Not That Invincible: Dlaczego Twój komputer Mac potrzebuje programu antywirusowego?

Not That Invincible: Dlaczego Twój komputer Mac potrzebuje programu antywirusowego? 1

Dlaczego Twój Mac potrzebuje programu antywirusowego?

Jeśli kiedykolwiek używałeś Windows, wiesz, że nie można zignorować korzystania z programu antywirusowego w tym systemie. Bez ochrony, Windows szybko staje się powolny i nieprzewidywalny z powodu mnóstwa infekcji, na które jest narażony.

Właściciele komputerów Mac znają różnicę. Przez pewien czas nie zauważysz żadnych infekcji utrudniających pracę na komputerze Mac. Jednak komputery Mac nie są niepokonane. Chociaż liczba użytkowników komputerów Mac jest mniejsza niż liczba użytkowników Windows, są hakerzy i wirusy. Jeśli nie chcesz raz doświadczyć dysfunkcji systemu, lepiej wcześniej pomyśl o oprogramowaniu antywirusowym.

Jakie są mocne i słabe strony Maca?

Kiedy myślisz, że komputery Mac są niezwyciężone, masz częściowo rację. Zobaczmy, co mocne strony komputerów Mac są tam i dlaczego Apple bezpieczeństwo może zostać zakwestionowane.

  1. Integracja oprogramowania i sprzętu zapewnia bezpieczeństwo systemu. Całe oprogramowanie, z którego korzystasz, jest dostosowane i zweryfikowane przez Apple. Dlatego istnieje mniejsze prawdopodobieństwo złapania infekcji. Jednak na tym poziomie może dojść do naruszenia bezpieczeństwa, jeśli chcesz użyć programów pobocznych, które są dostosowane do komputerów Mac przez programistów pobocznych. Ponadto, jeśli pobierzesz niezaznaczone pliki z Internetu lub urządzenia do przechowywania danych. Dopóki takie przypadki zdarzają się dość często, naruszenia bezpieczeństwa na komputerach Mac nie są wiadomościami.
  2. Komputery Mac są specyficzne dla szyfrowania i ochrony danych, które zapewnią bezpieczeństwo wszystkich informacji na wypadek kradzieży urządzenia. Ta funkcja jest naprawdę świetna i działa dobrze, chyba że Twoje urządzenie zostanie zhakowane, zanim zostanie skradzione. Jeśli ktoś zdecyduje się dotrzeć do twoich danych, może przygotować się na pierwsze zainfekowanie urządzenia, aby osłabić jego możliwości ochrony.
  3. Uwierzytelnianie i podpisywanie cyfrowe dostępne w systemie macOS obsługują zaawansowaną technologię kart inteligentnych i S / MIME. Zapewnia to ochronę twojego urządzenia, ale ponownie istnieje prawdopodobieństwo, że hakerzy mogą ukraść twoje dane uwierzytelniające i wykorzystać je do autoryzacji.
  4. Protokoły sieciowe opracowane przez Apple zapewniają wystarczającą ochronę podczas przesyłania danych i współpracy z innymi Apple pomysłowość. Niemniej jednak, jeśli komputer Mac łączy się z innymi systemami (szczególnie z komputerami na Windows) za pośrednictwem sieci możliwości ochrony będą ograniczone.
  5. Kontrola urządzeń to świetna funkcja, która umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami. Ponownie działa tylko wtedy, gdy jesteś od stóp do głów Apple użytkownik. Jeśli zdecydujesz się połączyć zApple urządzeń (nawet jednego), bezpieczeństwo danych może zostać naruszone.

Jest kilka dodatkowych faktów, o których możesz martwić, mówiąc o bezpieczeństwie komputerów Mac. Niedawno, Opublikowano TechCrunch artykuł ujawniający podatność Maca na ataki hakerów. Niektóre stosunkowo łatwe metody, takie jak fałszywe kliknięcia lub fałszywie podpisane aplikacje, pozwalają na naruszenie Apple bezpieczeństwo i dostęp do twoich prywatnych danych. Takie działania nie wymagają wielu specjalizacji w naukach hackerskich, co naraża komputery Mac na poważne zagrożenia związane z inwazją.

Jak wybrać program antywirusowy dla komputerów Mac?

