Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Nowa technologia Google potrafi czytać mowę ciała bez kamer

Innowacje w produktach i technologiach Google (ATAP) mogą wykrywać ruchy ciała i mowę ciała ludzi bez użycia kamery i polegania na fale radarowe.

Nowa technologia Google potrafi czytać mowę ciała bez kamer.

Zespół badawczy Google pracuje nad technologiami, które pozwalają komputerom reagować na radary wokół ludzi i ruchów. Wyobraź sobie, że Twój komputer decyduje się nie odbierać wiadomości głosowych, ponieważ wie, że w tej chwili nie siedzisz przy biurku, lub załóżmy, że kiedy wstajesz, aby zareagować na dźwięk otwieranych drzwi, telewizor automatycznie przestaje wyświetlać filmy z Netflix lub innych sieci .

A kiedy wrócisz na kanapę, film zacznie się od nowa. Do transmisji. Wyobraź sobie przyszłość, w której komputery rozumieją ludzkie zachowania społeczne i stają się dla nas bardziej troskliwymi towarzyszami.

Wizja, że ​​komputer monitoruje każdy ruch człowieka, może wydawać się nieco nieprzyjemna i przypominać scenariusz z filmów science fiction. Jeśli jednak wiesz, że komputery nie używają kamer do wykrywania miejsc, w których poruszają się ludzie, Twoje zmartwienia mogą zostać nieco rozwiane. To nieprzyjemne uczucie lub początkowa osłona może zostać nieznacznie skorygowana.

Google zdecydował się na wykorzystanie radaru zamiast kamery do śledzenia ruchów użytkowników. Dział zaawansowanych produktów i technologii Google, w skrócie ATAP, który wcześniej pracował nad dziwacznymi projektami, takimi jak kurtka dżinsowa reagująca na dotyk, przeniósł swoją uwagę na ostatnie kilka lat.

Inżynierowie ATAP mają nadzieję wykorzystać radar do opracowania systemu, w którym komputery będą odpowiednio reagować, wykrywając zachowania i spekulując na temat potrzeb użytkowników.

Oczywiście nie jest to pierwszy raz, kiedy Google wykorzystuje radar do zwiększania świadomości na temat swoich produktów. W 2015 roku Google zaprezentował Solly. Komórka to czujnik wykorzystujący radarowe fale elektromagnetyczne do dokładnego wykrywania pozycji i ruchów ludzkiego ciała. System ten został po raz pierwszy zastosowany w Google Pixel 4 do wykrywania prostych ruchów dłoni.

CZYTAĆ:  Google: nie mamy żadnych zaleceń dotyczących długości tytułu strony

Użytkownicy Pixela 4 mogli korzystać z prostych poleceń, takich jak zatrzymanie muzyki czy opóźnianie alarmów za pomocą gestów dłoni, bez fizycznego dotykania telefonu.

Niedawno Google wykorzystał czujniki radarowe drugiej generacji swojego inteligentnego wyświetlacza o nazwie Nastahab do wykrywania ruchów ludzi i rytmu oddechu leżącego z boku ekranu. W przeciwieństwie do gadżetów takich jak smartwatche, to urządzenie może monitorować ruchy człowieka podczas snu, bez konieczności kontaktu fizycznego.

Zespół ATAP w swoim nowym projekcie wykorzystał także czujniki solo. Mimo to, zamiast wykorzystywać dane wejściowe czujników do bezpośredniego sterowania komputerem, inżynierowie ATAP planują wykorzystać dane z czujników do wykrywania codziennych ruchów ludzi i pomagać komputerom w podejmowaniu decyzji.

Leonardo Giusti, starszy specjalista ds. projektowania w ATAP, mówi:

Wierzymy, że w obliczu szerszej obecności technologii w codziennym życiu ludzi uczciwe jest zwrócenie się do samej technologii o dostarczenie wskazówek na temat niektórych naszych ruchów.

Załóżmy, że planujesz wyjść z domu, a mama przypomina ci o zabraniu parasola; Przez pogodę. Dzięki tej technologii Twój domowy termostat może wyświetlić ten sam komunikat, gdy przejdziesz przed nim lub, na przykład, gdy telewizor zauważy, że śpisz na kanapie, automatycznie obniży głośność.

