Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Niszowe słowa kluczowe: jak znaleźć najlepsze słowa kluczowe dla swojej niszowej witryny

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Niszowe słowa kluczowe: jak znaleźć najlepsze słowa kluczowe dla swojej niszowej witryny

Dlaczego szukasz niszowych słów kluczowych? Chcesz znaleźć te słowa kluczowe, które pomogą Ci zdominować rankingi Google? A może szukasz tego typu słów kluczowych, aby odpowiednio zoptymalizować treść?

Istnieje wiele powodów, dla których warto znaleźć niszowe słowa kluczowe. Może chcesz zarobić dodatkowe pieniądze w Internecie, a może po prostu chcesz dowiedzieć się, jak uzyskać wyższą pozycję w Google. Bez względu na powód, zawsze powinieneś szukać tego typu słów kluczowych, które pomogą znaleźć Twoją witrynę.

Opracowaliśmy proces wyszukiwania pomysłów na słowa kluczowe, które można wykorzystać do tworzenia witryn internetowych generujących dochód pasywny. Proces wyszukiwania takich słów kluczowych jest idealny dla początkujących, którzy dopiero zaczynają przygodę z marketingiem internetowym. Proces ten sprawdza się również doskonale w przypadku doświadczonych marketerów, którzy chcą poszerzyć swoje strumienie ruchu i przychodów.

Czym są niszowe słowa kluczowe?

Niszowe słowa kluczowe to bardzo specyficzne terminy używane do opisu produktów lub usług w określonej branży lub kategorii. Są one niezwykle przydatne do kierowania docelowego ruchu do Twojej witryny. Możesz na przykład użyć słowa kluczowego „strzyżenie psów”, aby kierować reklamy do osób szukających fryzjerów dla psów w Los Angeles.

Problem z niszowymi słowami kluczowymi polega na tym, że zazwyczaj mają one małą liczbę wyszukiwań. Możesz zobaczyć 10 wyszukiwań hasła „pielęgnacja psów” miesięcznie w porównaniu z milionami wyszukiwań haseł „opieka nad zwierzętami” lub „psy”.

Generują jednak ruch wysokiej jakości. Osoby szukające usług pielęgnacji psów w Los Angeles mogą być zainteresowane poznaniem Twojej firmy, dlatego warto zainwestować w te słowa kluczowe.

Jeśli jednak przeprowadzisz prawidłowe badanie słów kluczowych, możliwe będzie osiągnięcie większej liczby wyszukiwań poprzez kierowanie na szersze słowa kluczowe z większą liczbą wyszukiwań.

Jakie są przykłady niszowych słów kluczowych?

Chcemy zobaczyć niszowe słowa kluczowe, które mają dobrą liczbę wyszukiwań. Liczba wyszukiwań jest wskaźnikiem, że konsumenci szukają danego słowa kluczowego, co oznacza, że ​​znajdziesz znacznie więcej wyników niż w innym przypadku.

Na przykład coś takiego jak „laptopy do gier” ma 1.2 liczba wyszukiwań na poziomie miliona. Pasowałoby to również do definicji niszy, ponieważ laptopy do gier są czymś odrębnym wśród wielu potencjalnych konsumentów. Ma popularny produkt i coś, o czym można napisać mnóstwo treści.

Oto kolejny przykład: załóżmy, że pracujesz w witrynie, która sprzedaje wyłącznie monitory komputerowe. Chociaż nie jest to typowa sytuacja, może to być kolejna indywidualna mikronisza. Przy dużej liczbie wyszukiwań wynoszącej 287 000 miesięcznie zapewnia to stałą liczbę wyszukiwań, a także przesłanki rynkowe.

Gdzie używasz niszowych słów kluczowych?

Tego typu niszowe słowa kluczowe są ważne, ponieważ pozwalają dotrzeć do określonych odbiorców w Twojej branży. Często są mniej konkurencyjni i łatwiej jest je sklasyfikować, co pozwala szybko zyskać widoczność. Możesz skupić się na jednym typie produktu lub usługi, np. „sprzątanie obiektów komercyjnych”, albo rozszerzyć zakres i spróbować objąć wiele obszarów, np. „sprzątanie”.

