Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Obsługa NavIC na Qualcomm Snapdragon 865 i innych chipsetach [FAQ]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Obsługa NavIC na Qualcomm Snapdragon 865 i innych chipsetach [FAQ]

Śledząc rozwój sytuacji na drugim co do wielkości i najszybciej rozwijającym się rynku smartfonów na świecie – Indiach, nigdy nie wpadniesz w nudę. Stało się wylęgarnią dla globalnych producentów smartfonów, którzy próbują wydobyć maksimum z żądnych specyfikacji indyjskich konsumentów. Od walki o pierwszy smartfon 5G po pierwszy telefon obsługujący NavIC, niektóre firmy nie chcą przegapić żadnej okazji do promowania swojej obecnej i/lub przyszłej oferty.

Zdjęcie: indiandefencenews.info

Jeśli nie znasz NavIC, wkrótce udostępnimy szczegółowy przewodnik, ale na razie musisz wiedzieć, że jest to globalny system nawigacji satelitarnej GNSS (globalny system nawigacji satelitarnej), taki jak GPS i GLONASS, opracowany przez ISRO i obejmie głównie Indie i okolice Państwa. Dzięki NavIC konsumenci mogą oczekiwać dokładniejszego śledzenia lokalizacji i szybszego łączenia się z satelitami w porównaniu z GPS i innymi systemami nawigacji.

Wszystko zaczęło się od tego, że szef Xiaomi India, Manu Kumar Jain, napisał na Twitterze, że nadchodzący telefon Redmi będzie pierwszym, który będzie obsługiwał system nawigacji NavIC firmy ISRO. Dyrektor generalny Realme India, Madhav Seth, dołączył do imprezy i stwierdził, że Realme X50 Pro 5G, który był na początku tego tygodnia, obsługuje już NavIC. Spowodowało to gorączkową pogoń za dziennikarzami technicznymi (w tym nami), ponieważ Qualcomm tak naprawdę nigdy nie wspomniał o tym, że Snapdragon 865 ma obsługę NavIC.

W ciągu ostatnich 24 godzin odbyliśmy wiele rozmów telefonicznych z różnymi zainteresowanymi stronami i uzyskaliśmy większą jasność co do całej sytuacji. W tym poście postaramy się odpowiedzieć na większość istotnych pytań, jeśli nie na wszystkie.

1. Które chipsety Qualcomm Snapdragon obsługują NavIC GNSS?

Jak ogłoszono w październiku ubiegłego roku, procesory Qualcomm Snapdragon 720G, 662 i 460 obsługują NavIC. Co ciekawe, starszy dyrektor ds. marketingu produktów Qualcomm, Sachin Kalantri, wyjaśnił dzisiaj, że Snapdragon 765 i Snapdragon 865 obsługują również NavIC. Chociaż obsługa SD 765 jest już dostępna, SD 865 wkrótce otrzyma aktualizację. „” – mówi Sachin.

2. Czy można uzyskać obsługę NavIC poprzez aktualizację oprogramowania na starszych chipsetach?

Nie. Aby działać, NavIC potrzebuje kompleksowego wsparcia – od RF, przez anteny, sprzęt i oprogramowanie. To, zwłaszcza komponent sprzętowy, jest dostępne tylko w nowszych chipsetach wymienionych powyżej.

3. Skoro Snapdragon 865 miał już wsparcie dla NavIC, dlaczego nie zostało to ogłoszone podczas premiery?

Według Sachina Kalantriego, kiedy ogłoszono Snapdragona 865, oprogramowanie NavIC nie było jeszcze gotowe, ale Qualcomm włączył obsługę sprzętu, myśląc, że w pewnym momencie będzie mógł zaktualizować oprogramowanie, aby było zgodne z NavIC.

4. Czy Snapdragon 865 (lub inne odpowiednie chipsety Snapdragon) obsługuje zarówno pasma L5, jak i S?

GPS działa w pasmach L1 i L5, natomiast NavIC działa w pasmach L5 i S. Chipsety SD 865, 765, 720G, 662 i 460 obsługują tylko pasma L1 i L5. Pasmo S jest zarezerwowane do użytku wojskowego, natomiast pasmo L5 jest przeznaczone dla ogółu konsumentów. Zatem wszystkie sześć satelitów NavIC będzie dostępnych w paśmie L5 i będzie można je śledzić za pomocą tych chipsetów.

5. Czy aplikacje takie jak Mapy Google będą mogły łatwo korzystać z NavIC na kompatybilnych urządzeniach? smartphones zaraz po uruchomieniu?

Tak. Aplikacje lokalizacyjne, takie jak Mapy Google, nie muszą wprowadzać żadnych specjalnych zmian, aby móc korzystać z danych lokalizacyjnych z NavIC.

6. Jakie korzyści przyniesie NavIC użytkownikom z Indii?

Dzięki NavIC śledzenie lokalizacji może być tak dokładne jak <5 metrów w porównaniu do 30–50 m w przypadku GPS. Ponadto czas podłączenia (czas blokowania) tych satelitów będzie krótszy niż kiedykolwiek wcześniej. „” – mówi Sachin.

7. Czy Realme X50 Pro 5G to pierwszy telefon obsługujący NavIC w Indiach?

To trudne pytanie. Choć Snapdragon 865 jest kompatybilny z NavIC, zgodnie z Qualcomm pełna obsługa NavIC będzie dostępna w telefonach ze Snapdragonem 865 dopiero w kwietniu 2020 roku. Zatem wyścig o miano pierwszego telefonu obsługującego NavIC w Indiach wciąż trwa. I może to nadal nie być Redmi!