogramowania, które jest swobodnie dostępne i nadaje się do przebudowy. Dzięki kodowi, który można kopiować, zmieniać, uczyć się i udostępniać, organizacje mają ogromne możliwości czerpania korzyści z zastąpienia oprogramowania open source zamiast oprogramowania prawnie zastrzeżonego. Jego zwiększona rozszerzalność i ewoluujący cel, wykraczający poza granice jego koncepcji i sięgający do nieskończonych sfer kolektywu, wyznaczają go jako drogę przyszłości. Inwestuj swobodnie w wybrane platformy oprogramowania typu open source i poszerzaj horyzonty własnego przedsiębiorstwa.