Kluczem jest znalezienie właściwej równowagi pomiędzy pojęciami szerokimi i wąskimi. Jeśli wybierzesz zbyt wiele ogólnych terminów, będziesz konkurować z wieloma różnymi firmami. Jeśli jednak będziesz trzymać się tylko kilku konkretnych terminów, nie uda Ci się dotrzeć do wszystkich zainteresowanych Twoją ofertą.

Jeśli na przykład sprzedajesz komercyjne środki czyszczące, możesz wybrać słowo kluczowe takie jak „komercyjne środki czyszczące”. To słowo kluczowe jest kierowane do osób poszukujących komercyjnych środków czyszczących i pomaga wyświetlać się w wynikach wyszukiwania, gdzie z największym prawdopodobieństwem znajdą to, czego szukają.

Tego typu słów kluczowych można także używać do kierowania reklam na określone obszary geograficzne. Jeśli prowadzisz restaurację, możesz wybrać wyrażenie takie jak „restauracja w pobliżu”, ponieważ zawiera ono informacje o lokalizacji.

Jeśli sprzedajesz coś w Internecie, możesz użyć słów kluczowych takich jak „oprogramowanie koszyka na zakupy online” lub „najlepsze platformy e-commerce”. Wyrażenia te obejmują informacje o lokalizacji, co oznacza, że ​​będziesz mógł wyświetlać reklamy osobom mieszkającym w pobliżu lub planującym zakupy online.

Chcesz znaleźć idealne miejsce, w którym nadal możesz skutecznie konkurować, a jednocześnie przyciągnąć odpowiednią publiczność. Dlatego zalecamy zacząć od kilku wybranych słów kluczowych i stopniowo rozszerzać listę w miarę upływu czasu.

Dlaczego niszowe słowa kluczowe są ważne dla Twojej firmy?

Te szczególne typy słów kluczowych różnią się od ogólnych, popularnych terminów kluczowych. Mają znacznie mniejszy rozmiar i zakres i są zazwyczaj bardzo szczegółowe. Kiedy ludzie z nich korzystają, zazwyczaj szukają czegoś bardzo konkretnego. Na przykład, jeśli ktoś wyszukał „sprzątanie organiczne”, trudno jest wiedzieć, co chciał zobaczyć. Może po prostu chcą dowiedzieć się więcej na temat czyszczenia organicznego. A może chcą zatrudnić ekologiczną firmę sprzątającą.

Jeśli ktoś używa szerokiego terminu, takiego jak „sprzątanie”, łatwiej jest odgadnąć, czego chce. Jeśli jednak używają wąskiego terminu, takiego jak „sprzątanie organiczne”, trudniej jest określić, czego chcą. To sprawia, że ​​trudno jest uzyskać dobrą pozycję w rankingu dla tych zapytań.

Jak więc sprawdzić, które z nich są najbardziej odpowiednie dla Twojej firmy? Oto kilka porad.

Zacznij od pytań, które zadajesz sobie każdego dnia.
Zapytaj klientów, co chcą kupić, z jakimi problemami się borykają, a czego nie rozumieją.
Skorzystaj z narzędzi takich jak Buzzsumo i Eksplorator słów kluczowych, które pomogą Ci zidentyfikować trendy i nisze w Twojej branży.
Wyszukaj firmy podobne do Twojej, aby zobaczyć, na jakie słowa kluczowe są one kierowane.

Szersze słowa kluczowe mogą prowadzić do większej niejednoznaczności wyszukiwań. Jeśli ktoś wpisze hasło „organiczne”, trudno będzie określić, jaki rodzaj czyszczenia organicznego go interesuje. Czy nie zawiera środków chemicznych? Czy wykorzystuje naturalne składniki? Jaka jest różnica między czyszczeniem bez użycia środków chemicznych a ekologicznym?

