Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Od zakupów do rozrywki: dyrektor biznesowy Times Prime, Harshita Singh, opowiada, jak superaplikacja rewolucjonizuje gospodarkę subskrypcyjną

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Od zakupów do rozrywki: dyrektor biznesowy Times Prime, Harshita Singh, opowiada, jak superaplikacja rewolucjonizuje gospodarkę subskrypcyjną

Gospodarka subskrypcyjna oferuje różne produkty i usługi w modelu opartym na subskrypcji, zapewniając wartość i wygodę konsumentom, którzy mogą uzyskać dostęp do szeregu ofert za jedną opłatą. Rozszerzył się na różne obszary, w tym treści cyfrowe, higienę osobistą, zdrowie i edukację. Model ten staje się coraz bardziej popularny w Indiach, gdzie konsumenci poszukują opłacalnych i wygodnych sposobów dostępu do produktów i usług.

Według Statista globalna gospodarka subskrypcji cyfrowych była warta 650 miliardów dolarów w 2020 roku i oczekuje się, że wzrośnie do $1.5 bilionów do 2025 roku.

StartupTalky: Pani Harshita Singh, proszę opowiedzieć nam o Times Prime. Jaka była motywacja/wizja, która się za tym kryła?

Harszita: Rzut oka na smartfon dzisiaj powie ci, jak wiele usług opartych na subskrypcji przeniknęło nasze życie. Niezależnie od tego, czy rezerwujesz taksówkę, robisz zakupy, zamawiasz jedzenie, czy rezerwujesz stolik w restauracji, zawsze jest do tego odpowiednia aplikacja. Ale w pewnym momencie zmęczenie subskrypcjami musi stać się prawdziwym zjawiskiem, prawda? W tym miejscu do gry wkracza Times Prime, super aplikacja z Times Internet. Szybko rozwijająca się jako jedna z najbardziej preferowanych super-aplikacji lifestylowych, Times Prime oferuje szeroki zakres korzyści na jednej platformie, od zakupów po rozrywkę i styl życia, marki takie jak Starbucks, Myntra, Uber, Disney+ Hotstar, SonyLIV, Google One i wiele więcej. Pomysł jest prosty — zamiast płacić za różne usługi abonamentowe, zapłać za jedną, a uzyskasz dostęp do wszystkich jednocześnie.

StartupTalky: Jakie nowe usługi zostały dodane w ostatnim roku? Jakie są USP Twojej usługi?

Harszita: Aby utrzymać tę dynamikę wzrostu, będziemy nadal wprowadzać ekscytujące korzyści i doświadczenia, które są cenione przez cyfrowych tubylców w tym kraju. Chcemy również stale ulepszać aplikację, aby lepiej prezentować nowe kategorie i umożliwiać odkrywanie szeregu korzyści. Piękno oferty subskrypcji polega na tym, że ludzie płacą ci za własną lojalność. Jako platforma, która daje nam wiele możliwości bycia platformą startową dla nowych subskrypcji, ofert D2C i wydarzeń biletowanych, co daje możliwości zarabiania poza płatną ścianą abonamentową.

Rekommenderad:  16 najlepszych darmowych katalogów internetowych z różnych kategorii

StartupTalky: Jak zmieniła się ekonomia subskrypcji w ostatnich latach i jak Times Prime dostosował się do tych zmian?

Harszita: Gospodarka subskrypcyjna rośnie na całym świecie. Jesteśmy liderem w branży 3 lat i utrzymała się na tym poziomie w ubiegłym roku ze znaczną przewagą. Obecnie mamy silną pozycję w przestrzeni Online-to-Offline (OTO), ponieważ z niektórych korzyści i doświadczeń Times Prime można korzystać tylko w trybie offline. Dobrym przykładem mogą być nasze korzyści w zakresie pielęgnacji i dobrego samopoczucia. Podobnie nasi członkowie rezerwują wyselekcjonowane doświadczenia i wydarzenia Times Prime, takie jak Purple Carpet, The Gourmet Table, spacery historii i jedzenia, spacery fotograficzne, oferty na herbatę i kawę oraz sesje miksologiczne na platformie, aby cieszyć się nimi w niektórych z najlepszych miejsc z innymi członkami. Widzimy duże zapotrzebowanie na tę kategorię i mamy w przygotowaniu kilka ekskluzywnych nieruchomości.StartupTalky: Jakie kluczowe wskaźniki śledzisz, aby sprawdzić rozwój i wydajność firmy?