Badania radarowe

Według Geiosti znaczna część ich badań dotyczyła geologii. Nauka dziedzinowa to nauka badająca, w jaki sposób ludzie wykorzystują otaczającą ich przestrzeń jako platformę interakcji społecznych.

Oczekujesz, że gdy się do kogoś zbliżysz, będzie bardziej intymny i interaktywny. Zespół badawczy ATAP wykorzystał to zachowanie oraz inne sygnały i oczekiwania społeczne, aby ustalić, w jaki sposób ludzie wchodzą w interakcję z urządzeniami i zdefiniować przestrzeń prywatną.

Radary potrafią wykryć, kiedy ktoś się do nich zbliża i narusza ich prywatność. Posiadanie takich możliwości oznacza, że ​​komputer może wykonywać określone zadania w odpowiednich sytuacjach. Przykładowo, gdy użytkownik się zbliża, wybudza ekran ze stanu uśpienia, bez konieczności naciskania fizycznych przycisków.

Obecnie Google wykorzystuje tę interaktywną technologię w swoich inteligentnych wyświetlaczach. Mimo to Google korzysta z ultradźwięków lub fal ultradźwiękowych, aby obliczyć odległość osoby od ekranu, zamiast radaru w celu interakcji z użytkownikami.

Gdy Nastahab zauważy podejście użytkownika, wyświetla na swoich ekranach ważne powiadomienia, takie jak wydarzenia w kalendarzu i przypomnienia oraz inne powiadomienia.

CZYTAĆ:  Jak trwale usunąć sterowniki Windows 10?

Jednak samo rozpoznanie odległości od urządzenia nie wystarczy; Być może osoba ta właśnie przechodziła obok urządzenia lub patrzyła w inną stronę i nie miała zamiaru w tym czasie wchodzić w interakcję z komputerem.

Aby rozwiązać ten problem, czujnik solo może ocenić złożone subtelności ruchów i gestów, takie jak orientacja ciała, możliwa ścieżka ruchu osób i kierunek twarzy osoby.

Ponadto czujnik solo może wykorzystywać algorytmy uczenia maszynowego do udoskonalania i sprawdzania danych w celu oceny i wykrycia tych subtelności. Cenne informacje uzyskane z radarów pomagają czujnikowi Sensora dokładniej przewidzieć, co użytkownik ma na myśli: czy użytkownik zamierza rozpocząć interakcję z komputerem, a jeśli tak, jaki byłby prawdopodobnie najlepszy sposób interakcji z nim.

Aby poprawić działanie czujników, członkowie zespołu ATAP wykonali kilka ruchów i gestów oraz zarejestrowali te ruchy kamerą w swoim salonie (wszyscy musieli pozostać w domu podczas epidemii). Miało to miejsce w czasie, gdy czujniki radarowe jednocześnie analizowały ich ruch. Lauren Badal, główna projektantka ATAP Interactive Division, wyjaśnia:

Poruszaliśmy się w różnych kierunkach i wykonywaliśmy serię ruchów. Ponieważ systemy natychmiast rejestrowały i oceniały ruchy, mogliśmy porównać dane uzyskane z kamery i czujników i podjąć kolejne kroki w celu zwiększenia dokładności konstrukcji czujnika radarowego.

Bliżej komputera do człowieka

Wykorzystanie radaru do wpływania na reakcję komputerów na ruchy człowieka wiąże się z pewnymi problemami. Na przykład radary mogą wykryć wiele osób w otoczeniu. Jeśli ci ludzie znajdą się bardzo blisko siebie, radar zobaczy ich jako bezpostaciowe masy; Problem, który może zakłócać zdolność urządzeń do podejmowania decyzji.

Biorąc pod uwagę problemy, jakie stoją przed nową generacją czujników radarowych, Badal wielokrotnie podkreślał, że najnowsza technologia jest wciąż w fazie badań i nie zostanie zastosowana w kolejnej generacji inteligentnych wyświetlaczy Google.