Pytania te prowadzą nas do wniosku, że osoba poszukująca środków czystości organicznej może szukać więcej informacji na ten temat. Ułatwia to kierowanie reklam do tych osób.

Kierując reklamy na te słowa kluczowe, zwiększasz szansę na ich ranking, jednocześnie obniżając ryzyko konkurencji.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu listy słów kluczowych w Google Search Console. W Twoim własnym GSC po prawej stronie zwykle zobaczysz kliknięcia, wyświetlenia, średni CTR i średnie pozycje Twojej strony w SERP (jeśli są włączone).

Niszowe słowa kluczowe: jak znaleźć najlepsze słowa kluczowe

Jeśli chcesz znaleźć dochodowe słowa kluczowe dla swojej niszy, warto wiedzieć, jakiego rodzaju słów używają ludzie do opisu produktów i usług w Twojej branży.

Po znalezieniu słów kluczowych warto upewnić się, że nie są już one celem kogoś innego. Aby sprawdzić, czy dane słowo kluczowe jest zajęte, zalecamy skorzystanie z Planera słów kluczowych Google AdWords.

Na przykład Planer słów kluczowych umożliwia wprowadzenie wielu słów kluczowych i porównanie liczby miesięcznych wyszukiwań każdego z nich. Jeśli jest wielu konkurentów, którzy celują w określone hasło, warto rozważyć inną frazę.

Twoja lista słów kluczowych musi być konkretną listą dostosowaną do Twojej witryny i specyficzną dla Ciebie, a także dla całej Twojej działalności. Te słowa kluczowe są wartościowe tylko wtedy, gdy chodzi o ich znaczenie dla Ciebie i nie musisz wykorzystywać wszystkich możliwych odmian każdej rekomendacji. Jednak trzeba o nich wiedzieć. Niektóre z tych różnic mogą wskazywać na różnice w zachowaniach zakupowych lub inne wzorce, które można wykorzystać, aby dowiedzieć się więcej o swojej branży. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zastosujesz niektóre z tych metodologii płatnych reklam, np Facebook reklamy.

W miarę jak z biegiem czasu będziesz budować swój autorytet, łatwiej będzie Ci pozycjonować strony pod kątem trudniejszych fraz kluczowych.

Zdefiniuj swoją niszę

Przed rozpoczęciem badania słów kluczowych ważne jest zdefiniowanie obszaru tematycznego. Tutaj dowiesz się, jakiego rodzaju produkty lub usługi oferujesz. Jeśli na przykład sprzedajesz organiczne środki czystości, prawdopodobnie warto kierować reklamy na „organiczne środki czyszczące”. Jeśli jednak sprzedajesz wiele różnych produktów, takich jak środki czystości, artykuły dekoracyjne do domu itp., możesz zawęzić swoją ofertę do jednej konkretnej kategorii produktów.

Ustal, czy klienci szukają rzeczy: po zdefiniowaniu tej opcji będziesz chciał ustalić, czy Twoi klienci szukają informacji o Twojej niszy lub produktach w niej zawartych. Jeśli większość ludzi szuka informacji na ten temat, prawdopodobnie będziesz chciał użyć słowa kluczowego, takiego jak główne słowo kluczowe branżowe, jako podstawowego wyrażenia kluczowego. Z drugiej strony, jeśli większość ludzi szuka w nim produktów, prawdopodobnie będziesz chciał użyć tych terminów jako drugorzędnych słów kluczowych.

Zidentyfikuj swoich odbiorców: teraz, gdy wiesz już wszystko o swoim regionie, musisz dowiedzieć się, kto jest Twoim idealnym klientem. Kim oni są? Jacy oni są? Ile pieniędzy zarabiają? Gdzie oni żyją? Czy są to mężczyźni, kobiety, czy jeszcze inni? Czy pracują w pełnym czy niepełnym wymiarze godzin? Te pytania pomogą Ci zrozumieć, kim są Twoi odbiorcy i co ich motywuje.

