Nvidia i Intel prezentują swoje nowości w oprogramowaniu do głębokiego uczenia się

Producenci układów nadal koncentrują się na rozwoju narzędzi programowych opartych na sztucznej inteligencji, chociaż charakteryzują się produkcją sprzętu, Nvidia i Intel również wybierają platformy uczenia maszynowego. W ramach GTC China, Nvidia zaprezentowała Orin, Soc zaprojektowany dla samochodów autonomicznych i Tensor RT w swojej wersji 7, platforma do głębokiego uczenia się dla kart graficznych.

Podczas wydarzenia technologicznego firma Nvidia wydała kilka ogłoszeń, w których nie tylko ujawniła szczegóły swojej umowy Didi Chuxing oraz szereg inteligentnych rozwiązań dedykowanych autonomicznym samochodom i platformom uczenia maszynowego, wśród jego głównych reklam jest Tensor RT7, platforma do głębokiego uczenia się (uczenie maszynowe).

Kompilator głębokiego uczenia się i rozmów przez AI

Napinacz RT 7 Udoskonalono go, aby wzmocnić głębokie uczenie się i inteligentne konwersacje na urządzeniach. Implementacja tego modelu wnioskowania o uczeniu maszynowym pozwoli sprzętowi Nvidii przetwarzać nawet operacje przetwarzania języka naturalnego.

Przypomnijmy, że poprzednia wersja Tensor RT była używana w BERT, algorytmie przetwarzania języka naturalnego stosowanym w wyszukiwarce Google. Nvidia twierdzi, że ta nowa wersja zawiera ulepszenia na poziomie opóźnienia, przyspieszające nawracające sieci neuronowe.

Intel i Habana Labs

Intel, inny z renomowanych producentów komponentów sprzętowych, który również stawia na sztuczną inteligencję i inwestuje w narzędzia programowe, nabył akcje Habana Labs, firmy na dzień przed wiadomością o startupie Nvidii odpowiedzialnym za rozwój układów AI w Izraelu.

Navin Shenoy, wiceprezes wykonawczy Intel Data Platforms Group, powiedział w oficjalnym oświadczeniu, że „To przejęcie stanowi postęp w naszej strategii sztucznej inteligencji” i wyjaśnił to „Hawana wzbogaci naszą ofertę sztucznej inteligencji dla centrum danych o rodzinę wysokowydajnych procesorów szkoleniowych i oparte na standardach środowisko programistyczne w celu sprostania zmieniającym się obciążeniom sztucznej inteligencji”.

Przejęcie wycenione na USD 2 milion, to jeden z najważniejszych procesorów Intela, ponieważ start-up ma procesory Goya i Gaudiego, pierwsze dedykowane do zadań w centrum danych, a drugie ma silnik matematyczny o nazwie GEMM, PCIe czwartej generacji , osiem rdzeni sensorycznych, jak widać układ dedykowany do przetwarzania sztucznej inteligencji.

Nvidia i Intel prezentują swoje nowości w oprogramowaniu do głębokiego uczenia się 1