Harszita: W ciągu ostatniego roku mieliśmy wykładniczy wzrost o 300%. 3 lata. Odnowienia to jeden z najwyższych punktów odniesienia, a piękno oferty subskrypcji polega na tym, że ludzie płacą ci za własną lojalność, a my cieszymy się z rosnącej liczby odnowień. Większość naszych wczesnych członków jest z nami na trzecim cyklu.

StartupTalky: Jakie były najważniejsze wyzwania, przed którymi stanął Times Prime w ubiegłym roku i jak je przezwyciężyłeś?

Harszita: W zeszłym roku kraj trząsł się z powodu COVID. Ale nie wpłynęło to na Times Prime, ponieważ pakiet ma dużą szerokość i głębokość. Mamy silne portfolio OTO z OTT, partnerami e-commerce oraz markami zajmującymi się wiadomościami i edukacją. Times Prime wprowadził również sporo wydarzeń cyfrowych dla naszych członków i po pierwszej reakcji na wydarzenie wiedzieliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze. Dzięki temu nie mieliśmy negatywnego wpływu, a wręcz pozytywnie na sprzedaż.

StartupTalky: Jakich ważnych narzędzi i programów używasz do płynnego uruchamiania Times Prime?

Harszita: Times Prime jest częścią grupy firm Times Internet, co daje nam dostęp do wewnętrznego oprogramowania i narzędzi. Dało nam to szybki dostęp do danych, które można łatwo wykorzystać w różnych zespołach i funkcjach.

Rekommenderad:  Jak zainstalować Astrill VPN w Ubuntu?

StartupTalky: Jakie widzisz możliwości przyszłego rozwoju swojej branży w Indiach i na świecie? Jakie różnice w zachowaniach rynkowych zaobserwowałeś między Indiami a światem?

Harszita: Świat przechodzi na gospodarkę subskrypcyjną i tę samą zmianę obserwuje się obecnie w Indiach. Indie to duży i zróżnicowany kraj, a taktyka marketingowa zmienia się w zależności od stanu i wielkości miasta. Jeden but nie pasuje do wszystkich.

StartupTalky: Jak planujesz w przyszłości poszerzyć bazę Klientów, produktów i zespołu?

Harszita: Aplikacja cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze wszystkich regionów Indii. Najczęściej konsumowane są treści Over-the-top (OTT) i wiadomości, a także usługi takie jak taksówki, restauracje, uwodzenie i wydarzenia kuratorskie. Początkowo próba przekonania marek do tego konceptu była naprawdę trudna. Ale istnieje koło zamachowe, które istnieje w pakietach – dobre marki przyciągają więcej dobrych marek. Dostarczamy również naszym partnerom ogromną wartość – skalę, jakość użytkowników i transakcje, dlatego rok po roku decydują się oni być częścią Times Prime.

StartupTalky: Jedna wskazówka, którą chciałbyś się podzielić z osobami czytającymi ten artykuł, które chcą rozpocząć przygodę z przedsiębiorczością.

Harszita: Zidentyfikowanie luki na rynku jest najcenniejszą radą pozwalającą uniknąć błędnego odczytania popytu rynkowego. Twój pomysł powinien być opłacalny i zgodny z Twoimi zainteresowaniami, aby się rozwijać.

Możesz przeczytać inne wywiady Recap’22 tutaj.

Table of Contents