Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

OnePlus 6 Recenzja aparatu: wyraźny krok naprzód

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: OnePlus 6 Recenzja aparatu: wyraźny krok naprzód

Przed premierą młyny plotek pracowały na dodatkowe zmiany, aby mieć pewność, że przyciągną całą możliwą uwagę. Narobił dużo hałasu przed przybyciem i już jest jednym z najczęściej omawianych smartphones roku. Tak, mówimy o tym zabójcy flagowców, OnePlus 6. Urządzenie zostało wprowadzone na rynek w cenie Rs. 34 999 i jest jednym z głównych pretendentów do miana jednego z najlepszych smartphones w sklepie. Ale podczas gdy OnePlus 6 jest wyposażony we wszystkie wysokiej klasy specyfikacje i funkcje, jest jeden obszar, w którym zawsze był postrzegany jako pozostający w tyle za graczami premium – aparat. Na papierze aparaty OnePlus 6 wydają się w dużej mierze podobne do tych z OnePlus 5T. Ale zarysuj głębiej, a pojawią się zmiany i ulepszenia. Ale jak bardzo zmieniło się wszystko od czasu OnePlus 5T pod względem wydajności aparatu? I czy kamera Never Settler zbliżyła się do modeli Pixel 2 i Galaxy S9?

Te megapiksele wydają się podobne

Jeśli chodzi o liczbę megapikseli, aparat w OnePlus 6 nie zaobserwował prawdziwego wzrostu w porównaniu do swojego poprzednika, OnePlus 5T. Smartfon jest wyposażony w podwójny aparat składający się z 16-megapikselowego czujnika głównego i 20-megapikselowego czujnika dodatkowego, przy czym oba mają f/1.7 otwory. Aparat do selfie również pozostaje taki sam pod względem liczbowym z 16-megapikselowym czujnikiem skierowanym do przodu. Ale pod tymi podobnie wyglądającymi liczbami kryją się zmiany. OnePlus dodał optyczną stabilizację obrazu, a także zdecydował się na fizycznie większy czujnik o 19 procent, aby zapewnić lepsze fotografowanie przy słabym oświetleniu. Firma poprawiła się także pod względem zwolnionego tempa i wprowadziła przechwytywanie w bardzo zwolnionym tempie z szybkością 480 kl./s w rozdzielczości HD i 240 kl./s w rozdzielczości FHD. W przypadku przedniego aparatu firma dodała EIS i obiecała dodać nową funkcję trybu portretowego, która będzie działać przy pomocy algorytmu AI. I oczywiście zmieniło się rozmieszczenie samych aparatów – podwójne aparaty z tyłu znajdują się teraz w pionowej jednostce przypominającej kapsułkę z tyłu, a nie poziomo w rogu, a przedni aparat znajduje się w wycięciu !

Aplikacja pozostaje podstawowa

Może być wypełniony największymi liczbami pod względem sprzętowym, ale jedną rzeczą, która nadal pozostaje bardzo ugruntowana, jest aplikacja aparatu w OnePlus 6. Większa część aplikacji aparatu jest zdominowana przez wizjer. W trybie Zdjęcie, nad wizjerem, firma umieściła ikony trybu samowyzwalacza, trybu HDR, współczynnika wizjera i lampy błyskowej. Współczynnik wizjera pozwala zmienić rozmiar wizjera i w razie potrzeby uzyskać lepszy widok na przestrzeń wokół siebie. Pod wizjerem OnePlus umieścił trzy podstawowe tryby — Wideo, Zdjęcie i Portret. Przesunięcie w prawo lub w lewo na ekranie aparatu również zmienia te tryby, natomiast jeśli przesuniesz w górę, pojawi się kilka dodatkowych trybów, w tym tryb Pro, zwolnione tempo i timelapse.

Przybliżanie OnePlus 6 jest również całkiem proste. W pobliżu podstawy wizjera znajduje się ikona 1x, która po naciśnięciu daje 2-krotny zoom (który według OnePlus jest stosunkowo bezstratny, ale z naszego doświadczenia wynika, że ​​nie jest tak dobry jak zoom optyczny), ale jeśli chcesz iść głębiej, konieczne byłoby powiększenie wizjera poprzez rozciągnięcie. Tuż nad tymi trybami, w prawym dolnym rogu wizjera, firma umieściła ikonę trybu urody. Tryb upiększania jest dostępny zarówno dla aparatu głównego, jak i dodatkowego, w przeciwieństwie do niektórych smartphones które oferują to tylko w przypadku przedniego aparatu.

