Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

OK Google, jak zoptymalizować witrynę e-commerce pod kątem wyszukiwania głosowego?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: OK Google, jak zoptymalizować witrynę e-commerce pod kątem wyszukiwania głosowego?

Branża rozpoznawania głosu szybko się rozwija i oczekuje się, że tak będzie przekroczyć 601 mln USD do 2019 r. Oczywiście technologia głosowa staje się z dnia na dzień coraz inteligentniejsza i bardziej wyrafinowana. Pokazują to statystyki Technologia Google jest teraz dokładna w 95%.. A najpiękniejsze w tym jest to, że jest teraz dostępne dla każdego. Do wyszukiwania głosowego i wydawania poleceń głosowych wystarczy smartfon. Co najważniejsze, znacznie ułatwia nam życie. Możesz teraz łatwo znaleźć żądane informacje, bez konieczności patrzenia na ekran.

Takie jak, wyszukiwanie głosowe stało się znaczącym trendem SEO nie możesz sobie pozwolić na ignorowanie, jeśli chcesz pozostać konkurencyjny. Teraz pytanie brzmi, co dokładnie powinieneś zrobić, aby zoptymalizować witrynę e-commerce pod kątem wyszukiwania głosowego.

Oto kilka prostych kroków, które musisz wykonać.

1. Zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem pytań.

Powiedzmy, że jesteś sprzedaż artykułów dla zwierząt przez Internet. W jaki sposób Twoi klienci znajdą Cię za pomocą wyszukiwania głosowego? Są szanse, że nie użyją tradycyjnych słów kluczowych, takich jak Zamiast tego, prawdopodobnie zadają coś w stylu lub Wyszukiwanie głosowe jest bardziej naturalne i zwykle ma formę pytania.

Pamiętaj o tym, optymalizując treści pod kątem głosu. Zamiast gonić za słowami kluczowymi w dopasowaniu ścisłym, zaprojektuj strony witryny tak, aby rzeczywiście odpowiadały na pytania klientów.

Aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, użyj tak zwane słowa wyzwalające do wyszukiwania głosowego i dodaj je do swoich treści. Niektóre z tych słów to: jak, co, kiedy, gdzie, najlepiej, może, top, zrobić, uwolnić i tak dalej. To prowadzi nas do następnej sekcji i jest to wybór właściwych słów kluczowych.

2. Kieruj na naturalne i konwersacyjne słowa kluczowe.

Wspomnieliśmy już powyżej, że zapytania głosowe są bardziej naturalne i organiczne niż tradycyjne wyszukiwania tekstowe. Przeprowadzając wyszukiwanie tekstowe, użytkownik chce zaoszczędzić czas i tym samym skrócić zapytania do niezbędnego minimum. Jednakże, nie dotyczy to wyszukiwania głosowego.

Teraz w końcu możemy wyszukiwać bez patrzenia na ekran, dlatego używane przez nas zwroty i konstrukcje są podobne do tego, jak mówimy w prawdziwym życiu. I, Badania Google twierdzą to samo. Twierdzą, że prawie 70% zapytań głosowych nie opiera się na typowych słowach kluczowych, ale jest wyrażona w języku naturalnym.

Dla ciebie oznacza to, że musisz kierować na długie i silnie kontekstowe słowa kluczowe. Spotkaj się ze swoimi pracownikami i sporządź listę potencjalnych wyszukiwań głosowych, z których mogą korzystać Twoi docelowi klienci. Powinieneś także zbadać, w jaki sposób komunikują się i omawiają Twoje lub podobne produkty online. Witryny z pytaniami i odpowiedziami, sieci społecznościowe i fora niszowe mogą być idealnym punktem wyjścia.

Rekommenderad:  Alternatywy KOHO w Kanadzie: 15 najlepszych aplikacji, takich jak KOHO

3. Switch do HTTPS.

Dużo czytaliśmy o tym, jak ważne jest przejście z HTTP na HTTPS. cztery kropki, agencja doradztwa SEOopublikował niedawno obszerny artykuł nt związek między SSL/HTTPS a rankingami Google. Oto kilka zalet korzystania z HTTPS, które wymienili. Po pierwsze, Google uczynił HTTPS niewielkim czynnikiem rankingowym i zaczął oznaczać witryny HTTP jako „niezabezpieczone”. Tak więc, nawet jeśli nie zaszkodzi to znacząco Twojej obecności w Internecie, nadal może zaszkodzić Twojemu doświadczeniu użytkownika i wizerunkowi marki. Gdy otrzymają ostrzeżenie, że Twoja witryna nie jest dla nich wystarczająco bezpieczna, niektórzy potencjalni klienci mogą zdecydować się na jej pominięcie.

Ale co to ma wspólnego z wyszukiwaniem głosowym?

