Obrażenia związane z telefonem komórkowym zostały wzbogacone po Apple Wydano iPhone'a

Obrażenia związane z telefonem komórkowym zostały wzbogacone po Apple Wydano iPhone'a 1

Przez lata smartfony stały się o wiele bardziej wydajne, wygodne i wyposażone w wiele funkcji – i najwyraźniej stały się bardziej niebezpieczne dla użytkowników.

Tak przynajmniej wynika z nowego badania opublikowanego w czasopiśmie JAMA Otolaryngology – Head & Neck Surgery.

Według gazety liczba urazów głowy spowodowanych przez telefony komórkowe wzrosła w 2007 roku (kiedy iPhone został wypuszczony) i od tego czasu wzrosła.

Naukowcy pobrali dane między 1998 a 2017 r. Z bazy danych National Electronic Injury Surveillance System. Baza danych śledziła urazy związane z telefonami komórkowymi z około 100 szpitali w USA.

Urazy telefonów komórkowych, według bazy danych NEISS, naprawdę dzielą się na dwie kategorie. (W każdym przypadku jest około tyle samo zgłoszonych obrażeń.)

    Występują bezpośrednie obrażenia mechaniczne, takie jak upuszczenie telefonu na twarz lub rzucenie w ciebie telefonem, a następnie obrażenia związane z używaniem telefonu komórkowego, czyli w zasadzie wszystko, co dzieje się, ponieważ Twoje urządzenie rozprasza uwagę.

W latach 1998–2017 baza danych była śledzona 2, 501 urazów związanych z telefonami komórkowymi (które według autorów przekładają się na ponad 76 000 urazów w całym kraju). Najczęstszą diagnozą było głębokie cięcie.

Jak zauważa autor badania, chirurg głowy i szyi Boris Paskhover, rośnie niebezpieczeństwo smartphones jest prawdopodobne z powodu liczby zawartych w nich funkcji.

„Telefon zmienił się z telefonu w platformę mobilną” – powiedział Paskhover. „Ludzie przestali być świadomi swojego otoczenia”.

Paskhover powiedział, że najbardziej niepokoi go obrażenia związane z użytkowaniem. Ludzie potykają się, patrząc na telefon, prowadząc samochód i wysyłając SMS-y lub po prostu grając w Pokemon Go. W rzeczywistości około 90 analizowanych obrażeń Paskhover zostało spowodowanych przez użytkowników rozproszonych przez Pokémon Go.

Badanie dotyczyło tylko urazów głowy i szyi, a nie innych części ciała. Paskhover uważa, że ​​liczba obrażeń związanych z telefonem komórkowym jest znacznie zaniżona.

„Jeśli ktoś idzie ulicą i potknie się i upadnie, nie powie, że był dupkiem i patrzył na swój telefon” – powiedział Pashkover. „Mówią tylko, że potknęli się i upadli”.

Oczywiście, chociaż dane na pierwszy rzut oka wydają się alarmujące, warto zauważyć, że zdecydowana większość z nich była stosunkowo niewielka. Około 95 procent było leczonych w oddziale ratunkowym i natychmiast wysłano do domu lub po prostu wysłano do domu bez leczenia.