Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Odrodzenie przenośnych konsol do gier

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Odrodzenie przenośnych konsol do gier

W ciągu ostatnich kilku lat ludzie tak zrobili przeniesione z wersji przenośnej konsolę w stronę innych wynalazków, takich jak tablety i smartphones, jeśli chodzi o gry. W dzisiejszych czasach ludzie wolą rzucać pijanym ptakiem w świnie w drodze do pracy, zamiast rozwiązywać skomplikowane łamigłówki w wymagających grach RPG. Prostota, można powiedzieć, jest trendem dla niektórych.

Dla reszty świata, tych, którzy nadal lubią wkładać trochę wysiłku w granie i wydawać około 30 dolarów na tytuł wysokiej jakości, przenośne konsole do gier zawsze były odpowiedzią. Niestety i z tym był problem: za mało opcji tam.

Na rynku konsol zdominowanym przez Sony, Microsoftu I Nintendoatrakcyjność segmentu gier przenośnych została natychmiast skierowana w stronę smartphones i tablety, na których w ciągu jednej nocy wydano mnóstwo gier. Twórcy mieli wystarczająco dużo sprzętu, na którym mogli eksperymentować. I tak piękne wynalazki, takie jak PSP, prawie wymarły. Do teraz…

Konsole przenośne – feniks gier mobilnych

mobilny W ciągu ostatnich kilku lat konsole do gier były zaniedbywane przez producentów produktów ubocznych, a ich uwaga powoli przesuwała się w stronę bardziej praktycznych urządzeń, takich jak smartphoneslub w kierunku bardziej dochodowych nisz, takich jak stacjonarne konsole. Tymczasem brak innowacyjności i entuzjazmu konsumentów może opisać sytuację minionego roku.

Ciężary przeszłości

Spójrzmy prawdzie w oczy: od Sony Kiedy wpadłem na pomysł wprowadzenia konsoli PlayStation Portable i jej późniejszych wersji, rynek gier mobilnych był suchym morzem. Żadne urządzenie nie doczekało swojego numeru sukcesu (być może Nintendoale to nie jest tak popularne poza Azją) i nie mówię tu tylko o sprzedaży, ale także o prestiżu i czystej wielkości.

Sony PSP było świetnym urządzeniem, wciąż kupowanym przez młodych i starszych graczy na całym świecie, mimo że ewolucja Vita nie spełniła oczekiwań. Jeśli podoba Ci się oprogramowanie porównujące tę sytuację, możesz pomyśleć o PSP jako Windows XP i Vita jak Vista.

Odchodząc od Sony, moja opinia jest skierowana do wszystkich innych producentów, którzy byli leniwi w tym okresie i pozostawili ruch gier mobilnych zgnilizny w morzu telefonów komórkowych. Chociaż na przestrzeni lat wydano sporo konsol, tylko jedna nielicznym udało się rozpalić iskrę. Oto krótka lista:

 • Nintendo 3DS / Gra i oglądanie / DSI
 • Blaze NeoGeo X Złoty
 • Hyperkin SupaBoy
 • Sega Mega Jet/Nomad/GameGear
 • Tiger Game.com
 • Park gier GP2X / GP32
 • Zodiak Tapwave
 • Tygrys Telematyka Gizmondo
 • Atari Lynx
 • Pandora
 • Bandai WonderSwan

Cuda jutra

Przyszłość będzie całkiem niezła w kwestii gier. Dzięki technologii rozgałęziającej się na kilka segmentów, np hosting w chmurze, manipulacja gestami, rozpoznawanie ruchu oczu i tak dalej, ograniczenia wkrótce zostaną przekroczone. Ale w ciągu ostatnich kilku tygodni, a nawet w nadchodzących tygodniach, ogłoszono kilka interesujących gadżetów.

Raczej nowe firmy w świecie gier sprzętowych ogłosiły się przyszłymi członkami tego ruchu, a nawet niektórzy nowicjusze mają plany zrewolucjonizowania branży. Tu są główne filary przyszłości:

Razer Switchblade

Razeraznany producent akcesoriów do gier zapowiedział w 2011 roku, że w 2013 roku na rynek trafi przenośna konsola, która zrewolucjonizuje świat. Nadszedł rok, w którym Razer nie wydał żadnych większych deklaracji. Jednak nadal rozważamy możliwość, że konsola obsługująca technologię Microsoft Windows 8 Lub 7 będzie wystarczająco mocny, aby zastąpić konwencjonalny komputer dla osób grających i podróżujących jednocześnie.

