Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Niezbędny e-mail powitalny i jak go poprawnie napisać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Niezbędny e-mail powitalny i jak go poprawnie napisać

Niedawno natknąłem się na markę detaliczną i zakochałem się w dziwacznych produktach, które oferowali. Jako doświadczony klient (i marketingowiec e-mailowy) zapisałem się na ich listę mailingową… i oto nadeszło — powitalny e-mail z informacją o marce, czego mogę się spodziewać w przyszłych e-mailach i oczywiście powitalny rabat! Idealnie!

E-mail powitalny to pierwszy e-mail od firmy do nowo dodanego subskrybenta w rodzinie. To nie tylko natychmiastowe powiadomienie o pomyślnej subskrypcji, ale także świetna okazja, aby nawiązać kontakt z potencjalnym klientem i zrozumieć, co mu się podoba, a co nie. W rzeczywistości odkryliśmy, że e-maile powitalne mają średnio 4x większy współczynnik otwarć i 5x większy współczynnik klikalności standardowej kampanii marketingu e-mailowego. To potężne rzeczy.

Tak krytyczny e-mail musi być napisany poprawnie. Oto cztery sposoby, w jakie możesz stworzyć i ulepszyć swój e-mail powitalny.

1. Bądź szybki

Bezpośredniość jest kluczem w dobrych e-mailach powitalnych. W rzeczywistości, 74% konsumentów oczekuje powitalnego e-maila zaraz po zapisaniu się do newslettera. Mając takie oczekiwania, czy nie chciałbyś w pełni wykorzystać tego zaangażowania? Wyślij natychmiastowego e-maila powitalnego, który zapewni subskrybentów o pomyślnej rejestracji, a jednocześnie rozpocznie świetną konwersację.

Potrzebujesz więcej powodów, aby być szybkim? Rozważ to: 45% pierwszych zakupów dokonywanych przez nowych subskrybentów ma miejsce w ciągu 24 godzin od rejestracji.

2. Spersonalizuj to

Żyjemy w erze personalizacji i trzeba wyjść poza zwykłe „Hej [First Name].”

Podczas rejestracji poproś o więcej informacji niż tylko adres e-mail lub imię. Na przykład poproś o kod pocztowy. Można go użyć w e-mailu powitalnym za pośrednictwem informacji o lokalnych sklepach (wypełnionych za pomocą dynamicznej zawartości).

Jeśli nie chcesz zbierać informacji na froncie, wykorzystaj niezrównaną uwagę, jaką otrzymują wiadomości powitalne, aby poprosić o więcej informacji w samej wiadomości e-mail. Każdy dodatkowy punkt danych, który możesz zebrać, może być przydatny pod względem segmentacji listy i dostarczania odpowiednich treści w dalszej części.

3. Dotrzymuj obietnic

Dotrzymuj każdej obietnicy, którą składasz, i składaj tylko te, które możesz dotrzymać. Jeśli obiecujesz zachętę do rejestracji, informacje lub ofertę, dotrzymaj jej. I dotrzymuj obietnic złożonych w e-mailu powitalnym również później. Każda dobra relacja opiera się na zaufaniu — nie nadużywaj swojego.

4. Postaw na prostotę

Ponad połowa wszystkich wiadomości e-mail jest obecnie otwierana na urządzeniach mobilnych. Mając mniejsze ekrany i jeszcze krótszy czas skupienia, musisz upewnić się, że Twój e-mail powitalny skupia się na powitaniu nowego subskrybenta, opowiedzeniu mu (krótko) o Twojej marce i wskazaniu pożądanego wezwania do działania.

Mówiąc prościej, prawdopodobnie nie możesz powiedzieć im wszystkiego o sobie w jednym e-mailu. Jeśli chcesz powiedzieć swoim subskrybentom więcej, seria e-maili powitalnych jest świetną opcją.

Co zawiera świetna seria wiadomości e-mail powitalnych

Seria e-maili powitalnych może zdziałać cuda w Twoim programie marketingu e-mailowego. Listrak śledził kampanie e-mailowe 1000 największych firm detalicznych i odkrył, że seria wiadomości e-mail powitalnych wygenerowała średnio większy przychód niż pojedynczy e-mail powitalny (lub jego brak).

