Online Vs In-Person Tutoring: Plusy i minusy

Online Vs In-Person Tutoring: Plusy i minusy 1

Masz problem z wyborem między korepetycjami online a korepetycjami osobiście? Dokonaj właściwego wyboru, korzystając z naszego porównania tych rodzajów nauki!

Kursy online stopniowo stają się popularnym formatem nauki. Teraz możesz nie tylko słuchać indywidualnych lekcji online, ale także brać pełny kurs bez wychodzenia z domu. Rosnąca liczba uniwersytetów otwiera programy kształcenia na odległość w różnych specjalnościach. Jaki rodzaj szkolenia lepiej wybrać? To porównanie obu trybów uczenia się pomoże ci dokonać wyboru.

Korepetycje online

Plusy

 • Elastyczny harmonogram: Główną zaletą nauki online jest możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie. Nawet jeśli plan obejmuje zajęcia „na żywo”, możesz ich słuchać, siedząc w łóżku i opalając się na plaży, lub jeśli chcesz, po prostu nagraj lekcję i obejrzyj ją później. Większość zajęć odbywa się niezależnie i można wybrać dogodny dla siebie czas i tempo. Wymagane jest jedynie przestrzeganie terminów.
 • Różnorodność wyborów: Oprócz tego, że możesz szybko zrozumieć dyscyplinę, która Cię interesuje w ramach jednej usługi online, setki innych platform są do Twojej dyspozycji. Są również gotowi uczyć cię tego samego, ale w innym programie i za inne pieniądze. Musisz tylko przestudiować recenzje, zważyć zalety i wady i wybierać między proponowanymi usługi korepetycji online.
 • Nie musisz podróżować: Kolejną podstawową zaletą uczestnictwa w kursach internetowych jest to, że nie trzeba tracić ogromnej ilości czasu i pieniędzy na podróż do szkoły wyższej. W rezultacie, bez codziennych podróży do miejsca nauki, studia stają się mniej stresujące. Pomaga zaoszczędzić pieniądze na obsługę samochodu, więc jeśli wolisz wysokiej jakości edukację za rozsądną cenę, nauka online jest odpowiednią opcją.

Cons

 • Problemy technologiczne: Problemy technologiczne. Kwestie technologiczne są naprawdę niezwykle rzadkie w celu osłabienia sesji korepetycji; nie możemy jednak udawać, że nie istnieją. Jak pokazuje praktyka, zwykle występują pewne rodzaje problemów technicznych. Czasami ani uczniowie, ani nauczyciel nie są zaznajomieni z programem, którego używają, aby uniknąć wszelkiego rodzaju nieporozumień. Poza tym zawsze istnieje możliwość uszkodzenia lub uszkodzenia dowolnego z urządzeń. W takim przypadku przegapisz także jedną ze swoich lekcji online.
 • Motywacja: Jedną z głównych trudności w nauce online jest to, że musisz być w stanie samodzielnie zorganizować swoją pracę, opracować harmonogram i monitorować terminy. Brak ścisłej kontroli sprawia, że ​​jesteś bardziej zrelaksowany i istnieje ryzyko, że nie ukończysz kursu po nieudanych egzaminach lub przejdziesz go bez zdobycia prawdziwej wiedzy i umiejętności.
 • Brak interakcji twarzą w twarz: Stopień zaangażowania nauczycieli w kształcenie na odległość może się różnić w zależności od funkcji programu. Idealnie, student ma możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi, zadawania pytań i ciągłego otrzymywania informacji zwrotnych. Jednak częściej komunikacja odbywa się tylko podczas zajęć online, a czasami jedyną rzeczą, jaką uczeń otrzymuje w komunikacji z nauczycielem, jest ocena jego pracy.

