Nowy na iPhonie? Jak skonfigurować i korzystać z kart iCloud w Safari

Safari Open Tabs Mac

Jedna z najfajniejszych funkcji Apple koło produktu to połączenia. Możesz uruchomić wiadomość e-mail na iPhonie i zakończyć ją na iPadzie lub wysłać wiadomość SMS z komputera Mac i odpowiedzieć na odpowiedź na iPhonie. Łączenie aplikacji na naszych urządzeniach znacznie ułatwia życie. iCloud Tabs for Safari pozwala odwiedzić witrynę internetową na komputerze Mac, a następnie łatwo przejść do niej na telefonie iPhone. Jak to dokładnie działa? Właśnie tutaj jesteśmy, aby pokazać Ci nowych użytkowników iPhone'a!

Skonfiguruj karty iCloud dla Safari

Po pierwsze, musisz włączyć udostępnianie tych kart iCloud dla Safari na urządzeniach, z których chcesz ich używać.

Skonfiguruj karty iCloud na iOS

1) otwarty Ustawienia na iPhonie lub iPadzie i wybierz swój Apple ID.

2) Kran iCloud.

3) Włącz przełącznik dla Safari.

Ustawienia Apple ID iCloud Safari iPhone

Skonfiguruj iCloud Tabs na Macu

1) otwarty Preferencje systemu na komputerze Mac z ikoną w Docku lub klikając Apple Ikona > Preferencje systemu z paska menu.

2) Wybierz swój Apple ID.

3) Kliknij iCloud po lewej.

4) Włącz przełącznik dla Safari.

Pref. Systemu Apple ID iCloud Safari Mac

Note: Jeśli używasz systemu macOS Mojave lub wcześniejszego, przejdź do Apple Ikona > Preferencje systemu > iCloud.

Używaj kart iCloud w Safari

Po włączeniu udostępniania tych kart przy użyciu powyższych kroków reszta jest łatwa. Możesz przejść do dowolnej karty Safari z dowolnego urządzenia. Jest to wygodne dla biznesu lub dla przyjemności.

Używaj kart iCloud w Safari na iOS

Otwórz Safari na iPhonie lub iPadzie i dotknij Przycisk kart w prawym dolnym rogu.

W dolnej części okna Safari, pod kartami otwartych kart, zobaczysz listy otwartych kart Safari na innych urządzeniach. Właśnie stuknij, aby otworzyć Strona.

Safari Otwórz zakładki na iPhonie

Używaj kart iCloud w Safari na Macu

Otwórz Safari na komputerze Mac i kliknij Przycisk kart w prawym górnym rogu.

W dolnej części okna Safari, pod miniaturami otwartych kart, zobaczysz listy otwartych kart Safari na innych urządzeniach. Właśnie kliknij, aby otworzyć Strona.

Safari Open Tabs na Macu

Masz problem z używaniem kart iCloud?

Jeśli nie widzisz kart w Safari na innych urządzeniach, upewnij się, że używasz i logujesz się do iCloud przy użyciu tego samego Apple Identyfikator na każdym.

Dodatkowo, Apple wyświetla wersje systemu operacyjnego będziesz potrzebował:

Karty iCloud działają między urządzeniami z systemem iOS 13 lub iPadOS i macOS Mojave 10.14.4 lub później lub między urządzeniami z systemem iOS 12 lub starszym a systemem macOS Mojave 10.14.3 albo wcześniej.

Podsumowując

Możliwość przeskoczenia do stron otwieranych w Safari na innych urządzeniach jest bardzo przydatna. A jeśli jesteś nowym użytkownikiem iPhone'a lub nawet nowym komputerem Mac, nie zapomnij o tej użytecznej sztuczce.

Czy zamierzasz skonfigurować i używać kart iCloud dla Safari na swoich urządzeniach? Daj nam znać, co myślisz o tej funkcji!