W trybie wideo aplikacja oferuje różne rozdzielczości do wyboru, w tym 720P, 1080P, 4K przy 60 kl./s, 4K przy 30 kl./s i 1080P przy 60 kl./s. Tryb automatyczny w trybie wideo nagrywa w rozdzielczości 1080P. Opcje te umieszczono nad wizjerem wraz z ikoną lampy błyskowej zastępującą linię trybu HDR i innych funkcji obecnych w trybie Foto. W trybie portretowym nad wizjerem dostępna jest opcja samowyzwalacza oraz możliwość zmiany kształtu efektu głębi (więcej o tym później). Na podstawie aplikacji aparatu umieść ikonę przełącznika aparatu, okrągły przycisk migawki i ikonę galerii.

Aplikacja aparatu jest dość prosta, łatwa w użyciu i nieskomplikowana. Na pewno nie przytłoczy początkujących użytkowników lub tych, którzy lubią proste interfejsy, ale tych, którzy nie są przyzwyczajeni do interfejsu lub używali go smartphones od takich firm jak Huawei/Honor, Xiaomi czy Samsung mogą czuć się nieco rozczarowani, ponieważ aplikacja nie ma zbyt wiele do zaoferowania (hej, nawet filtrów). Jeśli chcesz zrobić więcej z aparatami w OnePlus 6może być konieczne pobranie aplikacji innych firm.

Przewyższa 5T, zwłaszcza przy słabym oświetleniu

Teraz, gdy mamy już za sobą podstawową preambułę, przejdźmy do prawdziwej sprawy — wydajności aparatów w OnePlus 6. Być może nie podniosło to liczb z przodu megapiksela, ale kamery w OnePlus 6 są zdecydowanie o krok przed OnePlus 5T.

Główny aparat w OnePlus 6 robi dobre zdjęcia w świetle dziennym i jest bardzo żwawy. Rejestruje wiele szczegółów, szczególnie w jasnym świetle dziennym. Wyniki były szczególnie imponujące w przypadku fotografii krajobrazowych. Opcja zmiany proporcji wizjera pozwoliła nam lepiej przyjrzeć się fotografowanemu obiektowi z większej odległości – 19:9 to świetna opcja dla rozległych krajobrazów. Aparat uchwycił większość szczegółów i prawie wszystko, co było blisko, nie pozostało rozmazane – nawet gdy zbliżyliśmy się, aby sprawdzić, czy zdjęcie nie jest rozpikselowane. Jasne, zebranie wszystkich szczegółów w obrazie i wyostrzenie go w galerii zajęło sekundę, ale w większości przypadków szczegóły pozostały na swoim miejscu. Zbliżenia na OnePlus 6 również robiły wrażenie. Aparat nie potrzebował dużo czasu, aby ustawić ostrość na obiekcie i chociaż musieliśmy kilka razy regulować odległość między aparatem a obiektem, w większości odtwarzał piękne makro, które było bardzo szczegółowe i naprawdę wyraźnie widoczne ze względu na otaczający go efekt bokeh (nawet jeśli nie korzystaliśmy z trybu portretowego).

Tryb portretowy w OnePlus 6 również wydawało się, że działa dobrze i stanowi poprawę w stosunku do OnePlus 5T. Oprócz sporadycznych braków na krawędziach obiektu, aparat dobrze radził sobie z ustawianiem ostrości na obiekcie i rozmyciem tła. Bokeh na zdjęciach w trybie portretowym był również dość intensywny, do tego stopnia, że ​​czasami sprawiał wrażenie pseudo-bokehu, a nie rzeczywistego bokeh. Tryb portretowy oferuje również różne kształty bokeh, w tym bokeh okrągły, w kształcie serca i gwiazdy, ale tak naprawdę nie widzieliśmy dużej różnicy i nie zawsze widzieliśmy te kształty formujące się wokół fotografowanego obiektu. Być może są to przyzwoite triki na imprezę, ale zalecamy trzymanie się trybu normalnego.

