Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

OnePlus 9 Recenzja: Płomień dla ćmy fanów OnePlus

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: OnePlus 9 Recenzja: Płomień dla ćmy fanów OnePlus

W zeszłym roku OnePlus z flagowej marki-zabójcy stał się marką flagową. Firma wypuściła OnePlus 8 z ceną, która zdecydowanie umieściła smartfon w segmencie premium i odebrała flagowemu OnePlusowi prawa do zabijania. Znowu jest ta pora roku, a OnePlus wypuścił następcę OnePlus 8OnePlusa 9. Smartfon wraz z OnePlus 9 Pojawił się Pro i oba mają bardzo wysoką cenę i specyfikację. Chociaż wariant Pro może mieć mocniejsze specyfikacje, jest to stosunkowo tańsza cena OnePlus 9 to może sprawić, że będzie to płomień dla wszystkich ćm fanów OnePlus.

Och, Hasselblad, och, Hasselblad…

Jeśli chodzi o specyfikację aparatu, OnePlus 9 przynosi potrójny układ aparatu z tyłu. Składa się z 48-megapikselowej matrycy Sony IMX 689 z EIS i f/1.8 przysłoną i ten sam 50-megapikselowy ultraszerokokątny aparat Sony IMX 766 z f/2.2 przysłona widoczna w wersji Pro i a 2-megapikselowy czujnik monochromatyczny. Ale czekaj, dlaczego od razu mówimy o kamerach? Cóż, ponieważ były one być może najbardziej podkreślonym aspektem OnePlus 9.

W bloku OnePlus pojawiło się nowe partnerstwo, które dotyczy technologii, a nie projektowania i wyglądu, w przeciwieństwie do wielu partnerstw, jakie marka miała w przeszłości. OnePlus połączył siły z jedną z najbardziej legendarnych nazw w przestrzeni kamer (gra słów zamierzona), Hasselblad. OnePlusa 9 seria jest pierwszą z wielu, które w przyszłości będą dostępne pod marką Hasselblad (jest to trzyletnie partnerstwo). Na razie Hasselblad ugryzł OnePlus 9 i OnePlusa 9 Pro ma więcej wspólnego z oprogramowaniem niż ze sprzętem czujnika aparatu (pochodzi głównie od Sony). OnePlus zastosował w telefonie technologię kalibracji kolorów firmy Hasselblad o nazwie Kalibracja kolorów naturalnych. Ulepszenie oprogramowania ma na celu zapewnienie prawdziwszych, bardziej naturalnie wyglądających kolorów na zdjęciach wykonanych przez OnePlus 9.

…gdzie jesteś, Hasselbadzie?

Teraz OnePlus generalnie produkuje obrazy po lekko nasyconej stronie spektrum kolorów. Ciepłe odcienie wydają się cieplejsze, a kolor często wydaje się nieco sztuczny w porównaniu do rzeczywistości. Kiedy więc usłyszeliśmy, że OnePlus współpracuje z Hasselbladem i wprowadza technologię kalibracji kolorów w telefonie, mieliśmy duże nadzieje. Niestety, te nadzieje i marzenia nie do końca się spełniły. Zdjęcia wykonane smartfonem pod względem kolorów wcale nie odbiegają od rzeczywistych ustawień. Zgodnie z najlepszą tradycją OnePlus, telefon odwzorowywał kolory, które były żywsze i głębiej skontrastowane niż w naturalnych ustawieniach. Tak, bogaty kontrast i głębokie kolory sprawiają, że wynik jest przyjemniejszy, ale naturalny kolor obiecywany przez markę tak naprawdę nie jest widoczny. Początkowo zrzucaliśmy winę na wyświetlacz Fluid AMOLED, ale nawet jeśli spojrzymy na wyniki na komputerze PC lub innym urządzeniu, różnica w reprodukcji kolorów od razu rzuca się w oczy.

Nieco niepokoił nas także fakt, że w interfejsie aparatu jako takiego nie było widać efektu Hasselblada. Telefon ma tryb Pro, który według marki jest trybem Hasselblad Pro, ale interfejs użytkownika tego nie mówi. Wygląda podobnie do podstawowego trybu Pro, który widzisz w OnePlus. Nie twierdzimy, że nie ma pracy Hasselblada, ale być może pomogłoby większe jej podkreślenie. Oprócz brandingu Hasselblad z tyłu, dosłownie nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy telefony mają w ogóle jakikolwiek związek z Hasselbladem, chyba że zdecyduje się się na opcję umieszczania znaku wodnego „Shot OnePlus x Hasselblad” na zdjęciach robionych telefonem.