Przy poszukiwaniu oprogramowania antywirusowego na komputer Mac należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Najpierw pomyśl, czy jesteś gotowy tylko do użycia Apple urządzenia, unikając jakichkolwiek bocznych połączeń z urządzeniami pracującymi w innych systemach. Jeśli twoja sieć składa się tylko z Apple urządzenia, będziesz miał lepszą ochronę. Ale jeśli nie jesteś tego pewien – sprawdź kilka świetnych program antywirusowy dla komputerów Mac.

Po drugie, pomyśl o oprogramowaniu, którego potrzebujesz. Mimo że istnieje szeroki wybór Apple użytkownicy, niektóre programy są dostępne tylko w amatorskiej adaptacji dla komputerów Mac. Jeśli zdecydujesz się użyć niektórych z nich, przygotuj się na zagrożenia bezpieczeństwa.

Po trzecie, zastanów się ile Apple urządzenia, które chcesz chronić. Z jednej strony istnieją rozwiązania antywirusowe, które chronią tylko macOS, podczas gdy możesz potrzebować także ochrony swojego iPhone'a. W takim przypadku prawdopodobnie będziesz szukać oprogramowania opracowanego zarówno na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne. Z drugiej strony, jeśli masz kilka Apple komputerów w swoim studio projektowym, zwróć uwagę na rozwiązania antywirusowe, które sugerują niektóre plany korporacyjne, abyś mógł zaoszczędzić trochę pieniędzy podczas ochrony 5+, 10+ lub 50+ urządzeń.

Po czwarte, dowiedz się, jak oprogramowanie antywirusowe może wpływać na wydajność komputera Mac. Jeśli masz szczęście, możesz posiadać niektóre z najnowszych Apple na komputerach z procesorem Intel i9, prawdopodobnie nie wystąpią żadne problemy z wydajnością. Jednak niektóre rozwiązania antywirusowe mogą znacznie przeciążać starsze urządzenia. Może to być szczególnie frustrujące, gdy praca z grafiką i zawartością wizualną zajmuje dużo pamięci RAM.

Na koniec rozważ funkcjonalność, jakiej oczekujesz podczas instalacji programu antywirusowego. Niektóre rozwiązania zawierają tylko niezbędne ustawienia ochrony. Doskonale nadają się do wykrywania złośliwego oprogramowania i zabezpieczają Cię podczas surfowania w Internecie. Większość podstawowych funkcji jest dostępna w darmowych wersjach programu antywirusowego, na przykład Avast.

Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowych funkcji i dostosowanych ustawień, powinieneś wziąć

bliższe spojrzenie na płatne wersje produktów. Zazwyczaj są one wypełnione różnymi dodatkowymi funkcjami. Intego lub Norton to dobre przykłady, ale aby dokonać właściwego wyboru, możesz skorzystać z okresu próbnego i sprawdzić, czy oprogramowanie spełnia Twoje oczekiwania.

Oczywiście, jeśli używasz komputera Mac do pracy, w której masz do czynienia z poufnymi i finansowymi danymi, które wymagają ochrony, instalacja programu antywirusowego jest koniecznością. Jednym z najlepszych liderów w dziedzinie bezpieczeństwa na wysokim poziomie jest Kaspersky. Zastanów się, jeśli trudno jest zaufać komputerowi Mac innym osobom.

Końcowe przemyślenia

Pamiętaj, że posiadanie Apple urządzenie nie czyni cię Supermanem. Przynajmniej nie z powodu licznych infekcji, które istnieją obecnie. Hakerzy wiedzą tak wielu Apple użytkownicy polegają na podstawowych ustawieniach bezpieczeństwa komputera Mac i nie chronią swoich urządzeń. To sprawia, że ​​macOS jest atrakcyjny dla rozwoju nowego złośliwego oprogramowania, które może być używane do uzyskiwania dostępu do prywatnych danych lub atakowania dużej sieci za pomocą jednego niechronionego urządzenia. Dlatego, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i ochronę, lepiej nie kwestionować podstawowej ochrony komputera Mac. Instalacja antywirusa nie wymaga większego wysiłku, ale ochroni twoje dane i nerwy oraz sprawi, że będziesz jeszcze potężniejszy w cyfrowym świecie.