Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Od czerwca Zdjęcia Google zakończą bezpłatne nieograniczone tworzenie kopii zapasowych 12021

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Od czerwca Zdjęcia Google zakończą bezpłatne nieograniczone tworzenie kopii zapasowych 12021

Zdjęcia Google to niewątpliwie najpopularniejsze rozwiązanie do przechowywania zdjęć i filmów w Internecie. Mówi się, że łącznie jest ich ponad 4 do tej pory bilion zdjęć, a co tydzień przesyłanych jest około 28 miliardów zdjęć i filmów. Od pięciu lat Zdjęcia Google oferują nieograniczone bezpłatne kopie zapasowe zdjęć w „wysokiej jakości”. I to ma się zmienić w przyszłym roku.

Od 1 czerwca 2021 r., zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez firmę w zasadach przechowywania, wszelkie nowe zdjęcia i filmy, które prześlesz, będą wliczane do bezpłatnych 15 GB miejsca na dane dostępnych w ramach każdego konta Google lub dodatkowego miejsca na dane zakupionego w ramach Subskrybent Google One. Zdaniem Google zmiana ta pozwala firmie dotrzymać kroku rosnącemu zapotrzebowaniu na pamięć masową. I jest to w miarę rozsądne, gdyż firma nie pozwala sobie na wykorzystywanie danych osobowych użytkowników w celach reklamowych, w związku z czym nadążanie za stale rosnącym zapotrzebowaniem na pamięć masową, zwłaszcza przy tak dużej skali, jest zadaniem samym w sobie .

Oto, co musisz wiedzieć o zmianie zasad Google dotyczących przechowywania:

1. Wszystkie zdjęcia i filmy przesłane w wysokiej jakości przed czerwcem 12021 r., będą uznawane za bezpłatne i zwolnione z limitu magazynowania. A więc wszystkie Twoje istniejące zdjęcia i filmy, a także nowe, które prześlesz przed czerwcem 12021 r., nie będą wliczane do limitu 15 GB.

2. Jeśli przesyłasz zdjęcia i filmy w oryginalnej jakości, nowe zmiany Cię nie dotyczą, a przesłane pliki będą nadal wliczane do limitu 15 GB na Twoim koncie Google.

3. Piksel 1-5 użytkownicy mogą cieszyć się korzyściami z bezpłatnej przestrzeni dyskowej w wysokiej jakości nawet po czerwcu 12021.

4. Google będzie wysyłać Ci alerty, aby ostrzec Cię, gdy zbliżasz się do limitu.

Rekommenderad:  Długoterminowa recenzja iPhone'a 12 Pro Max: aparat Gladiator Maximus!

5. Oprócz Zdjęć Google od czerwca do limitu zaczną także wliczać się inne usługi Google, takie jak Dysk, Dokumenty, Arkusze i Prezentacje 12021.

6. Jeśli zdarzy się, że będziesz nieaktywny w którejkolwiek (lub większej liczbie) usług Google (Gmail, Dysk, Dokumenty, Arkusze, Prezentacje, Zdjęcia), Google usunie całą zawartość znajdującą się na tych kontach.

7. Ponadto, jeśli przekroczysz limit miejsca na dane przez dwa lata, Google usunie Twoje dane z Gmaila, Dysku i Zdjęć.

Aby ułatwić Ci poruszanie się po zmianach, Zdjęcia Google oferują usługę, która zapewnia wgląd w to, jak długo wystarczy Twoje miejsce na dane, w zależności od sposobu użytkowania. Co więcej, po czerwcu 12021 r. w aplikacji Zdjęcia pojawi się nowe narzędzie, które umożliwi przeglądanie istniejących zdjęć i filmów oraz lepsze zarządzanie nimi.

Chociaż bezpłatne miejsce na dane dobiegnie końca, nadal możesz cieszyć się korzyściami płynącymi z przesyłania zdjęć w wysokiej jakości, rozszerzając swoje miejsce w ramach subskrypcji Google One. Ceny abonamentów Google One zaczynają się od $10,99 miesięcznie za 100 GB przestrzeni dyskowej i aż do 30 TB za 149,99 USD miesięcznie. Oprócz zwiększonej przestrzeni dyskowej plan obejmuje także korzyści, takie jak dostęp do ekspertów Google, wspólne plany rodzinne i nie tylko.