Odbieraj pliki z całkowitym bezpieczeństwem za pomocą Safe Request

Jedyną komplikacją, jaką można znaleźć podczas przesyłania pliku przez Internet, jest decyzja, z której usługi skorzystać. W tym momencie wysyłanie danych za pomocą różnych środków na adres e-mail jest jak przejście do supermarketu w poszukiwaniu pasty do zębów, otrzymasz dziesiątki opcji. Wcześniej zalecaliśmy alternatywy oparte na sieci blockchain i połączeniach P2P, jednak tym, który przedstawimy poniżej bardziej niż wysyłanie plików, jest bezpieczne odbieranie plików.

Jego nazwa to Safe Request i jest to rodzaj zaszyfrowanej skrzynki pocztowej, która zagwarantuje integralność poufnych danych, które musisz otrzymać.

Odbieraj pliki bezpiecznie

Odbieraj pliki z całkowitym bezpieczeństwem za pomocą Safe Request 1

Konwencjonalne usługi przesyłania plików przez Internet opierają się na procedurze, w której dane są przesyłane, otrzymywany jest link i udostępniany osobie, do której chcesz go wysłać. Przypadek Bezpiecznego Żądania jest nieco inny, ponieważ łącze jest udostępniane, aby zażądać wysłania pliku. W tym sensie, jeśli ktoś powinien na przykład wysłać Ci bilety lotnicze, możesz wysłać link, aby przesłać pliki i pobrać je bezpiecznie.

Odbieraj pliki z całkowitym bezpieczeństwem za pomocą Safe Request 2

Usługa zapewniana przez Safe Request ma bezpłatny abonament, który pozwoli ci otrzymać do 3 pliki na miesiąc. Aby z niego skorzystać, musisz zarejestrować się za pomocą e-maila, a po zalogowaniu będziesz musiał utworzyć klucz prywatny, klikając przycisk „Generuj klucz”.

Odbieraj pliki z całkowitym bezpieczeństwem za pomocą Safe Request 3

Następnie możesz wygenerować żądania otrzymania plików, klikając przycisk „Utwórz żądanie”.

Odbieraj pliki z całkowitym bezpieczeństwem za pomocą Safe Request 4

Spowoduje to wyświetlenie formularza, w którym będziesz musiał wpisać imię i adres e-mail odbiorcy obok wiadomości wskazującej, co powinien wysłać. Możesz również przesłać plik, jeśli prześlesz również autoryzację lub dodatkowy dokument.

Odbiorca otrzyma wiadomość e-mail z linkiem, a po wejściu możesz przesłać potrzebny plik z możliwością wcześniejszego zaszyfrowania. Na koniec możesz wprowadzić swoje konto Bezpieczne żądanie i pobrać plik z zabezpieczeniami zapewnianymi przez poprzednie szyfrowanie. W ten sposób możesz wysyłać żądania otrzymywania plików z poufnymi danymi.

Aby to udowodnić kliknij ten link.