Według badania przeprowadzone niedawno przez Backlinko, HTTPS może mieć jeszcze większe znaczenie w przypadku wyszukiwania głosowego niż w przypadku wyszukiwania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Według nich 70.4% wyników wyszukiwania głosowego zawierało HTTPS, w porównaniu z 50% wyników wyszukiwania na komputerach.

4. Spraw, aby Twoja witryna była szybsza.

Wiesz już, jak ważny jest szybki czas ładowania dla Twoich działań SEO. Szybka strona znacznie poprawia komfort użytkowania, zwiększa czas spędzany przez klientów na Twojej stronie, angażuje ich i inspiruje do zakupu. Co najważniejsze, jest to sygnał rankingowy, który ostatnio stał się jeszcze ważniejszy Aktualizacja prędkości Google.

Jednak szybkość witryny odgrywa również ważną rolę w optymalizacji wyszukiwania głosowego. Mianowicie, gdy użytkownik przeprowadza wyszukiwanie głosowe, Google musi natychmiast udzielić odpowiedniej odpowiedzi. A jeśli Twoja strona ładuje się wolno, Google to zignoruje.

Potwierdziły to również wspomniane badania Backlinko. Przeanalizowali 10 000 wyników wyszukiwania głosowego i doszli do wniosku, że w przeciwieństwie do średniej szybkości ładowania strony, która jest 8.8 sekund, strony wyników wyszukiwania głosowego ładują się w mniej niż 4.6 sekundy.

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc przyspieszyć ładowanie strony:

 • Użyj buforowania
 • Zmniejsz rozmiar swoich obrazów
 • Zainwestuj w CDN (sieć dostarczania treści)
 • Wybierz szybkiego hosta internetowego
 • Usuń niedziałające linki i ogranicz przekierowania
 • Zminifikuj swój kod

5. Korzystaj z danych strukturalnych.

Kiedy omawialiśmy szybkość ładowania strony, wspomnieliśmy, że wyszukiwanie głosowe opiera się na stronach, które są łatwo dostępne. Tak więc, w przeciwieństwie do zwykłego wyszukiwania Google, w którym użytkownik wpisuje kilka słów kluczowych w polu wyszukiwania, a Google wyświetla mu listę niebieskich linków w SERP, wyszukiwanie głosowe zapewnia użytkownikowi tylko jeden wynik. Tak więc, aby zwiększyć ekspozycję online, musisz użyć danych strukturalnychznany również jako znaczniki schematu.

Mianowicie znaczniki schematu to w zasadzie metadane, które podkreślają najważniejsze informacje o Tobie i pozwalają Google szybciej znaleźć informacje o Twojej firmie. Nawet jeśli nie wpływa to bezpośrednio na Twoje rankingi, nadal zapewnia niezłą przewagę nad konkurencją. Dzięki tym danym Google może łatwiej analizować i klasyfikować Twoje treści, a także rozumieć ich kontekst.

Rekommenderad:  Jak e-mail marketing B2B może zamienić potencjalnych klientów w sprzedaż

Ale dlaczego jest to ważne w przypadku wyszukiwania głosowego? Cóż, kiedy ludzie wyszukują w Internecie lokalne firmy, zwykle chcą dowiedzieć się o nich więcej. Inwestując w uporządkowane dane, zapewnisz wyszukiwarkom, że Twoje informacje pojawią się w wyszukiwaniu głosowym, a użytkownicy będą mogli dowiedzieć się o Tobie więcej, zanim klikną Twoją witrynę.

6. Zwiększ wrażenia mobilne.

Żyjemy w epoce mobilnej. Według niektórych ostatnich badań, 1 z każdego 5 wyszukiwarek głosowych korzysta z urządzeń mobilnych. Gdy Twoja witryna pojawi się przed nimi w wyszukiwaniu głosowym, mogą zdecydować się na odwiedzenie Twojej witryny. A jeśli nie spodoba im się to, co zobaczą, gdy już na tym wylądują, opuszczą to bez patrzenia na Twoje produkty.

Pamiętaj, że dzisiejsi klienci online są obeznani z technologią i wiedzą, jak wyglądają przyjemne doświadczenia mobilne. Nie chcą powiększać i oddalać, aby przeczytać zawartość, przewijać w nieskończoność, aby znaleźć pożądane produkty i gubić się w wielu kategoriach w zbyt złożonym menu. Nie. Oczekują bezproblemowej interakcji z Twoją witryną. Oto kilka kroków, które musisz wykonać, aby poprawić ich wrażenia:

