Nowy na Macu? Jak skonfigurować i korzystać z aplikacji Wiadomości

Jak korzystać z Wiadomości na Macu

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem komputera Mac, musisz się przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli się zmieniasz Windows. Od różnych etykiet i lokalizacji przedmiotów po sposób korzystania z Docka na swoją korzyść, staramy się objąć to wszystko dla nowicjuszy w macOS na iDB.

Jako kolejny poradnik z naszej serii, omówimy, jak skonfigurować i korzystać z wbudowanej aplikacji Wiadomości na Macu.

Wiadomości na komputerze Mac

Ten samouczek zawiera wiele informacji dla nowych użytkowników aplikacji Messages na komputerach Mac. Oto podsumowanie na wypadek, gdybyś chciał przejść do określonego tematu.

Skonfiguruj Wiadomości na komputerze Mac

Jeśli jeszcze nie otworzyłeś aplikacji Wiadomości na Macu, pojawi się monit o jej wprowadzenie Apple Identyfikator i hasło za pierwszym razem, aby rozpocząć. Użyj tego samego Apple Identyfikator używany w iCloud, App Store i innych urządzeniach.

Zaloguj się na komputerze Mac

Po zalogowaniu się do Wiadomości możesz wprowadzić pewne zmiany w informacjach o koncie.

1) Kliknij Wiadomości > Preferencje z paska menu.

2) Wybierz iMessage patka.

3) Następnie zobaczysz swój Apple Identyfikator, numer telefonu i adresy e-mail połączone z Twoim kontem. Możesz zaznaczyć lub odznaczyć pola, w których ludzie mogą się z Tobą skontaktować za pośrednictwem Wiadomości.

4) W dolnej części okna kliknij pole rozwijane dla Rozpocznij nowe rozmowy od i wybierz numer telefonu lub adres e-mail, którego chcesz użyć.

Wiadomości konta na komputerze Mac

Przekazywanie wiadomości z iPhone'a

Jeśli korzystasz już z aplikacji Wiadomości na telefonie iPhone, możesz skonfigurować tę opcję, aby wiadomości te były również przekazywane na komputer Mac. Jest to bardzo przydatne, jeśli ciężko pracujesz na komputerze Mac i otrzymasz SMS-a bez telefonu iPhone w pobliżu.

1) otwarty Ustawienia na iPhonie i wybierz Wiadomości.

2) Kran Przekazywanie wiadomości tekstowych.

3) Włącz przełącznik na komputerze Mac. Jeśli na liście znajdują się inne urządzenia, na przykład iPad, możesz również przekazywać tam wiadomości tekstowe.

Prześlij wiadomości iPhone na komputer Mac

Teraz, gdy następnym razem otrzymasz wiadomość tekstową na iPhonie, powinieneś zobaczyć ją na komputerze Mac, gdzie możesz odpowiedzieć, jeśli chcesz.

Jeśli wypróbujesz to przekazywanie i zdecydujesz, że jest to zbyt rozpraszające, po prostu wróć do tych ustawień na iPhonie i wyłącz przełącznik Maca. Przestaniesz wtedy odbierać SMS-y z iPhone'a na komputerze.

Dostosuj ustawienia Wiadomości

Masz kilka opcji określających, jak długo przechowywać wiadomości tekstowe, jaki rodzaj powiadomień otrzymywać i gdzie zapisać pliki wiadomości w systemie Mac.

Preferencje wiadomości na komputerze Mac

Kliknij Wiadomości > Preferencje z paska menu i wybierz Generał patka.

  • Zachowaj wiadomości: Wybierz, czy chcesz przechowywać wiadomości tekstowe na komputerze Mac przez 30 dni, rok lub na zawsze.
  • Podanie: Zaznacz pola do zapisywania wiadomości (chyba że wybierzesz Zawsze powyżej), powiadomień i efektów dźwiękowych dla nowych wiadomości.
  • Wiadomość otrzymała dźwięk: Jeśli zaznaczysz pole powyżej, aby Odtwarzaj efekty dźwiękowe, możesz wybrać dźwięk w tym rozwijanym polu.
  • Zapisz otrzymane pliki w: Wybierz lokalizację w rozwijanym polu do zapisywania plików otrzymanych w Wiadomościach.
  • Rozmiar czcionki: Przesuń suwak, aby dostosować rozmiar tekstu w rozmowach w Wiadomościach.

