Nowy „Netflix” Spotify Hub’ Zawiera ścieżki dźwiękowe z oryginalnych seriali Netflix i filmów

Spotify uruchomił „Netflix Hub” ze ścieżkami dźwiękowymi, listami odtwarzania, podcastami i ekskluzywnymi treściami związanymi z programowaniem w usłudze strumieniowego przesyłania wideo.

Nowy „Netflix” Spotify Hub' Zawiera ścieżki dźwiękowe z oryginalnych seriali Netflix i filmów 1

Netflix i Spotify ogłosiły zupełnie nowy „Netflix Hub on Spotify” dla fanów Netflix, aby uzyskać dostęp do oryginalnych ścieżek dźwiękowych, list odtwarzania i podcastów swoich ulubionych seriali i filmów, a także ekskluzywnych treści Spotify.

Centrum serwisu Netflix Netflix jest dostępne zarówno dla subskrybentów Spotify Premium, jak i użytkowników bezpłatnych (choć w tym drugim przypadku nadal będziesz musiał słuchać reklam między utworami) i zawiera utwory z popularnych programów, takich jak Squid Game, Cowboy Bebop, Bridgerton i innych. Na platformie streamingowej pojawił się również wybór oficjalnych podcastów Netflix.

Zarówno Netflix, jak i Spotify widzą Netflix Hub jako okazję do skorzystania z sukcesu szerokiej gamy oryginałów Netflixa. „Dzisiejsze programy i filmy, które zyskują popularność, nie tylko inspirują fandomy, ale także podsycają obsesje w Internecie” — mówi Spotify. Firma podaje przytłaczającą oglądalność Squid Game jako niedawny przykład tej obsesji.

Oprócz list odtwarzania związanych z popularnymi filmami i serialami, istnieją ekskluzywne rozwiązania, takie jak „ulepszone wrażenia z albumu” powiązane z akcją Western The Harder They Fall. Jay-Z prowadzi zakulisowe spojrzenie na ścieżkę dźwiękową filmu i ekskluzywny materiał autorstwa takich artystów jak Kid Cudi, Koffee i Lauren Hill. Ponadto, wraz z nadejściem drugiej części ostatniego sezonu La Casa De Papel (Napad na pieniądze), w centrum pojawią się nowe filmy obsady i lista odtwarzania z utworami z ostatnich odcinków wraz z quizem opartym na postaciach serialu.

Posiadanie centralnej lokalizacji dla wszystkich treści do słuchania Netflix będzie korzystne zarówno dla Netflix, jak i Spotify. Firmy mają rację: fandomy Netflix są intensywne i pragną czegoś więcej niż tylko treści, które mogą uzyskać z aplikacji Netflix.