Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nigdy więcej nie zapomnij hasła: najlepsze menedżery haseł

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nigdy więcej nie zapomnij hasła: najlepsze menedżery haseł

Od bankowości, przez media społecznościowe, po zakupy online, codziennie używasz haseł, aby chronić swoje dane osobowe przed hakerami i złodziejami danych. Dlatego ważne jest, aby te kody były bezpieczne i łatwe do zapamiętania. Najwygodniejszym sposobem na to jest użycie menedżera haseł.

Tutaj, w AKKO, pomagamy Ci w pełni wykorzystać swoją technologię — niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć pojemność swojego iPhone’a®, czy też przestać otrzymywać irytujące wiadomości tekstowe. Oto nasz przewodnik wyjaśniający, dlaczego potrzebujesz menedżera haseł i jak wybrać właściwy.

Co to jest menedżer haseł i jak działa?

Menedżer haseł to program, który przechowuje wszystkie hasła i inne informacje o koncie online w jednym miejscu. Pomyśl o tym jak o zaszyfrowanym skarbcu cyfrowym. Aby się dostać, musisz wprowadzić hasło główne, które umożliwia bezpieczny dostęp do wszystkich pozostałych.

Dlaczego potrzebujesz menedżera haseł

Jeśli kiedykolwiek zapomniałeś hasła, miałeś problem z wybraniem nowego lub martwiłeś się, że zostaniesz zhakowany — a wszyscy tak się stało — menedżer haseł to świetne narzędzie. Oto kilka rzeczy, które może zrobić.

Zapisuje hasła w jednym miejscu

Według ankiety przeprowadzonej w 2020 r. przez menedżera haseł Nordpass®, przeciętny człowiek ma 70-80 haseł do wszystkich swoich kont cyfrowych. Chociaż przechowywanie haseł w aplikacji lub notatniku może pomóc w ich zapamiętaniu, możesz przypadkowo usunąć plik, zgubić notatnik lub pozwolić innym na uzyskanie go. Menedżer haseł zapisuje wszystko w jednym miejscu, do którego tylko Ty masz łatwy dostęp.

Tworzy unikalne hasła

Jeśli używasz łatwego do odgadnięcia hasła („hasło” lub „12345”) lub tych samych kodów do wszystkich swoich kont, haker, który włamie się na jedno, może uzyskać dostęp do pozostałych. Używanie unikalnych, złożonych haseł to najlepszy sposób walki z kradzieżą danych, a menedżer haseł to ułatwia. Większość nawet losowo wygeneruje dla Ciebie silne hasła.

Rekommenderad:  11 niezbędnych zmian w ustawieniach Safari, które poprawiają jakość przeglądania na komputerze Mac

Zapewnia bezpieczeństwo Twoich haseł

Być może zadajesz sobie pytanie: „Czy menedżery haseł są bezpieczne?” To dobre pytanie, ale tak, menedżery haseł są bardzo bezpieczne. Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że przechowywanie wszystkich haseł w jednym miejscu ułatwia hakerom ich zdobycie. Większość haseł menedżerowie używają jednak wielu poziomów szyfrowania (na twoich urządzeniach i na serwerach twojego menedżera haseł) i są wyjątkowo bezpieczni — w przeciwieństwie do aplikacji Notes lub tego kawałka papieru w szufladzie ze śmieciami.

Korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego dodaje kolejną warstwę ochrony do menedżera haseł. Ten środek bezpieczeństwa wymaga wykonania dodatkowego kroku — zwykle wprowadzenia kodu przesłanego SMS-em lub e-mailem — w celu potwierdzenia tożsamości podczas logowania do kont chronionych hasłem.

Kolejna funkcja bezpieczeństwa i bardzo ważna rzecz do zapamiętania: większość menedżerów haseł nie pozwala na odzyskanie hasła głównego. Jeśli go zapomnisz, nie będą mieli do niego dostępu ze względów bezpieczeństwa. Hasło główne należy tylko do Ciebie, więc pamiętaj, aby przechowywać je w bezpiecznym miejscu, które możesz znaleźć.

Jaki jest najlepszy menedżer haseł?