Korepetycje osobiste

Plusy

 • Kontakt na żywo z nauczycielami: Ucząc się w ramach tradycyjnego formatu, uczeń jest w taki czy inny sposób w stałym kontakcie z nauczycielem: możesz zadawać pytania podczas wykładów i seminariów i wyjaśniać, co chcesz. Wszystkie zadania są monitorowane, a prawdopodobieństwo błędów lub nieporozumień jest znacznie zmniejszone. Tradycyjna edukacja jest również lepiej przystosowana do szkolenia praktycznego. W ramach komunikacji na żywo łatwiej jest budować pracę zespołową, śledzić postępy zadań i dostosowywać proces uczenia się. Niektóre osoby biorą również pod uwagę znaczącą rolę psychologii w takich przypadkach, ponieważ zarówno nauczyciel, jak i uczeń często się komunikują, a nauczyciel może rozważyć różne sposoby kontaktu z uczniem z nowymi informacjami.
 • Poczucie dyscypliny: W przypadku tradycyjnych szkoleń niebezpieczeństwo nieosiągnięcia prawdziwej wiedzy jest wielokrotnie mniejsze niż w przypadku zajęć online. Strach przed koniecznością odpowiadania parami sprawia, że ​​otwieracie podręczniki przynajmniej w przeddzień lekcji. I nawet jeśli studenci nie słuchają wykładów zbyt uważnie, niektóre informacje wciąż do nich docierają. Jednocześnie proces edukacyjny jest tak skonstruowany, aby zmusić uczniów do stopniowego uczenia się niezbędnego materiału, przechodząc testy pośrednie, prace i testy.
 • Socjalizacja: W przypadku nauczania na odległość komunikacja z innymi uczniami jest praktycznie ograniczona do zera. Prawie się nie przecinasz, nawet jeśli formalnie jesteś na tym samym kursie. Możesz próbować samemu zaprzyjaźnić się, dyskutować na zajęciach i wymieniać wrażenia, ale wszystko to pozostaje w gestii uczniów. Tradycyjni studenci nieuchronnie przecinają się w parach, na korytarzach, w jadalni, na egzaminach, stale wymieniają się opiniami i wiedzą nie tylko w ramach strumienia, ale także między różnymi kursami, a nawet różnymi wydziałami. To z jednej strony intelektualnie wzbogaca i poszerza horyzonty, az drugiej umożliwia tworzenie połączeń społecznych, które mogą okazać się niezwykle przydatne w przyszłości.

Cons

 • Czas podróży: Niewątpliwie czas i koszty utrzymania fizycznej obecności na wykładach często stają się istotnym powodem wyboru czesnego online. Nie wspominając nawet o sytuacji kiedy chcesz ukończyć uniwersytet zagraniczny, a ty jesteś już trzydziestoletnią matką, która nie może opuścić swojej rodziny, aby uzyskać wymarzony stopień naukowy.
 • Koszt studiów: Nauczanie online wymaga od nauczycieli wynajmu miejsca na sesje online z uczniami; w rezultacie ich koszt jest zwykle znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnych. Co więcej, wiele platform oferuje możliwość wzięcia udziału w niektórych kursach za darmo, podczas gdy portale takie jak Khan academy zapewniają nieograniczony dostęp do wszystkich swoich wykładów. Mimo wielu programów stypendialnych szkolenie w tradycyjnym formacie z pewnością będzie kosztować więcej.

Wniosek

Czy edukacja online może stać się alternatywą dla tradycyjnego uczenia się? Rosnąca popularność klas wirtualnych jest dowodem ich skuteczności. I choć nauczanie na odległość ma swoje zalety, nie należy zapominać o zaletach osobistego uczenia się. W tradycyjnym nauczaniu istnieje wiele sposobów sprawdzania wiedzy i większej kontroli ze strony nauczycieli. Z drugiej strony nawet dyplom na najbardziej prestiżowej uczelni nie gwarantuje, że absolwent jest naprawdę dobrym specjalistą. Dlatego od ciebie zależy wybór celu studiów: uzyskanie dyplomu, zdobycie wiedzy lub zdobycie obu. W każdym razie, zanim wybierzesz rodzaj nauki, który Ci odpowiada, powinieneś być świadomy długoterminowych celów, które chcesz osiągnąć.