Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nowa wydajność pikseli 6 Google Pro jest poniżej… iPhone’a 2018

Jeden z największych atutów nowego Pixela 6 Pro to Twój SoC Tensor Google. Ten został stworzony przez giganta badawczego i chce być standardem dla rynku, a zwłaszcza być kamieniem milowym dla rynku smartphones Android.

Aby dotrzeć do użytkowników, ten nowy SoC pojawił się w testach i benchmarkach. Przedstawione dane są trochę rozczarowujące i pokazują, że wydajność nowego Pixela 6 Pro Google jest poniżej iPhone’a z 2018 roku.

piksel 6 Procesor graficzny Pro SoC Google iPhone

W tym roku Google zdecydowało się całkowicie zmienić swoją propozycję dla rynku smartphones Android. piksel 6 Pro i model bazowy prezentują jako nowość opracowany przez firmę SoC, który chce zdobyć znaczącą pozycję na rynku.

piksel 6 Pro przegrywa z iPhonem z 3 lat

Ten nowy smartfon, który wkrótce trafi w ręce użytkowników, ma już testy porównawcze GeekBench 5 osiągnięte i pokazują, co może zaoferować.

Pytanie, które pojawiło się teraz, dotyczy osiągniętych wartości, które stawiają Cię w sytuacji dalekiej od oczekiwanej wydajności.

Ty prezentowane dane ujawniają, że uzyskuje 1012 punktów w testach jednordzeniowych i 2760 w testach wielordzeniowych. Wartości te stawiają go na poziomie tego, co Apple prezentowane tam 3 lat z iPhonem XS Max, który w tym czasie miał odpowiednio 1117 i 2932 punkty.

Trochę więcej oczekiwano od tego SoC Google, szczególnie w tym obszarze. Może nie postawić na czystą wydajność, ale na sztuczną inteligencję, zużycie energii i to, co będzie w stanie dostarczyć na poziomie fotografii, jak to było już wcześniej zaawansowane.

Najlepszy procesor graficzny na rynku pochodzi od Google

W tym samym czasie i w wyniku tych samych testów porównawczych, co 3D Mark, Tensor SoC wykazał wyjątkowy wynik, jeśli chodzi o GPU. Przedstawione przez niego wartości stawiają go ponad najlepszymi propozycjami na rynku, w uniwersum Androida. Mowa o Qualcomm Snapdragon 888, Samsung Exynos 2100 i HiSilicon Kirin 9000.

Mimo sprzeczności wyniki te mogą nie być całkowicie negatywne. Wartości GPU bardzo obiecują i nawet wartości wydajności CPU mogą być wynikiem oryginalnej wersji i konieczności dostosowania Androida. To właśnie w codziennym użytkowaniu wszystko się ujawni i Pixel 6 Pro pokaże Ci, co jest warte.