Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Oglądaj Netflix w systemie Linux za pomocą tych 4 Wydziwianie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Oglądaj Netflix w systemie Linux za pomocą tych 4 Wydziwianie

Błyszcząca, nowa instalacja Linuksa jest na twoim komputerze, wszystko przygotowane na wiele godzin darmowej i otwartej pracy biurowej. Ale coś jest nie tak. „Co się stało z powrotem zabawy z komputerem?” być może zadajesz sobie pytanie. „Gdybym tylko mógł oglądać Netflix!”

Oto cztery sposoby oglądania Netflix w systemie Linux oraz zalety i wady każdej metody. W Linuksie masz moc lub wybór, więc dokonaj wyboru… lub wybierz je wszystkie!

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Oglądaj Netflix za pomocą przeglądarki Google Chrome

Być może najpopularniejsza przeglądarka internetowa w szerokim zakresie opcji w systemie Linux, przeglądarka Google Chrome zmienia sposób, w jaki ludzie przeglądają sieć przez większą część dekady. Do niedawna Google Chrome był dostępny tylko na Windows i Mac, ale jest teraz dostępny w większości dystrybucji i pochodnych Linuksa, poprzez natywne pliki binarne dla systemów opartych na Debianie i Red Hat lub poprzez skompilowane źródła dla dystrybucji, takich jak Arch Linux.

Dlaczego warto używać przeglądarki Google Chrome do oglądania serwisu Netflix

Instalacja przeglądarki Google Chrome jest łatwa. Jest to samodzielna aplikacja, która jest dostarczana z niezbędnymi dostępnymi wtyczkami zapiekanymi bezpośrednio w aplikacji. Instalując Chrome, możesz oglądać filmy i programy telewizyjne z niemal każdej witryny do przesyłania strumieniowego, w tym Netflix i Amazon Prime Instant Video bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Masz również dostęp do obszernej biblioteki rozszerzeń Chrome, szerokiej gamy aplikacji internetowych w ekosystemie Chrome oraz doskonałego mechanizmu renderowania stron internetowych i JavaScript, Blink.

Dlaczego możesz chcieć pominąć korzystanie z Google Chrome do oglądania Netflix

Google Chrome to zamknięte źródło. Fundacja Wolnego Oprogramowania i Projekt GNU (wielkie nazwiska w świecie Linuksa) uważają, że użytkownicy powinni mieć możliwość swobodnego nabywania i uruchamiania oprogramowania, a także studiowania i redystrybucji leżącego u jego podstaw kodu. Niektórzy użytkownicy Linuksa cenią otwartość społeczności Linuksa i odmawiają instalowania oprogramowania i sterowników o zamkniętym kodzie źródłowym.

Rekommenderad:  Animowane wygaszacze ekranu pojawiają się w systemie Chrome OS 100

Chrome może spowolnić cały system, umieszczając w piaskownicy każdą otwartą kartę i zainstalowane rozszerzenie, a nawet działając w tle po całkowitym zamknięciu Chrome. Może to być przełom, jeśli korzystasz ze starszego sprzętu lub cenisz sobie szybkość działania systemu operacyjnego i aplikacji.

Google. Google przechowuje Twoje dane jak skarb Wikingów. Na przykład, jeśli masz włączoną funkcję autouzupełniania, aby zaoszczędzić czas podczas przeszukiwania sieci z paska adresu, dane te są wysyłane do Google. Niektórzy nazwaliby to keyloggerem. Jeśli cenisz swoją prywatność, możesz chcieć omijać Google Chrome.

Oglądanie serwisu Netflix za pomocą wtyczki Widevine

Wtyczka Widevine to odtwarzacz wideo HTML5 opracowany przez Google w celu umożliwienia strumieniowego odtwarzania zaszyfrowanych plików DRM bez użycia Adobe Flash lub Microsoft Silverlight. Widevine został wydany z obsługą wszystkich głównych systemów operacyjnych za pośrednictwem Google Chrome i nie jest oficjalnie obsługiwany w żadnej innej przeglądarce. Ale dzięki niektórym przedsiębiorczym programistom Arch Linux, Widevine został pomyślnie zmodyfikowany, aby działał w Chromium (wersja Google Chrome o otwartym kodzie źródłowym) i zaczął być modyfikowany do użytku w przeglądarkach internetowych Firefox i Vivaldi (opartych na Operze).

Dlaczego warto używać wtyczki Widevine w przeglądarkach internetowych Chromium lub Firefox

Wolność wyboru. Korzystanie z Linuksa polega na swobodzie wyboru oprogramowania uruchamianego w systemie i sposobu konfiguracji tego oprogramowania. Instalowanie wtyczek, które umożliwiają przeglądanie treści w Internecie, również powinno mieć zastosowanie.

Przeglądarka internetowa Firefox jest open source. Przeglądarka Chromium jest open source. Ponownie, te przeglądarki są zgodne z filozofią korzystania z Linuksa.