Odkryj swoją konkurencję: nie chcesz konkurować ze sobą. Zamiast tego chcesz znaleźć firmy, które już dobrze sobie radzą. Prawdopodobnie odniosą sukces, ponieważ zapewniają coś, czego ludzie chcą. Identyfikując konkurentów, dowiesz się, jakie rodzaje produktów lub usług oferują, w jaki sposób promują się na rynku i jak komunikują się z odbiorcami. Nie chcesz jednak od razu szukać bardzo konkurencyjnych słów kluczowych. Na początku tworzenia nowej witryny nie będziesz mieć uprawnień, więc najpierw musisz je zbudować. Po zbudowaniu wystarczającego autorytetu możesz przystąpić do próby uszeregowania się pod kątem trudniejszych słów kluczowych.

Pomaga to zidentyfikować konkurencję i w tym celu zalecamy również skorzystanie z bezpłatnego narzędzia do badania słów kluczowych, takiego jak Narzędzie propozycji słów kluczowych Google (takie jak Planer słów kluczowych Google) Lub Słowa kluczowe wszędzie.

Użyj narzędzia do badania słów kluczowych, aby znaleźć niszowe słowa kluczowe

Zanim zaczniesz tworzyć witrynę, upewnij się, że wybierasz niszowe słowa kluczowe, na których naprawdę zależy ludziom. Może Ci się wydawać, że każdy chce kupować żywność ekologiczną, ale niekoniecznie jest to prawdą. Jeśli przyjrzysz się uważnie rynkowi żywności organicznej, zobaczysz, że istnieje wiele różnych typów konsumentów.

Będziesz chciał znaleźć niszę, która Cię interesuje, ale taką, która nie jest zbyt nasycona. Na przykład możesz nie być zainteresowany kupnem organicznej karmy dla psów, ponieważ istnieje już zbyt wiele witryn sprzedających organiczną karmę dla psów. Zamiast tego będziesz chciał skoncentrować swoje wysiłki na znalezieniu sposobów poprawy zdrowia psów bez uciekania się do tradycyjnej medycyny.

Aby to zrobić, musisz użyć narzędzia zwanego narzędziem do badania słów kluczowych. Narzędzia te umożliwiają wprowadzenie listy słów związanych z Twoimi tematami i zwrócenie listy słów kluczowych, które z największym prawdopodobieństwem przyciągną użytkowników do Twojej witryny.

Najlepszym sposobem na poznanie konkretnych niszowych słów kluczowych jest samodzielne przeprowadzenie szybkiego wyszukiwania. Wpisz kilka kluczowych fraz w Google i zobacz, co się pojawi. Dzięki temu dowiesz się, czy wybrany przez Ciebie obszar jest wystarczająco konkurencyjny, aby wesprzeć Twoje wysiłki.

Po zidentyfikowaniu kilku słów kluczowych musisz zdecydować, które z nich wybrać dalej. Należy tutaj wziąć pod uwagę kilka czynników. Najpierw musisz ustalić, czy te słowa kluczowe są stosunkowo łatwe do uszeregowania. Po drugie, sprawdź, czy te słowa kluczowe zwykle generują dużą liczbę wyszukiwań miesięcznie. Na koniec warto przyjrzeć się konkurencji w każdym semestrze.

Jeśli okaże się, że dane słowo kluczowe generuje niewielką liczbę wyszukiwań miesięcznie, ale wydaje się, że nie ma dużej konkurencji, nadal możesz dodać to słowo kluczowe do swojej listy. Jeśli jednak okaże się, że dane hasło ma dużą konkurencję i generuje niewielki wolumen, prawdopodobnie będziesz chciał przejść do innej opcji.

Kluczem do badania słów kluczowych jest nadanie priorytetu słowom kluczowym na liście, które są powiązane z Twoją niszą, a także małą liczbą wyszukiwań i mniejszą konkurencją, dzięki czemu łatwiej będzie je wypozycjonować i zyskać autorytet. W miarę zdobywania autorytetu możesz sięgnąć po bardziej konkurencyjne frazy kluczowe.