Wysyłać wiadomości tekstowe

Aby wysłać tekst, kliknij Utwórz nową wiadomość przycisk w lewym górnym rogu okna Wiadomości. Obok Do: możesz zacząć wpisywać nazwę jednego z kontaktów, a następnie wybrać z sugestii. Możesz też kliknąć znak plus po prawej stronie i wybrać kontakt z tego miejsca.

Nowa wiadomość na Macu

Następnie po prostu wpisz tekst w oknie iMessage na dole i naciśnij Powrót.

Wyślij Tapback

W Wiadomościach jest fajna funkcja o nazwie Tapback. Dzięki temu możesz wysłać szybką odpowiedź w formie kciuka w górę, kciuka w dół lub znaku zapytania w odpowiedzi na określoną wiadomość.

1) Trzymaj swój Kontrola klucz i kliknij dymek z komunikatem od odbiorcy.

2) Wybierać Tapback.

3) Możesz wtedy po prostu kliknij jedną z ikon aby wysłać tę szybką odpowiedź.

Wiadomości Tapback na Macu

W prawym górnym rogu okna Wiadomości zobaczysz Detale. W tym obszarze znajdują się informacje dotyczące konkretnego kontaktu, z którym prowadzisz rozmowę, więc opcje, które widzisz, będą się różnić.

Możesz zobaczyć przyciski do udostępniania ekranu lub rozpoczęcia z nimi połączenia audio lub wideo FaceTime. Zobaczysz także wszelkie zdjęcia lub pliki, które udostępniłeś w rozmowach tekstowych.

W większości przypadków dostępna jest opcja Nie przeszkadzać, aw niektórych także opcja Wyślij potwierdzenia odczytu. Zaznacz pole, aby włączyć jedno lub oba z nich.

A jeśli jest to kontakt, który udostępnia Ci swoją lokalizację, zobaczysz ich aktualne miejsce na mapie.

Dane kontaktowe Akcje Wiadomości Mac

Możesz również zobaczyć takie przedmioty dla tego konkretnego kontaktu, klikając Kumple z paska menu, gdy rozmowa jest wybrana w Wiadomościach.

Usuń wiadomości tekstowe

Możesz usuwać zarówno pojedyncze wiadomości, jak i pełne rozmowy. Pamiętaj tylko, że po usunięciu wiadomości lub rozmowy nie można jej odzyskać.

Usuń pojedyncze wiadomości

Utrzymać Kontrola i kliknij pusty obszar w bańce wiadomości, którą chcesz usunąć. Kliknij Kasować z wyświetlonego menu skrótów.

Usuń wiadomość na komputerze Mac

Usuń rozmowy

Kliknij X na lewym pasku bocznym osoby, do której piszesz lub kliknij Plik > Usunąć konwersację z paska menu.

Usuń rozmowę na komputerze Mac

Wyloguj się z wiadomości

Jeśli chcesz przestać otrzymywać wiadomości tekstowe na komputerze Mac, możesz się po prostu wylogować.

otwarty Wiadomości, Kliknij Wiadomości > Preferencje z paska menu i wybierz iMessage patka. Obok twojego Apple Identyfikator u góry kliknij Wyloguj się przycisk.

Podsumowując

Mając zdolność do wysyłać wiadomości tekstowe na komputerze Mac z wbudowaną aplikacją jest naprawdę wygodny. I oczywiście, jeśli odkryjesz, że to nie jest dla ciebie, możesz łatwo wyłączyć Wiadomości na Macu.

Jakie są Twoje przemyślenia na temat używania Wiadomości na komputerze Mac? Czy uważasz, że przyda ci się jako nowy użytkownik komputera Mac, czy zamierzasz trzymać wiadomości na iPhonie? Daj nam znać!