Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nowa matryca APS-H firmy Canon potrafi zmieścić 250 megapikseli w matrycy wielkości lustrzanki cyfrowej

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nowa matryca APS-H firmy Canon potrafi zmieścić 250 megapikseli w matrycy wielkości lustrzanki cyfrowej

Wydaje się, że wojna megapikselowa jeszcze się nie skończyła, ponieważ firma Canon wypuściła na rynek swój najnowszy gadżet – lustrzankę cyfrową o zdumiewającym Czujnik o rozdzielczości 250 megapikseli. Społeczność fotografów osiągnęła punkt dojrzałości, w którym wydajność aparatu nie jest oceniana wyłącznie na podstawie liczby megapikseli, ale nie powstrzymuje to firm od dalszych innowacji i stosowania wyższych megapikseli w mniejszych czujnikach.

Canon stworzył nowy 250-megapikselowy Czujnik APS-H i jest nieco większy od formatu APS-C, który jest dość powszechny w lustrzankach cyfrowych. Z drugiej strony nowy 250-megapikselowy sensor jest de facto mniejszy od pełnoklatkowych sensorów stosowanych w profesjonalnych aparatach. Oprócz megapikseli na działanie aparatu wpływa również rozmiar czujnika, a 8-Aparat megapikselowy zamontowany w a 1/4 czujnik nie jest równy 8-Megapiksel zamontowany w a 1/2 czujnik.

Większa powierzchnia czujnika pozwala mu przechwycić więcej światła, co przekłada się na dobrze oświetlone zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu. Biorąc to pod uwagę, zastanawiamy się, jak Canonowi udało się wycisnąć 250 megapikseli, i to również w matrycy lustrzanki cyfrowej.

Nowa matryca APS-H ustanowiła światowy rekord rozdzielczości w swojej kategorii wielkości i jeśli wierzyć wersji Canona, matryca jest pobłogosławiona zdolnością obrazowania, umożliwiającą rozróżnianie napisów na burtach samolotu z odległości nawet 18 km. Firma Canon utrzymuje, że pomimo szybkiego odczytu sygnału, czujnik charakteryzuje się dobrym poziomem szumów 10,25 miliarda pikseli/sek. Kontekstowo rzecz biorąc, 250-megapikselowy czujnik jest dosłownie 30 razy ostrzejszy niż 4K i 125 razy ostrzejszy niż HD. Patrzymy tutaj na zdjęcia o wymiarach 19 580 x 12 600 pikseli.

Nie należy oczekiwać, że firma Canon zamontuje nowy czujnik w lustrzance cyfrowej i od razu zacznie ją sprzedawać; zanim technologia się rozpowszechni i trafi do konsumenckich lustrzanek cyfrowych, minie trochę czasu. Do tego czasu nowy czujnik znajdzie dla siebie miejsce w narzędziach o ultrawysokiej rozdzielczości stosowanych w inwigilacji i innych pokrewnych branżach.

Table of Contents