Nintendo użyło „taktycznego” nadzoru przeciwko hakerowi 3DS, ujawnij dokumenty

Nintendo użyło „taktycznego” nadzoru przeciwko hakerowi 3DS, ujawnij dokumenty 1

Według TorrentFreak, niedawno ujawnione dokumenty ujawniły, że Nintendo przeprowadziło dogłębną i przypominającą agencję wywiadowczą operację inwigilacyjną przeciwko deweloperowi 3DS Homebrew i badaczowi exploitów, który używał pseudonimu „Neimod”.

Według ujawnionych dokumentów udostępnionych przez @forestillusion, firma najpierw zaangażowała tajnego śledczego, aby wytropił i zbadał hakera, tworząc w tym procesie obszerne dossier:

Ponowne opublikowanie tego, aby ukryć poufne informacje, ale Nintendo dosłownie prześladowało tego faceta. pic.twitter.com/rFCHIJ1CI4

— Las Iluzji (@forestillusion) 22 grudnia 2020 r.

Okazało się, że hakerem był 26-letni mężczyzna mieszkający z rodzicami w Belgii, gdzie Nintendo dowiadywał się wszystkiego o życiu danej osoby, wliczając godziny pracy i inne harmonogramy.

Uzbrojony w obszerne informacje o życiu, pracy, zainteresowaniach, relacjach osobistych i harmonogramie Neimoda, około 15 kwietnia 2013 r. Nintendo zebrało zespół, aby nawiązać kontakt z hakerem i opracował szczegółowy plan operacyjny dla „Knock and Talk”.

Nintendo użyło „taktycznego” nadzoru przeciwko hakerowi 3DS, ujawnij dokumenty 2

Neimod, często sprowadzany do „tematu” w ujawnionych dokumentach, mógł albo być podatny na kontakt ze strony zespołu przedstawicieli Nintendo, albo być przez to całkowicie urażony. Plan Nintendo uwzględniał jednak nie tylko te dwie możliwości, ale także wszystkie inne.

„Ostateczna propozycja egzekwowania” Nintendo, która również była częścią przecieku, zawierała podejście „kija i marchewki” i niezależnie od tego, czy Neimod był otwarty na negocjacje w przyjaznej drodze, czy nie, producent konsoli miał opracowane plany uzyskania pożądanego rezultatu.

Podczas gdy potrzeba firmy technologicznej, aby chronić swoją własność intelektualną, jest zrozumiała, niemal „płaszcz i sztylet” charakter całej operacji jest w najlepszym razie niepokojący, a w najgorszym kryminalny, i pokazuje wysiłek, do którego podjęło się Nintendo, aby rozprawić się z Haker.