Jeśli chcesz znaleźć bezpłatne narzędzia, które pomogą Ci w tym zadaniu, zalecamy przeczytanie naszego bezpłatnego przewodnika po narzędziach do badania słów kluczowych.

Przeanalizuj swoją listę słów kluczowych

Po utworzeniu listy słów kluczowych czas określić, na których się skupić. Przy ustalaniu priorytetów słów kluczowych należy wziąć pod uwagę trzy rzeczy: trafność, konkurencję i konwersję.

Trafność odnosi się do tego, czy wybrane słowa kluczowe są rzeczywiście powiązane z Twoim produktem lub usługą. Jeśli na przykład sprzedajesz buty w Internecie, możesz kierować reklamy na „kup męskie buty wyjściowe”. To słowo kluczowe nie jest zbyt szczegółowe, ponieważ nie mówi użytkownikom dokładnie, jakiego typu butów szukają. Zamiast tego warto uwzględnić słowa takie jak „brązowy”, „czarny” i „odzież męska”. Te słowa kluczowe są znacznie bardziej szczegółowe i pomogą Ci uzyskać lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania takich zapytań jak „brązowe buty męskie”.

Konkurencja oznacza, ile witryn już konkuruje o te słowa kluczowe. W naszym poprzednim przykładzie moglibyśmy dodać „buty wyjściowe”, aby zwiększyć nasze szanse na dobrą pozycję w rankingu dla tego wyrażenia. Jednak dodanie zbyt wielu odmian tego samego słowa kluczowego może zaszkodzić Twoim rankingom, dlatego upewnij się, że wybierasz słowa kluczowe, które nie są już intensywnie używane przez innych.

Konwersja określa prawdopodobieństwo, że ktoś wyszukujący dane słowo kluczowe kupi coś po wejściu na Twoją witrynę. Na przykład, jeśli Twoim celem jest zarabianie pieniędzy w Internecie, możesz kierować reklamy na słowa kluczowe takie jak „zarabianie w Internecie” lub „jak zarabiać w Internecie”. Te słowa kluczowe są bardziej ukierunkowane i prowadzą użytkowników bezpośrednio do produktów lub usług związanych z zarabianiem pieniędzy w Internecie.

Upewniając się, że lista zawiera szeroką gamę słów kluczowych skupionych na trafności, konkurencji i konwersji, możesz utworzyć listę słów kluczowych, która pomoże Ci w dalszym ciągu generować zyski dla swojej firmy.

Udoskonal swoją niszową listę słów kluczowych

Lista słów kluczowych nie ma żadnej wartości wewnętrznej; to po prostu sugestia. Ale jak ze wszystkim innym, istnieje różnica między posiadaniem dobrego pomysłu a jego realizacją. Jeśli chcesz mieć pewność, że w pełni wykorzystasz swoją listę, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci ją udoskonalić.

Znajdź niszę.

Najlepszym sposobem na zawężenie listy jest skupienie się na jednym konkretnym obszarze specjalizacji. Możesz pomyśleć o tym, gdzie pracujesz, co sprzedajesz, a nawet jak spędzasz wolny czas. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że jest to coś, na czym ludziom zależy.

Użyj odpowiednich narzędzi.

WordStream oferuje wiele różnych narzędzi, które pomogą Ci zidentyfikować idealne słowa kluczowe dla Twojej firmy. Dostępne są inne narzędzia do badania słów kluczowych. Jeśli chcesz rzucić okiem na kilka narzędzi, których możesz użyć do bezpłatnego badania niszowych słów kluczowych, koniecznie przeczytaj nasz bezpłatny przewodnik po narzędziach do badania słów kluczowych.

Dodaj adresy URL.

Jeśli masz już bloga lub witrynę internetową, możesz skorzystać z narzędzia takiego jak Semrush, aby sprawdzić, jak Twoja witryna jest zoptymalizowana pod kątem istniejących słów kluczowych. Jeśli korzystasz z narzędzia takiego jak Google Search Console, narzędzie to pozwala sprawdzić, które adresy URL w Twojej witrynie generują ruch dla określonego słowa kluczowego.

