Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Odpowiedzi Google: czy powinienem używać Rel=Nofollow w linkach wewnętrznych?

Odpowiedzi Google: czy powinienem używać Rel=Nofollow w linkach wewnętrznych?

Podczas hangouta jeden ze specjalistów ds. SEO zapytał Johna Muellera o nofollow i czy powinien używać parametru rel=nofollow w przypadku linków wewnętrznych?

Jan odpowiedział, że tak, mogą to zrobić. Jednak w tym przypadku jego zdaniem w większości przypadków stosowanie nofollow w przypadku linków wewnętrznych nie ma większego sensu.

Jeśli jest to coś, co chcesz zrobić, idź do tego.

Jednak w większości przypadków John wyjaśnia, że ​​spróbuje zrobić coś, na przykład użyć parametru rel=canonical do wskazania adresów URL, które chcesz zaindeksować, lub użyć pliku robots.txt do rzeczy, których nie chcesz indeksować .

Spróbuj dowiedzieć się, czy nie jest to raczej subtelna rzecz, że masz coś, co wolisz zaindeksować?

A następnie użyj do tego rel=canonical. A może mówisz: „Właściwie, gdy Googlebot uzyskuje dostęp do tych adresów URL, powoduje to problemy dla mojego serwera, powoduje duże obciążenie i bardzo spowalnia wszystko”.

Być może jest to drogie, czy coś. W takich przypadkach John zaleca po prostu uniemożliwienie indeksowania tych adresów URL.

Staraj się utrzymać tam poziom podstawowy. W przypadku rel=canonical Google będzie oczywiście musiał najpierw zaindeksować tę stronę, aby zobaczyć rel=canonical, ale z biegiem czasu Google skoncentruje się na pliku kanonicznym zdefiniowanym przez właściciela witryny, a następnie Google będzie używać tej strony głównie do przeszukiwania i indeksowania .

Dzieje się to mniej więcej w 08:05 na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Jan (pytanie)
OK, czy właściwe jest używanie atrybutu nofollow w linkach wewnętrznych, aby uniknąć niepotrzebnych żądań indeksowania adresów URL, których nie chcemy indeksować?

Jan (odpowiedź)
Więc oczywiste jest, że możesz to zrobić. W większości przypadków uważam, że używanie nofollow w przypadku linków wewnętrznych nie ma większego sensu. Ale jeśli chcesz to zrobić, to idź. W większości przypadków spróbuję na przykład użyć parametru rel=canonical do wskazania adresów URL, które chcesz zaindeksować, lub użyć pliku robots.txt do przechowywania rzeczy, których naprawdę nie chcesz indeksować.

Spróbuj więc dowiedzieć się, czy to bardziej subtelna rzecz, że masz coś, co wolisz zaindeksować, a następnie użyj w tym celu rel=canonical. A może mówisz tak, że gdy Googlebot uzyskuje dostęp do tych adresów URL, powoduje to problemy na moim serwerze, powoduje duże obciążenie i bardzo spowalnia wszystko. To jest drogie, czy co tam masz. W takich przypadkach po prostu zabronię indeksowania tych adresów URL.

I staraj się utrzymać to na podstawowym poziomie. Oczywiście w przypadku rel canonical najpierw będziemy musieli przeszukać tę stronę, aby zobaczyć rel canonical, ale z czasem skupimy się na zdefiniowanym przez ciebie rel canonical i będziemy go używać głównie do indeksowania i indeksowanie.