Razer opisuje konsolę jako rewolucyjną, ale nie pod względem technicznych sztuczek, gdzie Ostrze przełączające może zawierać jedynie procesor Intel Atom taktowany z nieznanymi częstotliwościami, ekran umożliwiający renderowanie treści w rozdzielczości 1024 x 600 (nawet HD) i dysk SSD o pojemności 128 GB nieznanego pochodzenia.

Rewolucję należy postrzegać w aspektach precyzji i kontroli urządzenia, w którym Razor umieścił ultraczuły ekran wielodotykowy z dynamiczną klawiaturą dotykową, która dostosowuje się i zmienia konfigurację w zależności od rozgrywanej gry. Wyobraź sobie, że grasz w każdą grę, korzystając z doskonałego zestawu poleceń – to właśnie chce osiągnąć Razer.

Wybrany jako najlepszy projekt targów CES 2011Razer Switchblade to wciąż myśl o przyszłości, ale Razer, jeśli to czytasz, teraz jest czas, aby to zrobić.

GameStick

GameStickkonsola, która nawet nie ukończyła swojej wersji KickStartera kampania ma na celu przeniesienie gier przenośnych do kieszeni za jedyne 79 dolarów. Konsola, która jest po prostu kontrolerem z pendrivem USB, który można podłączyć do telewizora, dzięki portowi HDMI, będzie w stanie renderować wysokiej jakości tytuły z Androidem i iOS na telewizorach o wysokiej rozdzielczości. Chociaż główną ideą projektu jest wybranie najbardziej atrakcyjnych tytułów z rynku i przeniesienie ich na ekran o wysokiej rozdzielczości, doświadczeni programiści i nazwiska zobowiązały się już do programowania dedykowanych aplikacji.

Wielką zaletą GameStick jest oczywiście to, że ruchliwość. Przyszli właściciele będą mieli możliwość zainstalowania gier mobilnych na pendrive’ie i sparowania go z kontrolerem. Od tego momentu będziesz potrzebować tylko świetnego telewizora i będziesz cieszyć się niesamowitymi wrażeniami z gry, niezależnie od tego, w którym pokoju hotelowym się znajdujesz.

Podobnie jak Ouya, projektanci GameStick dążą do stworzenia w pełni otwartego świata gier dla programistów, w którym doświadczeni menedżerowie mogą wypuścić tytuł tuż obok dziecka opracowującego kolejny przełomowy świat na swoim domowym komputerze. Jakość będzie jedyną rzeczą, która ich rozdzieli, a nie ogromny zespół PR za kulisami.

Na ten moment projekt jest jeszcze w fazie prototypu, ale jego twórcy mają kwietniowy termin wystrzelenia bestii i przyciągnięcia publiczności smartphones, po raz kolejny na przenośne konsole do gier. Do tego czasu oto, co to dziecko będzie miało pod maską:

 • Edytor: Amlogic 8726-MX
 • Pamięć: 1 GB pamięci RAM DDR3
 • Składowanie: 8 GB FLASH
 • system operacyjny: Androida 4.1 Jelly Bean
 • Łączność: Wi-Fi, Bluetooth 4.0
 • Cechy szczególne: Rynek gier oparty na chmurze, obsługa do 4 kontrolery (w tym konwencjonalna mysz, klawiatura), pełne dekodowanie 1080 i kompatybilność z urządzeniami z systemem Android/iOS do wykorzystania jako kontrolery

OUYA

Choć brzmi to prosto, nie mogę przestać wymawiać tego imienia ani oglądać filmu z ich prezentacją. Dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli OUYAto jest coś ważnego KickStartera projektu, którego można nazwać jednym z pierwszych, którzy przenieśli gry konsolowe i ogólnie wspaniałe wrażenia z gry na telewizor.