Ogólnie dobre aparaty!

Oprócz reprodukcji kolorów, OnePlus 9 w dziale kamer spisał się całkiem przyzwoicie. Telefonowi udało się uchwycić dużą ilość szczegółów w dobrych warunkach oświetleniowych. Ultraszerokokątny obiektyw spisał się tak, jak tego oczekiwaliśmy. Uchwycił wiele szczegółów nawet podczas robienia naprawdę szerokiego zdjęcia krajobrazu, co oznacza, że ​​można przybliżyć i przyciąć zdjęcie krajobrazu, nie powodując całkowicie ziarnistego, hałaśliwego bałaganu – posiadanie mocnej, ultraszerokokątnej matrycy o dużej liczbie megapikseli to marzenie każdego fotografa krajobrazu .

Wydajność OnePlus przy słabym oświetleniu 9 jest o krok przed OnePlusem 8. Tak, telefon nadal ma tendencję do sprawiania, że ​​nocne zdjęcia przy słabym oświetleniu wyglądają tak, jakby zostały zrobione o zmierzchu, ale poziom hałasu jest stosunkowo niższy. Tryb portretowy w telefonie jest co najwyżej przeciętny. Trzeba uzbroić się w ogromną cierpliwość, aby dostarczyć zdjęcie, na którym uda się stworzyć idealnie rozmyte tło z ostrymi krawędziami. W większości przypadków krawędzie fotografowanego obiektu często rozmywają się z tłem, co nie zapewnia idealnego portretu. Poza tym telefon ma tendencję do przyciemniania kolorów w trybie portretowym, co jest dość dziwne, biorąc pod uwagę, że generalnie zapewnia lekko przesycone rezultaty.

Filmy na OnePlus 9 są na równi z OnePlus 8 pod względem ostrości i gładkości. Brak OIS będzie jednak przeszkadzał osobom z drżącymi rękami. EIS próbuje to zatuszować, ale nie radzi sobie tak dobrze. Brak OIS jest nieco rozczarowujący, biorąc pod uwagę, że OnePlus oferuje OIS nawet w swoim smartfonie ze średniej półki, OnePlus Nord.

Z przodu umieszczono 16-megapikselowy aparat z przysłoną f/2.4 otwór. Umieszczanie 16-megapikselowego czujnika z przodu stało się już niemal tradycją OnePlus (chwalebnym wyjątkiem był Nord z podwójnymi przednimi aparatami). Aparat robi dobrą robotę. W rzeczywistości kolory wytwarzane przez przedni aparat wydają się stosunkowo bardziej naturalne, a szczegóły uzyskane w dobrze oświetlonych warunkach są wystarczająco dobre, aby wyniki trafiły na dowolną platformę mediów społecznościowych.

Premium wygląda jak zwykle

Jeśli chodzi o język projektowania, OnePlus często dbał o jego czystość. Marka wnosi element wyjątkowości dzięki swojej limitowanej edycji smartphones ale poza tym OnePlus smartphones postępuj zgodnie z bardzo czystym, najwyższej jakości językiem projektowania. Tak właśnie jest w przypadku OnePlusa 9 również. Smartfon ma bardzo luksusowy, luksusowy wygląd. Otrzymaliśmy wariant kolorystyczny Winter Mist, który jest bardzo lawendowo-błyszczącym liliowym kolorem.

OnePlus 9 posiada tylną część z błyszczącego szkła, która zapobiega rozmazywaniu i zarysowaniom. Jest to rodzaj materiału, który chciałbyś trzymać pod przykryciem od razu po wyjęciu go z pudełka. W lewym górnym rogu tyłu znajduje się prostokątny aparat z subtelnym logo Hasselblad, a logo OnePlus znajduje się pośrodku tyłu. Tył wygina się na krawędziach i bardzo wygodnie leży w dłoni. Jest trochę śliska i wilgotna, a błyszczący tył będzie zaproszeniem do przykrych upadków, jeśli nie będziesz ostrożny. Ale jeśli trzymasz go pod przykryciem, powinien być wystarczająco bezpieczny.

