Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nowy program selekcji FBA: kompletny przewodnik

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nowy program selekcji FBA: kompletny przewodnik

Uwierzyłbyś, gdybym ci powiedział, że możesz dalej prowadzić swój biznes Amazon i sprzedawać towary za darmo? Prawdopodobnie nie. Rzecz jednak w tym, że to prawda. The Amazon platforma zapewnia teraz bezpłatne przeprowadzki, bezpłatne przechowywanie i bezpłatne operacje zwrotu, z kilkoma wyjątkami. Nowe przedmioty i tylko przez ograniczony czas. Zagłębmy się głębiej i zbadajmy Amazon Nowy program selekcji FBA ostrożnie.

Co to jest nowy program selekcji FBA?

Realizacja wg Amazon to rozwiązanie znane z tego, że pomaga handlowcom AMZ usprawnić procesy sprzedaży. Jako handlowiec, jeśli jesteś zarejestrowany w FBA, rynek przechowuje twoje zapasy w swoich magazynach, wybiera, pakuje, obsługuje zamówienia, zarządza zwrotami, a nawet zapewnia obsługę klienta.

Pozwala skoncentrować całą swoją uwagę na sprzedaży i reklamie Twojej firmy.

Oczywiście AMZ jest świetny, jeśli jesteś sprzedawcą, który chce zwiększyć zasięg klientów, jednocześnie kwalifikując swoje towary do Prime Shipping. Jednak program FBA New Selection ma na celu uproszczenie sprzedaży nowych przedmiotów za pośrednictwem usługi Fulfillment by Amazon.

Jest to idealne rozwiązanie dla nowych sprzedawców i obecnych sprzedawców, którzy mają nowe produkty do dodania do katalogu Prime (więcej omówimy w sekcji wymagań poniżej).

Jakie są zalety nowego programu selekcji FBA?

Nowa Amazon Program selekcji został opracowany, aby pomóc sprzedawcom w bardziej opłacalnym i prostym wprowadzaniu produktów na rynek. Tym samym zachęci firmy do wprowadzania nowych pozycji na platformę i umożliwi kupcom wypróbowanie programu FBA bez natychmiastowego inwestowania dodatkowych pieniędzy.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z FBA, musisz wiedzieć, że jest to świetna usługa, która zapewnia handlowcom dostęp do rozległych obiektów magazynowych platformy i sieci realizacji. Z realizacją przez Amazon, użytkownicy mogą oferować lepszą obsługę klienta i zwiększać swoje zyski poprzez outsourcing regularnych zadań związanych z realizacją zamówień. The Amazon operatorzy będą zbierać, przechowywać, pakować i dostarczać Twoje produkty oraz zajmować się zwrotami i obsługą klienta w Twoim imieniu.

Chociaż jest to niesamowita okazja, opłaty mogą bardzo szybko się sumować — głównie wtedy, gdy Twoje zapasy pozostają przez jakiś czas w magazynie.

Oto gdzie Amazon Wkracza FBA New Selection Program. Poniżej przedstawiamy obszerną listę korzyści, które możesz uzyskać:

Rekommenderad:  Przewodnik po tym, jak tworzyć PowerPoint na telefonach z Androidem dla początkujących

Brak nowego limitu ASIN

Jak tylko dołączysz do Amazon programu selekcji, będziesz mógł korzystać z zalet zwolnienia z opłat dla nieograniczonej liczby macierzystych numerów ASIN, które uruchomisz i które są nowe w FBA. Oznacza to, że nawet jeśli stworzysz 100 nowych towarów miesięcznie, wszystkie będą kwalifikować się do tego programu.

Bezpłatne przeprowadzki i miesięczne przechowywanie jednostek o każdym kwalifikującym się numerze ASIN o standardowym rozmiarze

Nie będziesz musiał płacić miesięcznych opłat za przechowywanie pierwszych 50 jednostek każdego nowo utworzonego macierzystego ASIN przez 90 dni po otrzymaniu pierwszego w Amazon centrum realizacji. Sprzedawcy mogą usunąć każdą z tych jednostek w ciągu 180 dni od otrzymania pierwszego paragonu bez żadnych opłat za usunięcie.

Każda jednostka reklamowa wysłana po tych pierwszych 50 będzie podlegać regularnym opłatom w dniu Amazon.

Bezpłatne przeprowadzki i przechowywanie ponadgabarytowych numerów ASIN

Podobnie, nie ma miesięcznych opłat za przechowywanie dla pierwszych 30 jednostek każdego nowo uruchomionego macierzystego ASIN w ciągu 90 dni po otrzymaniu pierwszej jednostki w centrum realizacji. Ponadto sprzedawcy mogą usunąć każdą z tych 30 jednostek sześć miesięcy po otrzymaniu pierwszego potwierdzenia inwentaryzacji bez żadnych opłat za usunięcie.

Każda jednostka reklamowa wysłana po tych pierwszych 30 będzie podlegać regularnym opłatom w dniu Amazon.

Dodatkowe plusy za odzież i buty

Takie produkty nie mają miesięcznych opłat za przechowywanie pierwszych 100 jednostek każdego nowego macierzystego ASIN o standardowej wielkości przez cztery miesiące po dostarczeniu pierwszej sztuki do centrum realizacji. Ponadto sprzedawcy mogą wycofać dowolną z tych jednostek w ciągu sześciu miesięcy od otrzymania pierwszej inwentaryzacji bez żadnych opłat za usunięcie.

Amazon zaoferuje bezpłatną obsługę zwrotów dla 20 jednostek każdego macierzystego ASIN o standardowym rozmiarze. Zwrócone produkty muszą zostać dostarczone do centrum realizacji sześć miesięcy po pierwszej dacie otrzymania zapasów. Zwrócone produkty należy dostarczyć do centrum realizacji po upływie sześciu miesięcy od daty pierwszego przyjęcia do magazynu.

