Nowsze iPhone'y trudne do odnowienia dzięki blokadzie aktywacji

Najprawdopodobniej nie spędzasz dużo czasu martwiąc się o to, co stanie się z Twoimi urządzeniami i urządzeniami po ich wymianie. Przeciwnie, możesz poświęcić trochę czasu na rozważenie zakupu odnowionego urządzenia lub komputera, ponieważ może to być znacznie tańsze /

Ale telefony zostały jakoś odnowione, prawda? To dlatego, że po uaktualnieniu stare są gotowe do odsprzedaży. Problem jest po Apple wprowadzono blokadę aktywacji, co oznaczało, że ludzie zapomnieli lub nie zdają sobie sprawy, że muszą wyłączyć opcję „Znajdź moje”.

iPhone'y nie podlegają odnowieniu / recyklingowi

Funkcja blokady aktywacyjnej ma na celu uniemożliwienie innym korzystania z twojego urządzenia, jeśli zostanie zgubione lub skradzione. To wielka ulga, że ​​masz to na telefonie lub iPadzie i wiesz, że jeśli zostanie skradziony, złodziej nie będzie mógł uzyskać dostępu do żadnej z twoich treści w telefonie.

Gdy pozbędziesz się starego iPhone'a, chcesz użyć funkcji resetowania, aby całkowicie wyczyścić telefon ze wszystkiego, w tym blokady aktywacji. Jeśli jednak zapomnisz i oddasz telefon lub sprzedasz go znajomemu, nadal będzie o ciebie prosić Apple ID i nie zezwalaj na skonfigurowanie go jako nowego telefonu.

Oznacza to, że podmioty zajmujące się recyklingiem i odnawianiem nie mają pożytku ze starego telefonu iPhone, ponieważ nic dla nich nie robi. Nie mogą ominąć blokady aktywacyjnej. Prowadzi to do mniej dostępnych odnowionych telefonów, co znacznie podnosi cenę. Oznacza to również, że nie wyświadczamy środowisku żadnych przysług.

„Otrzymujemy od czterech do sześciu tysięcy zablokowanych iPhone'ów miesięcznie” informuje Peter Schindler, założyciel i właściciel Wireless Alliance. Telefony włączone z blokadą aktywacji wciąż aktywowaną „trzeba się rozdzielić lub złomować”.

Ale dzieje się tak głównie dlatego, że ludzie nie wiedzą, jak prawidłowo przekazać telefon. „Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że jeśli nie podoba ci się urządzenie, ten telefon jest skutecznie blokowany po wysłaniu go do mnie”, wyjaśnia Schindler.

„Po prostu nie zastanawiają się nad krokami ani nie łączą faktu, że [Find My iPhone] to trwała, niekończąca się blokada telefonu. Myślą: „No cóż, wyłączyłem telefon. Znajdź mój iPhone również musi być wyłączony. „Nie kojarzą go z tworzeniem iPhone'ów”. Ponadto zauważa, że ​​użytkownicy iPhone'a „kojarzą go sobie jako narzędzie odzyskiwania”.

Nowości Blokada aktywacji iPhone'a w pudełku

Ale to jest coś Apple mogą rozwiązać przy odpowiedniej edukacji tego, co użytkownicy powinni robić, gdy korzystają z telefonu. Wystarczy wyłączyć funkcję Znajdź mój lub zresetować telefon.

Macs, Too

Ale teraz ten problem rozszerza się na iPhone'y. Komputery Mac, które mają AppleNowy układ zabezpieczający T2 ma również blokadę aktywacji. Tradycyjnie komputery Mac mają opcjonalne hasło oprogramowania układowego, które uniemożliwia nieautoryzowanym użytkownikom wyczyszczenie pamięci masowej komputera Mac, a nawet to nadal stanowi problem, ponieważ około 20 procent MacBooków zostaje zablokowanych.

Można to obejść za pomocą specjalnych narzędzi i metod, które Apple prawdopodobnie nie akceptuje. Ale dzięki układowi zabezpieczającemu T2 każda zmiana w sprzęcie aktywuje blokadę sprzętową i można ją cofnąć tylko przez Apple-autoryzowana usługa naprawy.

„Zdenerwowało mnie to jako człowieka, gdy muszę rzucić sześć tysięcy telefonów miesięcznie, które w przeciwnym razie mogłyby trafić w ręce kogoś, kto doceniłby to urządzenie i korzystał z niego jeszcze przez wiele lat”, powiedział Schindler, a teraz zacznie się dziać również z komputerami Mac.

Rozwiązania

Schindler chciałby zobaczyć Apple wdrożyć obejście, które pozwoliłoby certyfikowanym podmiotom zajmującym się recyklingiem i odnawiającym odblokowywać iPhone'y i komputery Mac, jeśli nie zostaną zgłoszone jako zgubione lub skradzione, ponieważ 98 procent zablokowanych urządzeń, które widzi, nie są zgubione lub skradzione.

„Ludzie nie kradną telefonu, aby potem pobiec i oddać go w lokalnym centrum recyklingu” – zauważa. A kradzieże smartfonów nie są tak dużym problemem, jak kiedyś. Ale jeśli zetkną się z takimi telefonami, odnowiciele chętnie zwrócą skradzione urządzenia, jeśli będą wiedzieli, jak podłączyć pierwotnego właściciela lub sprawdzić, czy rzeczywiście został skradziony.

Schindler rozważa złożenie wniosku o wyłączenie DMCA, jeśli Apple nie zmienia to na własną rękę. „Nie pozwalają nam ponownie wykorzystywać tego, co słusznie stanowi naszą własność” – powiedział.

Co robisz ze swoimi starymi urządzeniami? Czy zdałeś sobie sprawę, co musisz z nimi zrobić, aby mieć pewność, że można je poddać recyklingowi i odnowić? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?