OUYA jest 99 dolarów niedroga konsola zbudowana wokół systemu operacyjnego Android, która chce otworzyć świat konsoli dla inteligentnych programistów i udostępnić swoją ulubioną grę na telewizorze za niską cenę. OUYA ma na celu wprowadzenie koncepcji, w której znajdują się wszystkie gry darmowe do spróbowaniazakupy dokonywane po tym, jak zorientujesz się, że tytuł idealnie do Ciebie pasuje.

Jeśli chodzi o przenośność, OUYA zostanie zaimplementowana jako małe pudełko połączone z pięknie zaprojektowanym kontrolerem bezprzewodowym i Port HDMI do podłączenia telewizora o wysokiej rozdzielczości. Umożliwi to właścicielom podróżowanie z jednego miejsca do drugiego z pudełkiem w torbie, a kiedy dotrą przed telewizor, wystarczy podłączyć to cholerstwo.

Jeśli chodzi o wydajność, OUYA ma wszystko, czego potrzeba, aby renderować grę:

 • Tegra 3 procesor z czterema rdzeniami
 • 1 GB pamięci RAM
 • 8 GB pamięci wewnętrznej
 • Wi-Fi, USB 2.0 i Bluetooth LE 4.0
 • Android 4.0
 • Połączenie Ethernetowe

Projekt Nvidia Shield

Po wykorzystaniu dużego potencjału gier, Nvidia musiało wejść na rynek konsolowy, co nastąpiło niedawno i w wielkim stylu. Projekt Tarczajak Nvidia zatytułowała swoje kolejne cudo, to połączenie długo oczekiwanej przenośnej konsoli do gier, przetwarzania w chmurze i procesora, który może rozwinąć niewidzialną moc.

Pojawi się jako duży Xbox Kontroler podobny do 360 z 5-calowy panoramiczny ekran umieszczony na górze, oczekuje się, że przenośna konsola Nvidia zapewni wysoką jakość gier w ruchu. Poza wyjątkowo eleganckim wyglądem i niesamowitymi specyfikacjami technicznymi, które przedstawiono poniżej, urządzenie ma w zanadrzu kilka innych asów, które sprawią, że gracze będą go bardzo chcieć.

Po pierwsze, konsola będzie wyposażona w port HDMI, który umożliwi graczom sparowanie telewizora o wysokiej rozdzielczości i cieszenie się grą na dużym ekranie. Po drugie, dzięki systemowi operacyjnemu Android Jelly Bean i domowemu procesorowi właściciele będą mogli uruchomić dowolną grę na tablecie/smartfonie, a nawet cieszyć się Tytuły specyficzne dla Tegry. Połączenie tego z możliwością uruchamiania nazw bezpośrednio z platformy Steam sprawia, że ​​to dziecko jest wspaniałym wyborem:

 • nVidia Tegra 4 Edytor
 • 5-calowy, panoramiczny wyświetlacz wielodotykowy o rozdzielczości 720p
 • Zintegrowane głośniki
 • Wi-Fi
 • Android 4.1 Jelly Bean

Tłok Xi3

Nieznana firma, Xi3, wprowadziła w tym roku w Vegas przenośną konsolę do gier o nazwie Piston, wyposażoną w wiele funkcji. Najnowsza generacja tej konsoli, zwana 7Amówi się, że przybędzie tej wiosny z mnóstwem mięśni zgromadzonych na małej przestrzeni, nie większej niż wielkość dłoni.

Xi3 Piston A7 wykorzystuje Trójca platforma do łączenia a czterordzeniowy mikroprocesor taktowany z zawrotną szybkością 3.2 GHz I 384 programowalne rdzenie graficzne, który może narysować praktycznie wszystko, nawet w rozdzielczości 4K. Zestaw jest również wyposażony w 8 GB pamięci DDR i możliwość jednoczesnej obsługi trzech monitorów. W zależności od ceny konfiguracja może się różnić i dostosować się do 64 GB 1 TB pamięci. Wyobraź sobie, jak to jest ujarzmić taką ilość mocy pod jednym dachem, zużywając zaledwie 40 watów energii.

