Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Oddajesz telefon znajomemu? Upewnij się, że mogą korzystać tylko z jednej aplikacji!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Oddajesz telefon znajomemu? Upewnij się, że mogą korzystać tylko z jednej aplikacji!

„”

„”

„”

Może to być hojne, ale oddanie komuś telefonu, nawet na krótką chwilę, w celu uzyskania dostępu do aplikacji lub pokazania czegoś na swoim urządzeniu może być zniechęcające. Paranoja, że ​​ta osoba przypadkowo/celowo trafi do aplikacji lub informacji, których nie chcesz, aby wydawała się bardzo realna. Spójrzmy prawdzie w oczy, wszyscy mamy w życiu wścibskie Nancy, które zawsze są wścibskie i chociaż całkowite odcięcie ich od naszego życia może być trudne, możesz upewnić się, że jest o jeden sposób mniej, aby wtykały nos tam, gdzie tego nie robią należą, tj. do Twojej firmy.

Na szczęście jeśli chodzi o przekazanie telefonu innej osobie (wścibskiej Nancy lub nie), istnieje sposób, dzięki któremu możesz uniemożliwić jej błąkanie się i ograniczyć ją do jednej aplikacji. Aby wykonać zadanie, wystarczy wykonać poniższe proste kroki:

Krok 1: Otwórz aplikację Ustawienia i wybierz Bezpieczeństwo

Na smartfonie z Androidem musisz znaleźć aplikację Ustawienia. Jest to aplikacja systemowa, która jest preinstalowana na wszystkich telefonach z Androidem i powinna być dość łatwa do wykrycia. Gdy już dotkniesz aplikacji Ustawienia, otwórz ją, a znajdziesz listę nowych opcji. Z tej listy musisz znaleźć i wybrać opcję Bezpieczeństwo.

Krok 2: Przejdź do opcji Zaawansowane

Strona Bezpieczeństwo jest podzielona na różne sekcje, a jedna z nich jest Zaawansowana. Tutaj znajdziesz to, czego szukamy dalej.

Krok 3: Stuknij w Przypinanie aplikacji

Po wybraniu Advance z listy opcji zobaczysz tam opcję, która ma znaczenie: Przypinanie aplikacji.

Krok 4: Switch w Przypinaniu aplikacji i ustaw PIN, aby również go odpiąć

Przekonasz się, że funkcja Przypinanie aplikacji jest domyślnie wyłączona. Możesz go włączyć, po prostu dotykając przełącznika naprzeciwko opcji „wyłącz” na ekranie. Następnie zmieni kolor na niebieski i wyświetli się „on”. Oznacza to, że wszystko jest gotowe do przypinania aplikacji na ekranie głównym. Zobaczysz ostrzeżenia o tym, w jaki sposób dane mogą być nadal dostępne, ale dotyczą one wyjątkowych okoliczności i mają na celu jedynie zachowanie czujności. Po włączeniu Przypinania ekranu sugerujemy również dotknięcie i włączenie opcji „Pytaj o PIN przed odpięciem”. Dzięki temu nikt przypadkowo nie odepnie aplikacji i nie zamknie jej bez Twojego kodu PIN. Ponownie pojawi się kilka ostrzeżeń, ale po raz kolejny mają one raczej na celu utrzymanie czujności.

Rekommenderad:  Jak zablokować numer telefonu na iPhonie [2023]

Krok 5: dostęp do ostatnio używanych aplikacji

Teraz, gdy zakończyliśmy już etapy włączania funkcji przypinania aplikacji, przypinanie aplikacji do ekranu jest równie prostym zadaniem. Wszystko, co musisz zrobić, to przesunąć palcem w górę i otworzyć Przegląd w telefonie, który w zasadzie pokaże wszystkie aplikacje, których ostatnio używałeś na swoim smartfonie. Jeśli nie używasz gestów, po prostu dotknij przycisku ostatnio używanych aplikacji.

Krok 6: wybierz aplikację, którą chcesz przypiąć… i przypnij ją

Teraz naciśnij długo ikonę (będzie znajdować się na górze karty aplikacji) aplikacji, którą chcesz przypiąć. Spowoduje to rozwinięcie małego banera z opcjami. Wśród tych opcji znajdziesz tę, której szukaliśmy, „Pin”. Stuknij w niego, a na ekranie pojawi się komunikat informujący, że ten ekran zostanie przypięty do ekranu blokady, chyba że go odepniesz. Kliknij „Rozumiem” i voila! Ekran jest przypięty (po raz kolejny możesz bezpiecznie zignorować ostrzeżenia, o ile telefon znajduje się w zasięgu). Teraz możesz oddać telefon znajomemu bez obawy, że będzie podglądał jego pozostałą zawartość.

Krok 7: Odzyskałeś telefon? Teraz odepnij aplikację

Gdy odzyskasz telefon, możesz odpiąć aplikację i wrócić do normalnego funkcjonowania. Odpięcie ekranu będzie zależeć od sposobu poruszania się po smartfonie. Jeśli korzystasz z nawigacji gestami, musisz przesunąć palcem w górę i nacisnąć długo. Jeśli używasz A 2-button podczas nawigacji, musisz jednocześnie dotknąć i przytrzymać ikony Wstecz i Strona główna, a jeśli nawigujesz przez 3-przycisk nawigacji, wówczas należy dotknąć i przytrzymać ikony Wstecz i Przegląd (ostatnio używane aplikacje). Jeśli wprowadziłeś kod PIN lub hasło, urządzenie poprosi Cię o jego wprowadzenie przed odpięciem ekranu. Gdy to zrobisz, ekran zostanie odpięty i będziesz mógł cieszyć się normalnym korzystaniem ze smartfona. Jedną rzeczą, o którą nie musisz się martwić, jest to, co dana osoba mogła wąchać podczas korzystania z telefonu.

Rekommenderad:  [How to] Zdobądź standardowy system Android na Lenovo Vibe Z2 Pro

Note: Jeszcze raz powtórzę, oto kroki, które musisz wykonać, aby przypiąć aplikację do telefonu z systemem Android. Różni producenci telefonów mogą mieć inne kroki w zależności od używanego interfejsu użytkownika Androida – możesz po prostu wyszukać w Ustawieniach i wyszukać „przypinanie aplikacji” lub „przypinanie ekranu”.

Table of Contents