Ochrona osób niepełnoletnich i gier wideo: część Japonii zapewnia tylko 60 minut dziennie

Japońska prefektura Kagawa od początku miesiąca uchwaliła ustawę, która ogranicza czas, w którym dzieci i młodzież mogą grać w gry wideo każdego dnia. W weekendy dozwolone jest tylko 60 minut dziennie i 90 minut dziennie.

Według raportu wydanego przez Silikon Ze smartfonów można korzystać tylko do 22:00. Brzmi to surowo, ale według strony jest to naprawdę odwołana wersja prawa. Bardziej radykalny prototyp nie głosował na początku marca.

Kontrola rodziców

Prawo jest obecnie stosowane w jednej z 47 prowincji kraju. Jednak państwo nie egzekwuje tego, na przykład poprzez nałożenie kontroli wieku i odpowiednich środków technicznych w celu zapewnienia, że ​​godziny użytkowania są nakładane na dostawców gier i smartfonów, ale zapewnia jedynie kontrolę rodzicom.

Powodem są skrzynki z łupami i projektowanie gier

Takie prawo może zostać odrzucone jako reakcyjne, ale otrzymuje gwałtowne nachylenie trendów w branży gier, które uwzględniają różne poziomy drobnych transakcji przy projektowaniu swoich produktów. Celem tego wysiłku jest zwiększenie dodatkowych zakupów w ukierunkowany sposób i z tego powodu między innymi, aby zmaksymalizować „zaangażowanie”, czyli czas gry.

W tym celu bierze się pod uwagę skutki uzależnienia, które pokazano na przykładzie skrzynek z łupami. Stworzono również bezpłatne gry modeli biznesowych do gier i gier na smartfony, zwłaszcza w Azji. Mechanizmy te są szczególnie rozpowszechnione w obu obszarach, między innymi dlatego, że czas gry i sprzedaż w grze mogą się wzajemnie zwiększać. Według Japonii Newzoo Jest to także trzeci co do wielkości rynek sprzedaży gier na całym świecie.

Zapobieganie uzależnieniom

Dlatego prawo jest uzasadnione chęcią ochrony dzieci i młodzieży przed uzależnieniem od gier wideo. Fakt, że rodzice są odpowiedzialni za uprawnienia wykonawcze, może być rozumiany jako ostrzeżenie dla dostawców gier, ale jednocześnie jako wyraźny sygnał dla rodziców: muszą uważać, aby nie pozwolić swoim dzieciom na przesadę i zostać ukaranym możliwością nałożenia kar nakładanych nałożonych cłem.