Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nowy smartwatch Montblanc z układem Qualcomm Wear 3100 SoC kosztuje ponad $1,000

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Nowy smartwatch Montblanc z układem Qualcomm Wear 3100 SoC kosztuje ponad $1,000

Qualcomm ogłosił niedawno Snapdragon Wear 3100, który był bardzo potrzebną aktualizacją swojego starożytnego chipsetu Wear 2100, który działał słabo, szczególnie pod względem żywotności baterii ze względu na stary proces produkcyjny 28 nm. Teraz na rynek trafił pierwszy smartwatch wyposażony w ten ulepszony chip, wyprodukowany przez niemiecką markę Montblanc.

Szczyt Montblanc 2 to aktualizacja zeszłorocznego smartwatcha Summit, ale ulepsza i dodaje kilka przydatnych funkcji, takich jak NFC ułatwiająca korzystanie z Google Pay, samodzielny moduł GPS, czujnik tętna, barometr i 5 Klasa wodoodporności ATM. Pomijając te wszystkie dodatkowe funkcje, głównym ulepszeniem tego smartwatcha będzie żywotność baterii, ponieważ większość smartwatchów działających na starszym SoC 2100 wyczerpie się w czasie krótszym niż 24 godziny.

Jeśli roszczenia Montblanc są jakiekolwiek, smartwatch powinien idealnie wytrzymać 1.5 dni na jednym ładowaniu w przypadku korzystania ze wszystkich inteligentnych funkcji, natomiast czas użytkowania można wydłużyć do tygodnia w przypadku korzystania z „Trybu tylko czasu”, który zasadniczo wyłącza wszystkie inteligentne funkcje zegarka i wyświetla tylko czas, a jeśli chcesz go jeszcze bardziej wydłużyć, możesz go używać w „Trybie tylko oglądania”, który zapewni Ci około 30 dni użytkowania.

Zegarek mieści się w obudowie ze stali nierdzewnej z cyfrową koronką i dwoma przyciskami po prawej stronie. Wyświetlacz jest 1.2-cal o gęstości pikseli 327 PPI i jest chroniony szkiełkiem szafirowym. Smartwatch ma 1 GB pamięci RAM i 8 GB wbudowanej pamięci i działa na najnowszym systemie Wear OS 2.1. Paski mają szerokość 22 mm i można je wymieniać według własnych upodobań.

Podobnie jak w przypadku większości produktów Montblanc, Summit 2 jest niezwykle drogi i zaczyna się od 995 dolarów, a edycja Titanium będzie dostępna w cenie dolarów1,095.

Table of Contents