Piston A7 jest cudowny przykład mobilności, w którym gracze mogą podnieść kostkę i połączyć ją z dwoma innymi znajomymi, aby zdecydować, kto jest najlepszym graczem DotA lub może zebrać najwięcej fragów w sesji. Aby zapewnić najwyższą jakość rozgrywki, wielu graczy może wybrać swoje kostki i podłączyć je do jednego stojaka w celu zapewnienia najwyższej klasy przetwarzania danych.

Steam Box firmy Valve

Jest wiele rozmów na temat Valve w tym roku posiadać Steam Boxa, zwłaszcza dzięki pokazowi Piston Xi3, projektu finansowanego przez Valve, który pojawi się bezpośrednio na wystawie w Las Vegas. Choć w tej chwili cała sytuacja jest nadal bardzo mglista, Valve stara się maksymalnie ograniczyć komentarze; projekt Steam Box to urządzenie, które zostanie w całości wykonane i sprzedane przez Valve, próbując obalić inne przenośne figurki do gier.

W tej chwili producent platform do gier testuje rynek i szuka pudełka sprzętowego, w którym mógłby wdrożyć swoje pomysły, i wygląda na to, że Xi3 Piston może być jednym z wariantów. Chociaż twarde szczegóły zostaną dostarczone dopiero w ostatnia część rokuoto co wiemy:

 • Valve chce stworzyć zupełnie nowe urządzenie, które będzie nazwane i sprzedawane pod ich nazwą.
 • Oprócz tego, że jest konsolą do gier, to urządzenie będzie służyć jako serwer przesyłania strumieniowego do wielu monitorów i wielu kontrolerów, aby spełnić życzenia i pragnienia dotyczące gier wszystkich członków rodziny. W niedawnym wywiadzie rzecznik Valve stwierdził, że sparowanych może zostać aż osiem telewizorów.
 • Pudełko Valve ma duże szanse, że będzie zawierać Linuksa jako platformę główną, ale niektórzy twierdzą, że może do niego dotrzeć Windows 8 lub, jeśli nie, właściciele będą mieli swobodę jego zainstalowania.
 • A skoro już mowa o wolności, projekt może mieć charakter open source i obejmować dane biometryczne oraz śledzenie wzroku

Przenośny poza konsolami

Teraz, gdy zwróciłem twoją uwagę, musisz zrozumieć, że przenośne gry to nie tylko posiadanie świetnych konsol i świetnych gier. To jest o Mobilność i bycie spontaniczny. Chodzi o to, aby zadzwonić do znajomych i zebrać ich, aby zagrać w niesamowitym turnieju, w którym każdy członek ma swoją platformę i tworzy wspólne z innymi. Chodzi o to, aby wsiąść do pociągu i grać, aż dotrzesz do celu, nie odczuwając potrzeby posiadania komputera lub konsoli w domu.

Ponadto, biorąc pod uwagę mobilność, Nvidia miała kolejny świetny pomysł, który powinien zostać wkrótce wdrożony. Znany jako SIATKA Platforma, Rozwiązanie do gier w chmurze nVidia to coś, co zrewolucjonizuje sposób, w jaki myślimy i postrzegamy specyfikacje techniczne.

Kiedy przetwarzanie w chmurze w pełni zacznie obowiązywać w świecie gier, ludzie nie będą już potrzebować najnowocześniejszego urządzenia do grać w wymagające gry.

Wszystko będzie przetwarzane zdalnie przez potężne maszyny, takie jak powyższy Piston, a użytkownicy końcowi będą potrzebować jedynie terminala, z którego można się połączyć, połączenia Ethernet wystarczająco wydajnego, aby przesyłać strumieniowo dane oraz subskrypcji usług takich jak SIATKA.

W GRID Nvidia chce strumieniować zwykłe gry z PC na konsole przenośne i optymalizować ich interfejs pod kątem urządzenia końcowego.

Co więcej, pauza i zasada lokalizacji staną się nieco nieistotne, a użytkownicy będą mieli szansę na dokończenie swoich zadań z dowolnego terminala, o ile będą mogli się połączyć. Choć wciąż w fazie testów, projekt prezentuje się znakomicie.

I tak poczyniono najbardziej zdecydowane kroki w technologii gier przenośnych: nowe konsole, nowe gry i nowe pomysły.

Table of Contents