Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

NVMe potrzebny?

NVMe potrzebny?

nie wiem

NVMe (geçici olmayan bellek ekspres), verilerin aktarım hızını hızlandırmak için oluşturulmuş bir ana bilgisayar denetleyici arabirimi ve depolama protokolüdür. Bir bilgisayarın yüksek hızlı Komponent peryferyjny Interconnect Express veri yolu üzerinden kurumsal ve istemci sistemler ile katı hal sürücüleri arasında.

Inhaltsverzeichnis

Bu nedenle NVMexpress, katı hal depolama, ana bellek, önbellek belleği veya yedek bellek için yaygın olarak kullanılır. Küçük Bilgisayar Sistemi Arayüzü (SCSI) standardına ve Gelişmiş Teknoloji Eklentisine (ATA) bir alternatif sağlar. Bir ana bilgisayar sistemi ile bir hedef depolama aygıtı arasında veri bağlamak ve iletmek için standart. NVMe, daha hızlı medya ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca NVMe tabanlı PCIe SSD’lerin diğer depolama türlerine göre avantajları, azaltılmış gecikme süresi ve saniyede daha yüksek giriş/çıkış işlemleri (IOPS) olmasıdır.

Katı hal teknolojisi, depolama pazarında tercih edilen ortam haline geldiğinden. Seri Gelişmiş Teknoloji Eklentisi (SATA) i Seri Bağlı SCSI (SAS) gibi mevcut arabirimlerin i protokollerin artık veri merkezi ortamlarında uygun olmadığı kısa sürede anlaşıldı. 2011’in başlarında, podobnie jak NVMe spesifikasyonu yayınlandı. Geliştirilmesinde yer alan yaklaşık 100 teknoloji şirketi.

aynı zamanda nesnelerin interneti, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi gelişen teknolojilerin ve uygulamaların kilit bir etkinleştiricisidir ve bunların tümü NVMe’ye bağlı depolama tarafından sağlanan düşük gecikme süresi ve yüksek performans iyileştirmelerinden yararlanabilir.

Chcesz NVMexpress?

ana kullanımını belirtmez; bununla birlikte, çok çeşitli NVM sistemlerinde yüksek performans ve birlikte çalışabilirlik hedefleri olan PCIe tabanlı SSD‘ler için bir kayıt arabirimi, komut seti ve özellikler koleksiyonu tanımlar.

Protokół NVMexpress, herhangi bir geçici olmayan belleği destekleyebilir. NAND flash dahil olmak üzere farklı türde kalıcı bellek kullanan SSD’ler gibi. NVMe referans sürücüleri, Windows i Linux dahil olmak üzere çeşitli sistemleri için mevcuttur.

Ayrıca bir NVMe SSD, bir PCIe veri veya M.2 i U.2 konektörleri aracılığıyla bağlanır. Bu bağlantılara eklenen NVMexpress protokolü, güç kullanımında azalma ile birlikte daha düşük gecikme süresi ve daha yüksek IOPS sağlar.

NVMe komutları, giriş/çıkış (G/Ç) eşler ve bir ana bilgisayardaki paylaşılan belleğe bir PCIe arabirimi üzerinden yanıt verir. NVMexpress arabirimi, yüksek verimi kolaylaştırmak ve merkezi işlem birimi (procesor) darboğazlarını gidermek için çok çekirdekli işlemcilerle paralel G/Ç’yi destekler.

Nie potrzebujesz NVMe?

SSD’ler gibi yüksek performanslı kalıcı depolama ortamları için tasarlanan NVMe, son derece zorlu, bilgi işlem yoğun ayarlar için çok uygundur. Örneğin, NVMe, daha küçük bir altyapı ayak izi bırakırken ve daha az güç tüketirken kurumsal iş yüklerini yönetebilir.

Karşılaştırıldığında, NVMexpress ve SATA arasında büyük bir performans farkı var. Örneğin, NVMexpress, SAS i protokoły SATA są dostępne dla każdego. Performanstaki bu artış ve gecikme süresinin azalması, NVMe’nin darboğazlardan kaçınırken gerçek zamanlı işlemeye ihtiyaç duyan yoğun iş yükü gerektiren uygulamalarda kullanılabileceği anlamına gelir.

Kurumsal ortamlar ve veri merkezleri, NVMexpress tabanlı depolamanın sağladığı yüksek performanstan yararlanabilir.

NVMe’nin kullanım durumları nelerdir?

NVMexpress’in yüksek sayıda kuyruk ve komutu işleme yeteneğinin yanı sıra sunduğu flash depolama için olağanüstü performans nedeniyle, NVMexpress şunlar için uygundur:

  • Profesyonel ve profesyonel kullanım, grafik düzenleme gibi görevleri yerine getirme.
  • Veritabanları ve bazı web işlemleri dahil olmak üzere depolama G/Ç için büyük kuyruk derinliklerine sahip uygulamalar.
  • Yüksek performanslı bilgi işlem. Özellikle, düşük gecikme süresinin kritik olduğu uygulamalarda.
  • Yapay zeka, makine öğrenimi, gelişmiş analitik ve büyük veri gibi büyük miktarda verinin depolanmasını gerektiren alanlar.
  • İlişkisel veritabanları. NVMexpress flash bellek sistemlerinin daha iyi performansı, ihtiyaç duyulan fiziksel sunucuların sayısını azaltır.
  • Finans ve e-ticaret uygulamaları gibi verileri gerçek zamanlı olarak alması veya depolaması gereken uygulamalar.

NVMe’nin faydaları nelerdir?

NVMexpress’in faydaları şunları içerir:

NVMe sürücüleri, AHCI SATA sürücülerine kıyasla iki kat daha hızlı komut gönderebilir.
NVMe SSD’lerin gecikme süresi yalnızca birkaç mikrosaniyeyken, SATA SSD’lerin gecikme süresi 30 ila 100 mikrosaniyedir.
Verimli depolama, yönetim ve veri erişimi.
SATA ve SAS’a kıyasla çok daha yüksek bant genişliğine sahiptir.
M.2, U.2 ve bağlantılar dahil olmak üzere birden çok z faktörünü destekler.
Veriler bölünebilir ve düzenlenebilir.
Gizliliği ele alan tünel protokollerini destekler.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie mobilnePobierz motywy WordPress za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobrania