Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nowe funkcje cyfrowego dobrego samopoczucia w Androidzie pomogą Ci zwalczyć uzależnienie od smartfona

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nowe funkcje cyfrowego dobrego samopoczucia w Androidzie pomogą Ci zwalczyć uzależnienie od smartfona

Jak wyciekło kilka dni temu, podczas corocznej konferencji programistów I/O Google ogłosiło dzisiaj szereg funkcji dla Androida, które pomogą Ci zwalczyć uzależnienie od smartfonów i mediów społecznościowych. W ramach wysiłków firmy na rzecz promowania cyfrowego dobrostanu w systemie Android wkrótce dostępna będzie funkcja o nazwie „Pulpit nawigacyjny”, która zasadniczo będzie podsumowywać wszystkie Twoje działania, takie jak czas korzystania z urządzenia, korzystanie z poszczególnych aplikacji i nie tylko.

Oprócz tego Google będzie także aktualizować wiele swoich aplikacji, np YouTube do integracji z Panelem Android. Na przykład, jeśli oglądasz filmy na YouTube przez więcej niż kilka godzin aplikacja wyświetli powiadomienie z propozycją zrobienia sobie przerwy. Istnieje również coś takiego, jak „Przegląd powiadomień”, który gromadzi wszystkie powiadomienia z aplikacji takiej jak YouTube i wyślę Ci w późniejszym terminie, aby zrównoważyć czas telefonu.

Funkcje te będą oparte na Twoich własnych nawykach, które Android będzie rejestrował i analizował przez pewien czas. Za pomocą aplikacji Android Dashboard możesz także skonfigurować niestandardowe liczniki czasu dla aplikacji i monitorować dotychczasowe wykorzystanie wszystkich zainstalowanych aplikacji. Google zaczął dodawać podobne funkcje kilka miesięcy temu, zaczynając od Family Link, w którym rodzice mogą ograniczyć czas spędzany przez ich dzieci na telefonach.

Table of Contents