Nowy na Macu? Tu są 5 Wskazówki, jak właściwie zarządzać aplikacjami

Nowy na Macu? Tu są 5 Wskazówki, jak właściwie zarządzać aplikacjami 1

Zarządzanie aplikacjami lub programami wygląda inaczej, gdy zaczynasz korzystać z Windows komputer do komputera Mac. Nie jest to nauka rakietowa, musisz jednak dostosować się do nowego systemu operacyjnego i nauczyć się kilku różnic.

To tylko kwestia wiedzy, gdzie szukać. Jeśli więc dopiero zaczynasz przygodę z komputerem Mac lub chcesz się czegoś nauczyć, oto wszystko, co musisz wiedzieć o zarządzaniu aplikacjami na komputerze Mac.

Jak zainstalować aplikacje na komputerze Mac

Jedną z najlepszych rzeczy na temat posiadania komputera Mac jest to, że większość potrzebnych aplikacji można pobrać ze sklepu App Store. Podobnie jak w przypadku aplikacji na iPhone'a, musisz przejść do App Store. Możliwe, że jest tam aplikacja, która spełni Twoje potrzeby!

Możesz jednak również pobierać wszelkiego rodzaju programy z Internetu. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać program z bezpiecznej strony internetowej, a następnie zainstalować go.

Gdy instalator zacznie działać, pojawi się okno podobne do powyższego. Wystarczy przeciągnąć ikonę programu do folderu, aby rozpocząć proces instalacji.

Jak odinstalować aplikacje na komputerze Mac

Odinstalowanie aplikacji wymaga jeszcze kilku kroków, ale nadal jest tak proste, jak ich instalacja. Oto kroki, aby odinstalować aplikację:

    Kliknij Finder. Zwykle znajduje się w Docku, u dołu ekranu. Zostanie otwarty folder, użyj panelu po lewej stronie, aby przejść do folderu „Aplikacje”. Wyszukaj aplikację, którą chcesz odinstalować, i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. opcja „Przenieś do kosza”, a poprosi Cię o potwierdzenie przeniesienia tam. Po wykonaniu tej czynności aplikacja zostanie odinstalowana z komputera Mac.

Jak zorganizować aplikacje w Docku

Dock to przydatny mały pasek, który zwykle znajduje się na dole ekranu. Jest to idealny sposób na uzyskanie najczęściej używanych aplikacji, a także ostatnio używanych w jednym miejscu.

Dlatego chciałbyś, aby Twój dok był zorganizowany na swój spersonalizowany sposób.

Aby dodać aplikacje do Docka, musisz przejść do Launchpada. Robisz to, klikając ikonę rakiety w Docku lub naciskając klawisz F4. Spowoduje to otwarcie listy wszystkich aplikacji zainstalowanych na komputerze Mac.

Teraz wystarczy kliknąć i przeciągnąć aplikację do Docka. Zostanie dodany do Doku w miejscu, w którym go upuściłeś.

Podobnie możesz usunąć aplikację z Docka, przeciągając ją poza dok i przytrzymując, aż pojawi się słowo Usuń. Możesz także kliknąć aplikację prawym przyciskiem myszy, a następnie przejść do opcji i wybrać usuń z Docku.

Jak zorganizować aplikacje w Launchpad

Jak wspomniano wcześniej, Launchpad to miejsce, w którym można zobaczyć wszystkie aplikacje i programy zainstalowane na komputerze Mac. Podobnie jak w Docku, możesz także przenosić swoje aplikacje, aby spersonalizować Launchpad.

Aby ustawić Launchpad, musisz kliknąć i przeciągnąć aplikację w wybrane miejsce. Spowoduje to przesunięcie innych aplikacji na bok, aby wybrana aplikacja mogła zostać upuszczona.

Możesz także tworzyć nowe foldery, tak jak na iPhonie. Wystarczy przeciągnąć aplikację i najechać kursorem na inną.

Jak włączyć / wyłączyć aplikacje startowe na komputerze Mac

Czasami po pobraniu nowej aplikacji zostanie ona automatycznie ustawiona tak, aby uruchamiała się natychmiast po włączeniu komputera Mac. Chociaż możesz chcieć trochę aplikacje działające od momentu uruchomienia komputera Mac, inne mogą wydawać się bezużyteczne i mogą wyczerpać baterię.

Jeśli chcesz przejąć kontrolę nad tymi aplikacjami, musisz wykonać następujące kroki:

    Kliknij na Apple logo w lewym górnym rogu ekranu. Kliknij Preferencje systemowe, a następnie kliknij Użytkownicy i grupy. Kliknij kartę w górnej części okna z napisem Elementy logowania. Możesz zobaczyć listę aplikacji uruchamianych podczas uruchamiania Mac. Aby usunąć aplikację, wybierz aplikację, a następnie kliknij przycisk „-” pod listą. Podobnie jak usuwanie aplikacji, aby aplikacje uruchamiały się po włączeniu komputera Mac, po prostu kliknij przycisk „+”. Spowoduje to otwarcie folderu Findera. Wybierz Aplikacje po prawej stronie okna, a następnie wybierz aplikację, którą chcesz dodać. Kliknij Dodaj, aby dodać do listy.