Z przodu umieszczono wyjątkowo piękny, wysoki wyświetlacz. Wyświetlacz w OnePlus 9 nie rozciąga się na boki, jak ma to miejsce w wariancie Pro, ale tak naprawdę nie przeszkadzało nam to. Jego obwód wyznaczają naprawdę cienkie ramki, a dziurkacz znajduje się w lewym górnym rogu wyświetlacza, w którym mieści się przedni aparat. Istnieje metalowa rama, która łączy wyświetlacz i tył. Jest goły na górze i zawiera tackę na dwie karty SIM, port USB typu C i głośniki stereo na podstawie. Po lewej stronie znajduje się regulator głośności, a po prawej teksturowany suwak alertów i przycisk zasilania/blokady.

OnePlus stał się premium dzięki swoim cenom i OnePlus 9 będzie to odzwierciedlać w swoim projekcie. Naprawdę uwielbiamy kolor Winter Mist, odcień nadaje mu wyrazisty wygląd, co w połączeniu z błyszczącym szklanym tyłem i wspaniałym, wysokim wyświetlaczem sprawia, że ​​telefon jest idealnym połączeniem stylu i krawędzi.

Wybitny wyświetlacz

OnePlusa 9 pochodzi z 60,55-calowy wyświetlacz Fluid AMOLED full HD+ z HDR10+ i częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz maksymalną jasnością ponad tysiąca nitów. Nazwanie wyświetlacza pięknym byłoby niedopowiedzeniem. Wysoki wyświetlacz o żywych kolorach i głębokim kontraście sprawia, że ​​przeglądanie treści i granie na telefonie staje się przyjemnością. Smartfon ma domyślnie ustawioną częstotliwość odświeżania 120 Hz. Aby oszczędzać baterię, telefon dostosowuje częstotliwość odświeżania do zadania, które telefon wykonuje w danym momencie. Na wyświetlaczu znajduje się także wbudowany w wyświetlacz skaner linii papilarnych, który znajduje się w pobliżu podstawy wyświetlacza.

Skaner linii papilarnych jest szybki i żwawy i odblokowuje telefon za każdym razem, ale dotyk musi być dość wyraźny. Nie można go odblokować, po prostu przesuwając po nim kciukiem. Smartfon jest także wyposażony w głośniki stereo. Dźwięk w OnePlus 9 jest dobry, ale słyszeliśmy lepsze smartphones które kosztują mniej – mimo to zawsze dobrze jest mieć głośniki stereo (nr 2). 3.5 mm, chociaż gniazdo audio). Telefon nie ma stopnia ochrony IP, co jest nieco zawiedzione, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę.

Płynne i szybkie działanie… znowu jak zwykle!

Jeden z najmocniejszych stron OnePlus smartphones był występ. Flagowe (kiedyś flagowe zabójcze) urządzenia są wyposażone w najlepsze w swojej klasie procesory w połączeniu z ogromną ilością pamięci RAM, co w zasadzie oznacza świetną wydajność w większości książek o smartfonach. OnePlus zastosował się do tej samej mantry w przypadku OnePlus 9. Telefon napędzany jest procesorem Qualcomm Snapdragon 888, co czyni go jednym z pierwszych urządzeń w kraju, które działa na najnowszym, flagowym procesorze Qualcomm. Chipset mięśniowy jest połączony z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci. Tam jest 8 GB RAM i wariant pamięci 128 GB. Nie można jednak rozszerzyć pamięci – kolejna tradycja OnePlus.

OnePlusa 9 krótko mówiąc, ma wszystko, czego potrzeba, aby być sprawnym żeglarzem. I urządzenie nas nie zawiodło. Prześlizgiwał się przez nasze codzienne obowiązki jak gorący nóż po maśle. Skakaliśmy z aplikacji do aplikacji i telefon nie miał problemu z dotrzymaniem kroku. Od ciągłego pobierania poczty, poprzez długie sesje przesyłania wiadomości, po lekkomyślne i bezcelowe przewijanie mediów społecznościowych – smartfon poradził sobie z tym wszystkim z gracją.