Jedną z zalet stosowania czujników radarowych jest to, że urządzenia wyposażone w radary mogą z czasem uczyć się wzorców ruchu ludzi. Według Leonardo Giusti umiejętność ta jest jednym z ważnych celów planu działania ATAP, który może pomóc w rozwinięciu nowych, zdrowych nawyków behawioralnych użytkowników.

Załóżmy, że idziesz do kuchennej szafki z przekąskami w środku nocy, ale nagle Twój inteligentny ekran włącza się w kuchni i wyświetla duży znak stopu.

Przewidując zachowania użytkowników i przewidywanie operacji, inteligentne urządzenia i komputery muszą zachować względną równowagę. Na przykład ktoś może chcieć włączyć telewizor podczas gotowania, nie mając zamiaru go oglądać. Prawdopodobnie dotyczy to większości z nas. W tej sytuacji i innych podobnych przykładach radary nie mogą wykryć osoby w salonie, a telewizor zamiast kontynuować nadawanie, przerwie nadawanie.

Badal opisuje takie sytuacje w następujący sposób:

Kiedy badamy wzorce zachowań, zachowania, które są wysoce niewidoczne, nierozłączne i płynne, musimy znaleźć właściwą równowagę pomiędzy automatyzacją a interwencją użytkownika w kontrolowanie urządzenia.

CZYTAĆ:  15 najlepszych Instagram Aplikacje Story (Android / iPhone) 2024

Jeśli chodzi o interakcję człowieka z urządzeniem w takich sytuacjach, interakcja ta powinna być bezbolesna i mieć takie same psychologiczne i płynne wzorce zachowań, aby użytkownik nie czuł się zirytowany i zmęczony niewłaściwą ingerencją urządzenia. Dlatego w przypadkach, gdy użytkownik oczekuje większej kontroli nad urządzeniem, musimy zadbać o to, aby miał dostęp do kilku poziomów kontroli i ustawień ręcznych.

Jednym z powodów, dla których zespół ATAP wybrał technologię radarową, jest jej charakter wspierający prywatność. Chociaż radary zbierają cenne dane na temat pozycji i ruchów osób, są niezawodną technologią w dyskusji na temat prywatności. Ponadto radary mają okres niewielkiego opóźnienia i działają w ciemności, a czynniki zewnętrzne, takie jak dźwięk i temperatura, nie wpływają na ich działanie.

Chris Harrison, badacz interakcji człowiek-komputer na Uniwersytecie Carnegie Mellon w Pittsburghu i dyrektor grupy badawczej Futures Interface, uważa, że ​​prędzej czy później użytkownicy będą musieli wybrać, czy kupić produkty Google, ryzykując narażeniem swoich Prywatność; W końcu, zdaniem Harrisona, nikt na świecie nie może dorównać Google pod względem zarabiania na swoich klientach.

Harrison uważa jednak, że niestosowanie kamer w produktach Google odzwierciedla podejście do ochrony prywatności i priorytetowego traktowania wartości użytkownika. Dodaje:

Nie ma czegoś takiego jak naruszenie prywatności ani obrońca prywatności. Wszystko należy traktować jako spektrum z dwoma naruszeniami prywatności lub zabezpieczeniami na górze, a każdy produkt cyfrowy znajduje się gdzieś pomiędzy nimi.

W miarę jak urządzenia codziennego użytku będą nieuchronnie coraz bardziej wyposażane w czujniki, rośnie także zdolność tych urządzeń do rozumienia ludzkich zachowań. Harrison wierzy, że interakcja człowieka z komputerami będzie taka sama we wszystkich aspektach technologii, których będą szukać w przyszłości badacze ATAP. Harrison dodaje:

Ludzie są zaprogramowani do rozumienia ludzkich zachowań i jeśli kiedykolwiek komputerom uda się całkowicie rozszyfrować tę niewerbalną interakcję, wystąpią dla ludzi dość irytujące sytuacje.

Zaangażowanie naukowców zajmujących się naukami społecznymi i behawioralnymi w badania komputerowe może sprawić, że takie doświadczenia staną się przyjemniejsze i bardziej ludzkie.

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=pobierz oprogramowanie intexPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs Lyndy do pobrania za darmo