Nowy na iPadzie? Jak dostosować swój dok

Jak dostosować dok iPada

Jeśli masz właśnie swojego pierwszego iPada, prawdopodobnie dobrze się bawisz, konfigurując wszystko. Od wybrania tapety po skonfigurowanie aplikacji Mail – jest wiele do zrobienia. Obejmuje to dostosowywanie i personalizowanie stacji dokującej do iPada, ten poręczny pasek u dołu ekranu iPada, który zawiera aplikacje, jest bardziej elastyczny, niż się wydaje.

Dla tych, którzy dopiero poznają iPada, pokażemy Ci, jak dostosować Dock tak, aby działał najlepiej dla Ciebie.

Jak dostosować Dock na iPadzie

Dodaj, usuń i zmień kolejność aplikacji

Stacja dokująca na iPadzie zawiesza się na twoich ulubionych aplikacjach, dzięki czemu możesz je otwierać jednym dotknięciem. Jest to idealne rozwiązanie dla aplikacji, z których regularnie korzystasz, takich jak Wiadomości, Poczta lub Kalendarz. Zastanów się, które aplikacje otwierasz każdego dnia, które byłyby wygodne w Docku.

  • Do dodaj aplikację do Docka, po prostu dotknij, przytrzymaj, przeciągnij i puść go po lewej stronie Docka.
  • Do usuń aplikację, po prostu dotknij, przytrzymaj i przeciągnij go z Docku.
  • Do zmienić kolejność aplikacji w Docku po prostu dotknij, przytrzymaj i przeciągnij je w nowe miejsca.

Pamiętaj, że po dotknięciu i przytrzymaniu aplikacji zobaczysz najpierw menu podręczne. Aby użyć powyższej akcji, po prostu przytrzymaj, a to menu zniknie, a aplikacja się zatrzęsie. Wtedy możesz to przenieść.

Jeśli wolisz korzystać z tego menu skrótów, po prostu wybierz Edytuj ekran główny a następnie przenieś je do stacji dokującej iPada lub w inne miejsce.

Menu skrótów ekranu głównego edycji iPada

Użyj folderów

Inną przydatną funkcją stacji dokującej do iPada jest możliwość dodawania do niego folderów. Jeśli więc masz folder zawierający aplikacje dla biura, mediów społecznościowych lub gier, możesz przenieść je również do Docka.

iPad Dodaj folder do Docku

Po prostu użyj tych samych metod powyżej, aby dodać, usunąć i zmienić kolejność folderów w Docku.

Jeśli nigdy wcześniej nie tworzyłeś folderu, jest to łatwe. Dotknij, przytrzymaj i przeciągnij jedną aplikację na drugą. Gdy pojawi się okno małego folderu zawierającego obie aplikacje, zwolnij. Możesz wtedy nadać folderowi nową nazwę, jeśli nie podoba Ci się domyślna.

Zobacz i ukryj najnowsze lub sugerowane aplikacje

Prawa strona stacji dokującej do iPada zawiera ostatnio używane aplikacje. Jeśli nie chcesz mieć tych w Docku, możesz wyłączyć tę funkcję.

Iść do Ustawienia > Ekran główny i stacja dokująca i wyłącz przełącznik dla Pokaż sugerowane i najnowsze aplikacje w Doku.

Jeśli to zrobisz, Dock będzie zawierał tylko aplikacje, które w nim umieścisz.

iPad Wyłącz najnowsze aplikacje przed po

Pokaż dok

Po otwarciu aplikacji Dock ukryje się, dając pełny widok aplikacji. Ale możesz pokazać Dock, przesuwając palcem w górę od dołu ekranu.

Jest to przydatne do umieszczania aplikacji w widoku podzielonym lub używania funkcji Slide Over.

Włącz tryb ciemny

Jeśli chcesz używać trybu ciemnego na iPadzie, dotyczy to również Docka, nadając mu ciemniejsze tło. Możesz włączyć tryb ciemny za pomocą kilku dotknięć za pomocą Centrum sterowania.

Przesuń palcem od prawego górnego rogu, aby otworzyć Centrum sterowania. Naciśnij i przytrzymaj Ikona jasności i wybierz Tryb ciemny. Możesz wyłączyć tryb ciemny w ten sam, szybki sposób.

iPad Włącz centrum sterowania trybu ciemnego

Podsumowując

Jeśli zdecydujesz się dostosować stację dokującą do iPada, masz elastyczne opcje. Dokonanie drobnych poprawek pozwala uporządkować Dock, aby działał dla Ciebie.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z iPada i potrzebujesz pomocy z innymi opcjami lub ustawieniami dostosowywania, daj nam znać w komentarzach poniżej lub uderzył nas na Twitter po dodatkową pomoc!