Jednym z obszarów, w którym aparat OnePlus6 znacznie się poprawił, jest fotografia przy słabym oświetleniu. Podczas gdy OnePlus 5T miał te same liczby pod względem megapikseli, OnePlus 6 pochodzi z większym 1Czujnik 0,22 μm i optyczna stabilizacja obrazu, dzięki którym jest to lepszy aparat do fotografowania przy słabym oświetleniu, nie tylko na papierze, ale także w codziennym użytkowaniu. Zdjęcia zrobione OnePlusem 6 były lepsze pod względem szczegółowości i nie miały tak dużo hałasu, jak widzieliśmy w poprzednim OnePlusie smartphones. Ale jest jedna rzecz, którą OnePlus wydaje się robić źle nawet teraz. Pomimo posiadania OIS w aparacie głównym, OnePlus zwiększa czułość ISO przy słabym oświetleniu, zamiast trzymać migawkę otwartą przez dłuższy czas, tak jak robi to Google na Pixelu 2. Tak, oznacza to, że aparat wydaje się znacznie szybszy, ale jakość obrazu nie jest tak dobra jak w przypadku Pixela 2 Lub Galaxy S9+.

Czasem szaleję za kolorami

To powiedziawszy, nie wszystkie róże są w świecie aparatów OnePlus, ponieważ mają one własny zestaw cierni. Jednym z nich jest reprodukcja kolorów. Chociaż byliśmy pod wielkim wrażeniem szczegółów uchwyconych przez OnePlus 6rozczarowało nas związane z tym przesycenie kolorów. OnePlusa 6 często dawało nam bardzo ciepłe pomarańcze, czerwienie i jasne zielenie, nawet jeśli w rzeczywistości kolory były znacznie zimniejsze i subtelniejsze. Niektórym może się to podobać, ale uznaliśmy, że to trochę za dużo. Kolejnym problemem, z którym mieliśmy do czynienia w przypadku aparatu, była aplikacja aparatu – chociaż większość zadań wykonywała szybko, często podczas przełączania z jednego trybu do drugiego często zdarzało się dwukrotne zaciemnienie wizjera.

16-megapikselowy aparat do selfie w OnePlus 6 jest również przyzwoite. Nie zachwycił nas szczegółami, a uzyskane kolory wydawały się nieco wyblakłe, ale ogólnie działało dobrze. Na szczęście tryb urody nie sprawił, że wyglądaliśmy jak postać z anime, a jedynie złagodziliśmy odcień skóry zgodnie z naszymi upodobaniami. Poinformujemy Cię, jak działa tryb portretowy, gdy pojawi się OTA (oczekując, że nadejdzie 3 tygodnie od teraz).

Filmy w aparacie były dobre, ale nie wyjątkowe, chociaż tutaj ponownie poprawiła się wydajność przy słabym oświetleniu. Super slow motion jest całkiem fajne, ale nie ma nic do zaoferowania Galaxy S9 nieprzespane noce. Dobrą rzeczą jest jednak to, że możesz nagrać do jednej minuty filmów w super zwolnionym tempie, w przeciwieństwie do kilku sekund na niektórych telefonach, takich jak Galaxy S9. Możesz używać aparatu do nagrywania filmów, ale nie byłby to nasz pierwszy wybór.

Krok naprzód, a nie gigantyczny skok

Nie ma wątpliwości, że OnePlus 6Aparaty firmy należą zdecydowanie do najlepszych na rynku w swoim przedziale cenowym. Oczekujemy, że będą mieli silną konkurencję ze strony Honora 10, ale jeśli szukasz jasnych kolorów i dobrych szczegółów, z wystarczająco prostym, przejrzystym interfejsem i przyzwoitą szybkością, OnePlus 6 jest doskonałą opcją. Jednak dzięki wszystkim świetnym specyfikacjom i liczbom oraz flagowej rozmowie o zabijaniu, OnePlus smartphones często porównują się z najlepszymi w branży, a nie z tymi, które mieszczą się w danym przedziale cenowym. A jeśli chodzi o aparaty, nie sądzimy, aby telefon dorównywał takim telefonom jak Google Pixel 2SAMSUNG Galaxy S9, Huawei P20 Pro lub iPhone X/8/8 Plus pod względem szczegółowości czy odwzorowania kolorów. Ale uwzględnij całą dobroć sprzętu otaczającą te kamery, obietnicę poprawy wydajności dzięki aktualizacjom i dopełnij to ceną 34 999 rupii, a przekonasz się, że stajesz się znacznie bardziej wyrozumiały.

Aparat OnePlusa 6 jest bardzo dobry, ale nie świetny. Jeszcze nie. Mamy nadzieję, że nigdy się to nie uspokoi, dopóki nie stanie się właśnie tym!