Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nowa funkcja podzielonego ekranu Microsoft Edge: czy wpłynie to na sposób korzystania z kart?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nowa funkcja podzielonego ekranu Microsoft Edge: czy wpłynie to na sposób korzystania z kart?

Microsoft testuje nową funkcję Edge, która umożliwia dzielenie kart w jednej przeglądarce. Funkcja podzielonego ekranu, po raz pierwszy odkryta przez użytkownika Reddit, jest dostępna za pośrednictwem eksperymentalnej flagi w Edge Canary.

Obecnie flaga eksperymentalna jest dostępna tylko w kanaryjskiej wersji Edge dla WindowsLinux i Mac.

Jak będzie działać funkcja podzielonego ekranu Edge?

Użytkownicy mogą przeglądać wiele aplikacji jednocześnie dzięki funkcji podzielonego ekranu, która eliminuje potrzebę maksymalizowania lub minimalizowania poszczególnych kart.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Po włączeniu podzielonego ekranu po prawej stronie paska adresu pojawia się nowa ikona. Klikając go, możesz podzielić aktywną kartę na dwie części i przeglądać strony internetowe obok siebie. Gdy robisz to na wielu kartach, skutecznie podwajasz liczbę stron, które możesz zobaczyć, bez zwiększania liczby kart.

Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy i otworzyć łącze w „podzielonym oknie”. Spowoduje to podzielenie aktywnej karty na dwie części i załadowanie łącza na drugą połowę ekranu. Pomoże Ci to uporządkować karty przeglądarki podczas czytania postów z linkami lub wyszukiwania w sieci z wieloma otwartymi kartami.

Jak włączyć nową funkcję podzielonego ekranu w Edge

Podzielony ekran to jedna z flag Microsoft Edge poprawiająca komfort przeglądania. Możesz włączyć nową funkcję za pomocą flagi dostępnej w najnowszej wersji Edge Canary. Oto jak włączyć i wyświetlić podgląd funkcji podzielonego ekranu w Edge.

  1. Zainstaluj najnowszą wersję Edge Canary, jeśli jeszcze jej nie masz.
  2. W pasku adresu Edge wpisz krawędź:/flagi. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich eksperymentalnych funkcji dostępnych w najnowszej wersji Edge Canary.
  3. Wchodzić podział w Wyszukaj flagi pasek, aby wyświetlić opcję podzielonego ekranu.
  4. Kliknij rozwijane menu po prawej stronie i wybierz Włączony. Zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie Edge’a, aby zmiany odniosły skutek. Wybierać Uruchom ponownie.
  5. Po ponownym uruchomieniu przeglądarki kliknij nową ikonę podzielonego okna po prawej stronie paska adresu.
  6. Jeśli masz co najmniej dwie otwarte karty, lewe okno pokaże bieżącą aktywną kartę, a prawe okno pokaże inne aktywne karty.
  7. Kliknij drugą kartę, którą chcesz uaktywnić. Pojawi się na prawym podzielonym ekranie.
Rekommenderad:  Najlepsi dostawcy usług SMTP zapewniający szybkie i niezawodne dostarczanie wiadomości e-mail

Możesz wyłączyć tę funkcję, przechodząc do Ustawienia > Wygląd i przełączanie Przycisk podziału ekranu opcja wyłączona.

Podzielony ekran w Edge: wygodna funkcja przeglądarki

Windows i macOS mają już opcję podzielonego widoku, która umożliwia użytkownikom przeglądanie windows z różnych otwartych aplikacji. Ta funkcja jest przydatna, ale podzielenie ekranu karty przeglądarki w celu jednoczesnego przeglądania dwóch stron internetowych jest znacznie wydajniejsze i wygodniejsze.

Chociaż Microsoft nie określił, kiedy nowa funkcja podzielonego ekranu będzie dostępna, możesz uzyskać do niej dostęp za pomocą eksperymentalnej flagi w Edge Canary. Ta funkcja w połączeniu z innymi nowatorskimi funkcjami Edge może usprawnić przeglądanie na wiele sposobów.

Table of Contents