Nowy PF tfp0 obejmuje iOS 12.4.1 i amp; 124.2 na „wszystkich urządzeniach z iOS od A12”

Nowy PF tfp0 obejmuje iOS 12.4.1 i amp; 124.2 na „wszystkich urządzeniach z iOS od A12” 1

Dobra wiadomość dla osób, które nie mogą obecnie skorzystać z nowego narzędzia checkra1n z powodu zbyt nowego urządzenia: w mieście pojawiła się nowa wersja tfp0.

Cytowanie posta na blogu po raz pierwszy udostępnione przez Twitter użytkownik @ZecOps w Święto Dziękczynienia nowy POC tfp0 wpływa na iOS 12.4.1 i 12.4.2, a to potencjalnie otwiera drzwi dla istniejących częściowo pozbawionych ograniczeń jailbreaków, takich jak Chimera i unc0ver, do wdrożenia obsługi dwóch nowych wersji iOS na wszystkich urządzeniach z iOS od wersji A12 (X):

Nowy PF tfp0 obejmuje iOS 12.4.1 i amp; 124.2 na „wszystkich urządzeniach z iOS od A12” 2

Nowy POC, o którym mowa, nie obejmuje iOS 12.4.3 lub jakakolwiek wersja iOS 13 w tym zakresie, co oznacza, że ​​ci, którzy posłuchali słynnej porady Pwn20wnd, aby pozostać na najniższym możliwym oprogramowaniu dla potencjalnego uprawnienia do jailbreak, mogą potencjalnie skorzystać z tej nowej pracy. Niestety dla tych, którzy już dokonali aktualizacji, obniżenie wersji oprogramowania wewnętrznego na obsługiwanych urządzeniach nie jest obecnie możliwe.

Zarówno narzędzia Chimera, jak i unc0ver jailbreak obsługują większość iteracji iOS 12 od 12.0-12.4, z wyjątkiem niektórych wersji wcześniejszych niż 12.4. Jeśli którykolwiek z deweloperów jailbreaks zdoła w jakikolwiek sposób wykorzystać ten POC na iOS 12.4.1 i 12.4.2, uczyniłoby te narzędzia jeszcze bardziej dostępnymi dla ogółu społeczeństwa. Wielkie zastrzeżenie: nie ma gwarancji, że tak się stanie, ale z pewnością jest to możliwe.

Pf tfp0 nie ma znaczenia dla jarabreak checkra1n, ponieważ może już wbudować te wersje iOS na obsługiwanych urządzeniach. Checkra1n wykorzystuje potężny sprzętowy exploit bootrom nazwany checkm8 na telefonach tak nowych jak iPhone X, i nie można go załatać Apple z aktualizacją oprogramowania. Wręcz przeciwnie, ten nowo ogłoszony PF tfp0 może (i już został) załatany Apple w najnowszych aktualizacjach iOS, stąd wsparcie dla określonych (i niepodpisanych) wersji oprogramowania.

Osoby zainteresowane dowiedzeniem się więcej o tym, jak działa PF tfp0, mogą przejdź do posta na blogu @ZecOps. Bardziej odpowiednie zasoby można również znaleźć na stronie GitHub @ZecOps.

Czy jesteś podekscytowany, aby zobaczyć, czy coś użytecznego zmaterializuje się z najnowszym PF tfp0? Omów w sekcji komentarzy poniżej.