 • Spraw, aby proces realizacji transakcji był prosty aby zachęcić klientów do sfinalizowania zakupu. Na przykład wyeksponuj wezwania do działania i umieść je na górze ekranu, utrzymuj klientów w „strefie kciuka”, usuń elementy rozpraszające uwagę podczas procesu płatności i dodaj plomby zabezpieczające, aby podkreślić bezpieczeństwo witryny.
 • Uprość menu nawigacyjne. Dodaj go na górze strony, aby Twoi klienci mogli łatwo do niego dotrzeć niezależnie od strony, na której się znajdują.
 • Wyświetlaj chwytliwe i atrakcyjne wizualnie obrazy najgorętszych produktów w formie kolażu, aby zwiększyć ich widoczność.
 • Spraw, aby elementy, które można kliknąć, były łatwe do dotknięcia.
 • Dodaj pasek wyszukiwania do swojej witryny aby ułatwić klientom znalezienie produktów, których szukają.
 • Użyj Google AMP aby Twoja witryna była zarówno szybsza, jak i przyjemna dla oka.
 • Dodaj prezentacje wideo produktów lub GIF-y, aby powiedzieć klientom, o czym jest Twój produkt. Powinieneś także napisać krótki opis i dołączyć chwytliwe wezwanie do działania, aby zwiększyć sprzedaż.
 • Oceń responsywność swojej witryny za pomocą Test dostosowania mobilnego Google.

7. Zainwestuj w treści wysokiej jakości.

Aby zwiększyć swoją wiarygodność w świecie online, nawiązywać kontakt z klientami i uzyskać więcej możliwości pojawiania się wysoko w SERP, musisz tworzyć wysokiej jakości treści. Oczywiście nie oznacza to pisania artykułów na 500 słów, zasypanych mnóstwem słów kluczowych w dopasowaniu ścisłym. Treści, które publikujesz na swoim blogu, powinny przynosić wartość osobom, które je czytają. Musi być edukacyjny, interaktywny i dostosowany do branży. A jeśli chodzi o wyszukiwanie głosowe, musisz zoptymalizować dla niego swoje treści. Oto, czego wspomniane powyżej badania Backlinko uczą nas o związku między Twoimi treściami a rankingami wyszukiwania głosowego.

Rekommenderad:  Jak oglądać finały Wimbledonu kobiet i mężczyzn w 4K HDR online?

Twórz dłuższe treści.

Artykuły o większej liczbie słów radzą sobie lepiej w wyszukiwaniu głosowym. Oczywiście nie oznacza to, że Google oblicza liczbę słów w Twoich treściach podczas wyświetlania ich w wyszukiwaniu głosowym. Nie. W ich Wytyczne dla oceniających wyszukiwanie głosowe, podkreślili nawet, że przedkładają małe fragmenty nad duże. Zjawisko to ma więc związek z prostą matematyką – więcej słów daje Twoim treściom możliwość dopasowania się do wyniku wyszukiwania głosowego.

Wykorzystaj w pełni swoją stronę z często zadawanymi pytaniami.

Strony z najczęściej zadawanymi pytaniami mogą również służyć jako nieocenione zasoby online. A powód, dla którego radzą sobie szczególnie dobrze w wyszukiwaniu głosowym, jest logiczny. Powiedzieliśmy już, że większość wyszukiwań głosowych to długie pytania. Dokładnie takie pytania można znaleźć na wysokiej jakości stronie często zadawanych pytań, co oznacza, że ​​dają one szansę dopasowania się do zapytań wyszukiwarek.

Możesz także zoptymalizować swoje odpowiedzi. Wspomnieliśmy już, że Google uwielbia słodkie i krótkie wyniki wyszukiwania głosowego. Możesz więc po prostu utworzyć 30-słowne odpowiedzi na swojej stronie z często zadawanymi pytaniami, co byłoby idealne dla wyników wyszukiwania głosowego.

Zadbaj o czytelność treści.

We wspomnianych wyżej wskazówkach dotyczących wyszukiwania głosowego Google podkreśla znaczenie czytelności i czytelności treści. Podkreślają znaczenie poprawy elokucji treści lub jasności jej wymowy i artykulacji. Oto, co o tym powiedzieli:

Aby więc wyświetlać się w wyszukiwaniu głosowym, Twoje treści muszą być łatwe do zrozumienia. Używaj prostych konstrukcji zdań, wybieraj codzienne słowa zamiast złożonych terminów związanych z branżą i używaj terminów, które są łatwe do wymówienia.

Optymalizacja pod kątem głosu sprawi, że staniesz się bardziej atrakcyjny dla klientów.

The zalety wyszukiwania głosowego są wielokrotne. Po pierwsze, to zwiększa ekspozycję w nadmiernie konkurencyjnym środowisku online. Po drugie to dowodzi, że jesteś wiarygodnym i autorytatywnym źródłem informacji. Po trzecie to daje możliwość dotarcia do idealnych klientów dokładniej i zwiększ swoje zaangażowanie i współczynniki konwersji. Właśnie z tego powodu powinieneś uczynić go integralną częścią swojej strategii SEO.

Czy zoptymalizowałeś swoją witrynę e-commerce pod kątem głosu? Czy jest coś, co chciałbyś dodać? Podziel się swoimi przemyśleniami na temat wyszukiwania głosowego w komentarzach!