Nowa aplikacja DoNotPay może automatycznie pozywać robocallerów

Nowa aplikacja DoNotPay może automatycznie pozywać robocallerów 1

Zdobycie robocall w Stanach Zjednoczonych to epidemia, z którą wiele osób musi żyć, ale istnieją pewne zasoby, które mogą pomóc.

Nie płać to zbiór usług wspierających konsumentów, mających na celu dać jednostce szansę walki z drapieżnymi praktykami. Płyta główna ma raport na temat nowego wysiłku, nowej aplikacji o nazwie Robo Revenge, która ma anulować roboty, ale także posunąć się o krok dalej i automatycznie ich pozwać.

DoNotPay został założony przez Joshua Browdera, który pełni również funkcję dyrektora generalnego organizacji. Browder uczynił osobistym celem powstrzymanie robocallów przed nękaniem osób, a jego aplikacja – i jej usługi – są jedną z najlepszych opcji, aby to zrobić.

Browder mówi, że to od osoby zależy walka z tymi oszustwami, a konsumenci muszą się chronić:

Wszystkie duże firmy, takie jak AT&T i Apple nie udało się chronić konsumentów ”, powiedział Browder przez telefon do płyty głównej. „Konsumenci muszą się chronić. Jedynym sposobem, w jaki problem się skończy, jest to, że robocallerzy zaczną tracić pieniądze za każdym razem, gdy do kogoś zadzwonią.

Robo Revenge łączy w sobie parę poprzednich funkcji uruchomionych przez DoNotPay: prawnika chatbota dla łatwego przetwarzania oraz jednorazową kartę kredytową, aby uzyskać dane finansowe oszusta. Oprócz tego Robo Revenge automatycznie doda dane kontaktowe do rejestru Do Not Call (DNCR). Gdy i tak zadzwoni do Ciebie oszust, co w tym momencie byłoby nielegalne, aplikacja wygeneruje kartę kredytową palnika, a następnie wykorzysta zebrane informacje finansowe o oszustach, aby umożliwić ich pozwanie.

Następnie aplikacja przeprowadzi Cię przez ten proces, umożliwiając pozwanie oszusta do $3, 000 na połączenie, które jest obsługiwane przez ustawę o ochronie konsumentów telefonicznych (TCPA). Aplikacja będzie automatycznie obsługiwać dokumenty sądowe i generować listy z żądaniami.

Browder chce oddać część mocy konsumentowi:

Prawnicy już zarabiają miliony pozywając tych oszustów, ale przeciętny człowiek, który nie rozumie prawa (a nawet nie wie, kto do nich dzwoni), utknął ”, powiedział Browder na płycie głównej. „Nasz zautomatyzowany proces w połączeniu z fałszywą kartą kredytową przywraca tę moc przeciętnemu człowiekowi.

Oddanie części tej władzy z powrotem jednostce jest niezbędnym krokiem, nawet gdy rząd Stanów Zjednoczonych wprowadza nowe przepisy, takie jak ustawa o egzekwowaniu prawa karnego i procedurze odstraszania przestępców przez Robocall, lub TRACED, która została podpisana przed końcem 2019 r.

Czy jesteś obciążony robotami? Jak walczysz z nimi?