(dla nowego Realizacja do godz Amazon tylko sprzedawcy)

Jeśli jesteś nowy w programie FBA i zamierzasz zarejestrować się w programie, zaoferuje on premię w wysokości 200 USD w reklamach sponsorowanych, kliknięciach promocyjnych i bezpłatnym tworzeniu kampanii reklamowych. Sprzedawcy otrzymają swoje pierwsze 100 USD po zarejestrowaniu się i rozpoczęciu kampanii bez daty końcowej dla ASIN FBA. Następnie otrzymają drugą część 100 $, gdy będą reklamować swój ASIN przez co najmniej miesiąc. Przedmioty nie powinny być nowo tworzone na FBA, aby skorzystać z tej oferty. Poza tym wszystkie niewykorzystane kliknięcia promocyjne wygasają po miesiącu od ich zastosowania.

Rekommenderad:  Spraw, by Twoje czaty na Snapchacie były bardziej ekscytujące: porady i wskazówki, jak utrzymać zaangażowanie znajomych i obserwujących

100 USD zniżki na wysyłkę produktu

(dla nowego Realizacja do godz Amazon tylko sprzedawcy)

Jeśli jesteś nowy w programie FBA i zamierzasz zapisać się do programu Amazon Selection, platforma zrzeknie się Twojej pierwszej prowizji w wysokości 100 USD za wysyłkę przez przewoźnika partnerskiego. Taki rabat dotyczy nie tylko nowo wprowadzonych na rynek produktów.

Jedną z najważniejszych zalet jest to, że możesz wprowadzić na rynek dowolną liczbę nowości w FBA! Marketplace ograniczał ten program do zaledwie 500 pozycji (to wciąż znacząca liczba). Jeśli więc Twoja marka co miesiąc wprowadza nowe kody ASIN, jest to skuteczny sposób na wprowadzenie ich do sieci Amazon rynek i wypróbuj swoją sprzedaż.

Jakie są warunki Amazon Nowy program selekcji FBA?

Aby skorzystać z zalet rozwiązania New Selection, handlowcy muszą mieć profil Profesjonalny z wynikiem indeksu wydajności zapasów powyżej 400. Twój profil powinien spełniać określone wskaźniki dotyczące zapasów, wydajności i rentowności.

Oprócz minimalnego wyniku IPI, tylko handlowcy bez limitu przestrzeni dyskowej (zwykle nowi handlowcy, którzy są aktywni od mniej niż pół roku lub z IPI 400 i więcej) kwalifikują się do zwolnienia z prowizji w ramach tego programu.

Odpowiednie ASINS w standardowym rozmiarze muszą spełniać następujące kryteria

  • Bądź nowy w Fulfillment by Amazon (FBA)
  • Być w standardowym rozmiarze lub oversize. Obejmuje duży, średni lub mały oversize (z wyjątkiem specjalnego oversize’u)
  • Nie może być produktem używanym ani medialnym.
  • Otrzymaj w centrum realizacji po uruchomieniu programu Amazon program selekcyjny (kwiecień 12021)
  • Kwalifikujące się elementy nie obejmują nowych elementów podrzędnych utworzonych w ramach konkretnego nadrzędnego ASIN, który jest już obecny w FBA. Poza tym nie można rejestrować nowych pozycji uruchamianych poprzez łączenie różnych lub tych samych ASINów istniejących na FBA.

Potencjalne wady AmazonNowy program selekcji FBA

Platforma zastrzega sobie prawo do „anulowania lub zmiany Programu w dowolnym momencie za powiadomieniem na piśmie z 30-dniowym wyprzedzeniem”.

Rekommenderad:  Telefon z aparatem o rozdzielczości 200 MP i bez szumów: jak Moto straciła spisek w Indiach… i czy może wrócić?

Jeśli Amazon zdecyduje się zakończyć Twój udział w tym programie, będziesz mieć 30-dniowy okres karencji przed obciążeniem regularnymi kosztami skierowania, przechowywania i FBA.

Nie ma problemu, gdy masz 50 na jednostkę każdego macierzystego ASIN. Niemniej jednak może to spowodować ból głowy, gdy zdecydujesz się usunąć wszystkie swoje akcje z FBA.

Jak mogę zapisać się do programu selekcji FBA?

Uczestnictwo w nowym programie selekcji FBA jest bardzo proste dla użytkowników posiadających profesjonalne konto sprzedawcy. Jeśli jednak go nie masz, będziesz musiał zaktualizować swój profil, aby móc korzystać ze wszystkiego, co oferuje program.

W tym celu odwiedź Amazon FBA New Selection i kliknij przycisk „Zarejestruj się teraz”.

Dobrze zrobiony! Plusy zaczną obowiązywać automatycznie, jeśli Twoje towary spełniają wymagania programu.

Po co czekać? Użyj Amazon Program Sprzedawcy Dzisiaj!

Podsumowując, ten program jest bardzo korzystny, jeśli jesteś sprzedawcą marek własnych lub konkretnej marki. Zniesione opłaty za usunięcie i przechowywanie FBA zapewniają niski poziom ryzyka wypróbowania nowego produktu w centrach logistycznych na Amazon. Poza tym oszczędność na opłatach pozwala skupić się bardziej na reklamie i budowaniu reputacji marki.

Niemniej jednak nie zapomnij o zapewnieniu najwyższej jakości obsługi klienta i zbieraniu opinii klientów. Cóż, to żmudne zajęcie, ale opłaca się.

Na szczęście istnieje SageMailer, który może wykonać całą tę pracę za Ciebie. Zarejestruj się na 30-dniowy bezpłatny okres próbny i zobacz to na własne oczy.

Table of Contents