Takiej samej przewiewnej wydajności oczekiwano w dziale gier i OnePlus 9 kontynuowane. Zarówno zwykłe, jak i zaawansowane gry były przyjemnością na tym urządzeniu. Gry takie jak Spearman, Alto’s Odyssey były przyjemnością na tym wysokim, żywym ekranie, podobnie jak gry z najwyższej półki i żądne mocy, takie jak Asphalt 9 i Call of Duty. Szczegółowa grafika była obsługiwana imponująco, a telefon nie miał żadnych czkawek ani opóźnień podczas gier. Nie nagrzał się również, gdy pchnęliśmy, co znowu jest zaletą.

Czuje się je jako Warp Charge

OnePlusa 9 jest zasilany przez A 4Bateria 500 mAh, która spokojnie wytrzymuje ponad dzień – robi wrażenie, biorąc pod uwagę duży, jasny wyświetlacz i wysoką częstotliwość odświeżania. Smartfon obsługuje technologię Warp Charge firmy OnePlus i jest sparowany z ładowarką o mocy 65 W w zestawie. Według zapewnień firmy telefon można naładować od zera do 100 procent w niecałe 30 minut, ale naszemu urządzeniu zajęło to nieco więcej – co jest w pełni wybaczalne (co to jest kilka minut tu i tam, gdy żyje się w ultraszybkim Ładunek Osnowy). Niestety, w przeciwieństwie do swojego awatara Pro, OnePlus 9 nie wprowadza ładowania bezprzewodowego na stół, co jest problemem, biorąc pod uwagę cenę telefonu i fakt, że międzynarodowe warianty telefonu będą obsługiwać ładowanie bezprzewodowe.

Oddech dla tlenu dla U(i)I

OnePlusa 9 Od razu po wyjęciu z pudełka działa system Android 11 z wewnętrznym interfejsem Oxygen firmy OnePlus. Rzadko mieliśmy jakiekolwiek skargi do OnePlus, jeśli chodzi o interfejs użytkownika. Tak, marka jest odrobinę bardziej entuzjastycznie nastawiona do aktualizacji interfejsu użytkownika, niż byśmy sobie tego życzyli, ale pokazuje to również, że marka stale pracuje nad ulepszaniem oprogramowania, co jest naszym zdaniem dużym plusem. Zgodnie z najlepszą tradycją OnePlus, telefon jest wyposażony w przejrzysty, ale bogaty w funkcje interfejs użytkownika, który jest bardzo przydatny i znajomy. Tak, zmienia się i staje się nieco bardziej zatłoczony niż w przeszłości, ale jeśli chodzi o brak bałaganu, pozostaje jedną z najlepszych skórek na Androida, jakie widzieliśmy.

Szukasz teraz flagowca z najwyższej półki? Ten!

Przy cenie początkowej wynoszącej 49 999 rupii OnePlus 9 ładnie wpasowuje się w segment premium. Tak, nie jest tak niesamowicie przystępny cenowo, jak urządzenia OnePlus z przeszłości, ale smartfon ma wyjątkowy wyświetlacz, znakomitą wydajność i najwyższej klasy design. Rzeczywiście, jedynym innym telefonem z procesorem Snapdragon 888 jest obecnie bardzo zorientowany na graczy Asus ROG Phone 5który tak naprawdę nie jest telefonem głównego nurtu.

W tej chwili większość konkurencji, jaką jest OnePlus 9 z którym prawdopodobnie przyjdzie się zmierzyć, pochodzi z nieco starszych flagowców, takich jak Mi 10i (wciąż groźny) i Galaxy S20 i S20 Plus. Tak, spodziewaliśmy się trochę więcej po partnerstwie Hasselblad, ale nawet wtedy OnePlus 9 to z pewnością najlepsza opcja dla każdego, kto szuka smartfona z najwyższej półki z chipsetem na poziomie flagowym. Wiele osób może nie być przyzwyczajonych do wydawania tak dużej ilości pieniędzy na OnePlus, ale OnePlus 9 ma szansę zmienić zdanie.

Plusy

  • Wysokiej jakości projekt
  • Wyjątkowy wyświetlacz
  • Szybkie ładowanie
  • Gwiezdna wydajność

Cons

  • Brak oceny IP
  • Brak OIS
  • Brak ładowania bezprzewodowego
  • Brak widocznego efektu Hasselblada