Określ, jak konkurencyjne są Twoje niszowe frazy kluczowe

Następnym krokiem jest określenie, jak naprawdę konkurencyjne jest każde wyrażenie kluczowe. Jeśli dopiero zaczynasz, może się to wydawać trudnym zadaniem.

Na początek przyjrzyjmy się, jak ogólnie wygląda konkurencja. W powyższym przykładzie niebieskie słupki przedstawiają liczbę witryn konkurujących o „najlepszą karmę dla psów”.

Skupmy się teraz na jednym konkretnym określeniu: „karma dla psów”. Zaczniemy od sprawdzenia liczby konkurujących witryn, a następnie odsetka witryn, które uzyskały organiczne rankingi dla danego hasła.

Następnie sprawdzimy średnią pozycję 10 najlepszych rankingów. To mówi nam, czy termin jest wysoce konkurencyjny, czy nie.

Na koniec sprawdzimy, czy witryna zajmująca #1 jest zoptymalizowany pod kątem terminu. Wysoki wynik wskazuje, że witryna prawdopodobnie będzie dobrze działać w danym okresie.

Po wykonaniu tego ćwiczenia będziesz wiedział więcej o tym, jak sprawić, by Twoja witryna znalazła się na pierwszej pozycji dla danego wyrażenia kluczowego.

Monitoruj i dostosowuj niszowe słowa kluczowe według potrzeb

Gdy już znajdziesz odpowiednie niszowe słowa kluczowe i zintegrujesz je ze swoją witryną, Twoja praca będzie kontynuowana. Ważne jest, aby stale monitorować słowa kluczowe i ich skuteczność. Dzięki temu będziesz wiedział, co będzie najlepsze dla Twojej firmy, i będziesz mógł wprowadzić w związku z tym wszelkie niezbędne zmiany.

Kiedy do swojej strategii marketingowej dodasz niszowe słowa kluczowe, musisz monitorować ich skuteczność przez kilka miesięcy; w przeciwnym razie możesz przegapić niektóre możliwości. Na przykład, jeśli próbujesz uzyskać ranking według określonego słowa kluczowego, ale nie widzisz dużego ruchu, może to oznaczać, że istnieje zbyt wiele witryn konkurujących o to hasło. W takich przypadkach możesz wypróbować różne strategie, aby zwiększyć widoczność.

Jeśli monitorujesz konkretną stronę od kilku miesięcy i nie ma ona dobrego rankingu, być może będziesz potrzebować dodatkowego budowania linków lub optymalizacji zawartości strony, aby lepiej odpowiadała wynikom wyszukiwania. Jeśli zauważysz, że jedna z Twoich stron nie działa dobrze, sprawdź statystyki, aby dowiedzieć się dlaczego. Może dzieje się tak dlatego, że nie zoptymalizowałeś poprawnie strony, a może dlatego, że ktoś inny utworzył już linki do tej strony. Tak czy inaczej, musisz rozwiązać problem, aby w dalszym ciągu widzieć poprawę swoich rankingów.

Niszowe słowa kluczowe nie są uniwersalne, ale mogą poprawić Twoje wyniki SEO

Koncentrując się na prostym i łatwym w obsłudze procesie, możliwe jest tworzenie dochodowych list słów kluczowych dla dowolnej niszy.

Kontynuując pracę nad niszową metodologią badania słów kluczowych dla swoich witryn, poczujesz się lepiej. Dowiesz się także, jak niemal natychmiast wykryć dochodowe niszowe słowa kluczowe.

Nie martw się, jeśli za pierwszym lub drugim razem nie uda Ci się uzyskać idealnego rezultatu. Jak wszystko inne, osiągnięcie sukcesu w tym procesie wymaga praktyki!

Kiedy planujesz założyć kolejną niszową witrynę internetową i przeprowadzić badania słów kluczowych, aby ją wesprzeć?

Table of Contents