Dlaczego warto pominąć wtyczkę Widevine w przeglądarkach internetowych Chromium lub Firefox

Zainstalowanie nieobsługiwanej wtyczki może mieć negatywny wpływ na system. W takim przypadku Widevine może nie działać poprawnie lub wcale, pozostawiając czarny ekran zamiast filmu przesyłanego strumieniowo. Ponadto aktualizacje przeglądarki lub aktualizacje Netflix mogą być niezgodne z zainstalowaną wersją Widevine, zmuszając cię do czekania, aż ktoś ze społeczności Linuksa prześle nową wersję wtyczki. Chociaż może to zająć tylko kilka godzin, nie ma gwarancji, że Widevine w ogóle zostanie zaktualizowany.

Rekommenderad:  3 Jak automatycznie zastępować słowa w programie Word za pomocą funkcji Znajdź i Zastępować

Oglądanie Netflix za pomocą Pipelight

Kolejna opcja zapewniająca możliwość oglądania Netflix i Amazon Prime Instant Video to Pipelight. Pipelight to wersja open source wtyczki Microsoft Silverlight, której Netflix używał do przesyłania strumieniowego wideo i Amazon Prime Instant Video jest obecnie używany do strumieniowego przesyłania wideo. Ta wtyczka jest dostępna dla prawie wszystkich przeglądarek internetowych i zwykle jest zawarta w repozytoriach dowolnej używanej dystrybucji Linuksa.

Dlaczego warto używać Pipelight do oglądania Netflixa

Pipelight jest łatwo dostępny dla prawie wszystkich głównych przeglądarek internetowych w systemie Linux i przez większość czasu po prostu działa. Pipelight współpracuje z Flash, Shockwave, Silverlight i Unity Web Player, umożliwiając strumieniowe przesyłanie niemal dowolnej zawartości wideo i granie w gry oparte na silniku gier Unity, a wszystko to za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Dlaczego możesz chcieć pominąć używanie Pipelight do oglądania Netflix

Pipelight nie jest w 100% kodem dla Linuksa. W rzeczywistości jest to warstwa kompatybilności, która pozwala na uruchomienie Windows kod wewnątrz Linuksa i faktycznie wymaga Wine (a Windows aplikacji warstwy kompatybilności) w ogóle działać. Jeśli używasz smukłego systemu operacyjnego lub nie musisz uruchamiać dodatkowych Windows aplikacji w systemie Linux, możesz chcieć omijać tę wtyczkę.

Jak oglądać Netflix za pomocą maszyny wirtualnej

Inną opcją, którą musisz oglądać Netflix w systemie Linux, jest maszyna wirtualna. Maszyna wirtualna uruchamia kopię Windows lub OS X w zwirtualizowanym środowisku, umożliwiając otwarcie natywnej wersji wybranej przeglądarki internetowej ze wszystkimi natywnymi wtyczkami dostępnymi dla tej przeglądarki.

Dlaczego możesz chcieć używać maszyny wirtualnej do oglądania Netflix

Masz zainstalowaną konfigurację podwójnego rozruchu na swoim komputerze i chcesz uruchamiać natywne aplikacje poza istniejącymi Windows lub instalacja OS X. Twoje oprogramowanie do wirtualizacji tworzy maszynę wirtualną przy użyciu partycji dysku twardego zawierającej Windows lub instalacja OS X. Jest to bardzo przydatne, jeśli używasz Linuksa do testowania lub tworzenia oprogramowania, ale twój system operacyjny jest Windows lub OS X.

Rekommenderad:  Naprawiono błąd, który uniemożliwiał Minecraftowi łączenie się ze światem w systemie Windows 11/10.

Dlaczego możesz chcieć pominąć używanie maszyny wirtualnej do oglądania Netflix

Miejsce na dysku twardym. Podczas instalowania maszyny wirtualnej należy przydzielić określoną ilość miejsca na wirtualnym dysku twardym. W starszych systemach z małymi dyskami twardymi może to nie być możliwe.

Twój komputer musi obsługiwać wirtualizację. Niektóre starsze urządzenia nie mają możliwości wirtualizacji maszyn. Większość nowszych urządzeń to obsługuje, ale jeśli zainstalowałeś Linuksa, ponieważ Windows nie obsługuje już twojego sprzętu, możesz nie być w stanie wirtualizować.

Zaledwie kilka lat temu oglądanie strumieniowego wideo z systemu operacyjnego opartego na systemie Linux było trudne; dzisiaj oglądanie serwisu Netflix w niemal dowolnej przeglądarce stało się łatwe. Każda z czterech omówionych opcji umożliwia wyświetlanie doskonałych filmów w ciągu kilku minut!

Którą metodę wolisz? Czy próbowałeś zainstalować natywną wtyczkę Widevine? Czy jesteś użytkownikiem maszyny wirtualnej dla wszystkich swoich potrzeb związanych z przeglądaniem? Opowiedz mi o tym w komentarzach.