PIERWSZY e-mail

Wskazówka: Twój pierwszy e-mail powitalny powinien zostać wysłany od razu po zapisaniu się nowego subskrybenta.

Ta pierwsza korespondencja powinna zawierać prostą notatkę z podziękowaniem lub powitaniem. Jeśli obiecałeś kod rabatowy lub zachętę, dostarcz ją teraz.

Daj subskrybentom pojęcie o częstotliwości, z jaką będziesz wysyłać swoje e-maile. Jeśli masz skonfigurowane, podaj link do centrum preferencji, aby subskrybenci mogli ustawić własne preferencje częstotliwości.

Przede wszystkim, ten pierwszy e-mail (i tak naprawdę wszystkie Twoje e-maile powitalne) powinien stanowić rozwinięcie Twojej marki i solidne wprowadzenie do stania się jej częścią.

Uncommon Goods świetnie wprowadza nowych subskrybentów w serii wiadomości e-mail.

W pierwszym e-mailu witamy subskrybenta i przedstawiamy mu historię marki, rzemieślników oraz ich etykę i wartości.

DRUGI e-mail

Wskazówka: Wyślij tę wiadomość e-mail po upływie 1–2 dni od wysłania pierwszej wiadomości.

To świetny moment, aby dowiedzieć się czegoś więcej o swoim subskrybencie, pytając go o dodatkowe informacje, takie jak data urodzenia, preferencje, lokalizacja itp. Jak już wspomniano, im więcej informacji posiadasz, tym lepiej możesz segmentować swoją listę i wysyłać jej bardziej ukierunkowane, istotne treści.

Ewentualnie w tym e-mailu możesz również przedstawić kategorie produktów lub oferowanych przez Ciebie usług, tak jak w tym drugim e-mailu, który otrzymałem od Uncommon Goods.

TRZECI e-mail

Wskazówka: Wyślij tę wiadomość e-mail po około 2–3 dniach od wysłania drugiej wiadomości.

Doskonałym sposobem wykorzystania tej wiadomości może być połączenie nowych subskrybentów z innymi platformami, takimi jak Twitter, Facebook i Pinterest — naprawdę wszędzie tam, gdzie masz ugruntowaną, aktywną obecność. Sprawienie, aby Twoi subskrybenci e-maili obserwowali Cię na innych platformach, pomoże Ci przekształcić ich w lojalnych zwolenników marki.

Wspaniałym przykładem zastosowania tej zasady w praktyce jest trzeci e-mail, którego otrzymałem od Uncommon Goods.

UWAGA: W zależności od częstotliwości wysyłania zwykłych wiadomości e-mail marketingowych możesz chcieć wykluczyć nowych subskrybentów ze swojego regularnego harmonogramu mailingu, dopóki nie ukończą serii powitalnej. Pomoże to upewnić się, że nie przesadzisz z ilością wiadomości od razu.

E-maile powitalne: podsumowanie

Jeśli obecnie nie wysyłasz do nowych subskrybentów natychmiastowego e-maila powitalnego, jak najszybciej go wyślij. Tracisz szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia, nie wspominając o dużych przychodach.

Jeśli masz e-mail powitalny, ale chcesz dostarczyć więcej treści na początku, seria powitalna jest świetnym rozwiązaniem. Wykorzystaj tę okazję, aby stworzyć przekonującą treść, która umocni solidne podstawy długotrwałej relacji z subskrybentem.

O autorze

Scott Cohen jest wiceprezesem ds. marketingu w Skrzynka odbiorczaArmiaagencja oferująca pełen zakres usług marketingu e-mailowego. Żyje i oddycha marketingiem e-mailowym od 2007 roku. Mając doświadczenie zarówno w agencji, jak i po stronie klienta, Scott wnosi unikalną perspektywę do marketingu e-mailowego, która łączy najlepsze praktyki z przetestowanymi w świecie rzeczywistym strategiami i taktykami.