Do wyboru jest wiele aplikacji do zarządzania hasłami — oto kilka popularnych opcji:

Bitwarden

Darmowa wersja Bitwarden® wyróżnia się. Bezpiecznie generuje, przechowuje i automatycznie uzupełnia hasła na wszystkich urządzeniach i przeglądarkach. Oferuje również Bitwarden Send, funkcję wysyłania SMS-ów, w której możesz bezpiecznie udostępniać dane logowania bezpośrednio innej osobie. Istnieje również poziom Premium, który obejmuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

  • Koszt: Bezpłatnie (dla nieograniczonej liczby urządzeń); Premia (10 USD rocznie)
  • Zgodność: Windows™, macOS®, Linux®, Android™, iPhone i iPad®. Rozszerzenia przeglądarki dla Chrome™, Firefox™, Safari®, Edge™, Opera™, Vivaldi™ i Brave®.
  • Przegląd najważniejszych wydarzeń: Wersja Premium zarządza hasłami na wszystkich urządzeniach, wykorzystuje uwierzytelnianie wieloskładnikowe za pośrednictwem YubiKey® i zapewnia jeden gigabajt zaszyfrowanej pamięci masowej. Ten poziom oferuje wiele takich samych funkcji, jak inne marki za niższą cenę, a dodatkowo za 40 USD rocznie maksymalnie sześciu członków rodziny lub przyjaciół może dzielić te same dane logowania.
Rekommenderad:  Rząd nie ma interesu w biznesie danych

Ostatnia przepustka

Wersje darmowa i premium LastPass™ oferują przechowywanie haseł i generator haseł, a nawet zapisują karty ubezpieczeniowe, informacje o płatnościach i inne ważne dane. Wada darmowej wersji: zarządza hasłami tylko na urządzeniach mobilnych lub stacjonarnych – nie na obu. Zaletą subskrypcji Premium jest to, że oprócz dostępu do kont na wszystkich urządzeniach, LastPass umożliwia bezpieczne udostępnianie haseł, loginów, członkostwa i innych informacji rodzinie i znajomym.

  • Koszt: Bezpłatnie (na urządzenia mobilne lub stacjonarne); Premium (zarówno dla urządzeń mobilnych, jak i komputerów stacjonarnych — 36 USD rocznie dla osób fizycznych, 48 USD rocznie dla rodzin)
  • Zgodność: Windows, macOS, Linux, Android, iPhone i iPad. Rozszerzenia przeglądarki dla Chrome, Firefox, Safari, Edge i Opera.
  • Przegląd najważniejszych wydarzeń: Wersja Premium zarządza hasłami na wszystkich urządzeniach, wykorzystuje uwierzytelnianie wieloskładnikowe za pośrednictwem YubiKey i zapewnia jeden gigabajt zaszyfrowanej pamięci masowej. Plan Families obejmuje sześć indywidualnych kont, udostępnione foldery i pulpit nawigacyjny do zarządzania współdzielonymi kontami i monitorowania bezpieczeństwa.

Dashlane

Darmowa wersja Dashlane™ to dobry wybór do prostego przechowywania, generowania i zabezpieczania haseł, jeśli masz stosunkowo niewiele kont internetowych. Minusem jest to, że możesz korzystać z planu tylko na jednym urządzeniu. Plan Premium ma wiele takich samych funkcji, jak najlepsi konkurenci, takich jak zarządzanie kontami na wszystkich urządzeniach i dużo miejsca, a ponadto Dashlane oferuje plan rodzinny.

  • Koszt: Bezpłatne (ograniczone do 50 haseł na jednym urządzeniu); Premium (59,99 USD rocznie dla osób fizycznych, 89,99 USD rocznie dla rodzin)
  • Zgodność: Windows, MacOS, Android, iPhone i iPad. Rozszerzenia przeglądarki dla Chrome, Firefox, Safari i Edge.
  • Przegląd najważniejszych wydarzeń: Wersja Premium, którą możesz wypróbować za darmo przez 30 dni, zarządza hasłami na wszystkich urządzeniach, korzysta z uwierzytelniania wieloskładnikowego za pośrednictwem YubiKey i zapewnia jeden gigabajt zaszyfrowanej pamięci. Z planem Family otrzymujesz do sześciu kont Premium do nieograniczonego udostępniania haseł.
Rekommenderad:  The 5 Najlepsze narzędzia mediów społecznościowych do uwolnienia 2 Godzin dziennie

Technika jest droga. Chroń to wszystko.

Chroń urządzenia, które Twoja rodzina kocha i na których polega, za pomocą jednego prostego planu. Dzięki AKKO Home+ zapewniamy ochronę Twoim komputerom, telewizorom, tabletom, słuchawkom premium, inteligentnym urządzeniom i wielu innym — plus, 24 godziny na dobę7 wsparcie na żywo dla Twoich potrzeb w zakresie opieki technicznej — za mniej niż $1 na dzień. Dowiedz się więcej o zasięgu AKKO Home+ i o tym, jak możesz uzyskać spokojną ochronę elektroniki.