Ontario opóźnia wprowadzenie identyfikatora cyfrowego na prawa jazdy i nie tylko do 2022 r.

Ontario opóźnia wprowadzenie identyfikatora cyfrowego na prawa jazdy i nie tylko do 2022 r. 1

W październiku 2020 r. rząd Ontario ogłosił, że planuje zdigitalizować prawa jazdy i akty urodzenia, aby umożliwić ich przechowywanie w cyfrowym portfelu. Plan zakładał przyspieszenie programu z powodu pandemii COVID-19, ale ironicznie, ten ostatni opóźnił start.

Ale teraz rząd prowincji twierdzi, że opóźni program cyfrowej identyfikacji do 2022 r., powołując się na opóźnienia spowodowane wprowadzeniem aplikacji potwierdzającej szczepienia, Verify Ontario.

„Priorytet i zasoby w stowarzyszonym Ministerstwie ds. Rządu Cyfrowego musiały zostać przesunięte, aby wesprzeć reakcję Ministerstwa Zdrowia na pandemię”, powiedział rzecznik Ontario w CP24. „Chcemy, aby program cyfrowej identyfikacji był prawidłowy i zapewnić, że prywatność i bezpieczeństwo nadal będą najwyższym priorytetem”.

Więcej szczegółów na temat programu identyfikacji cyfrowej w Ontario zostanie ogłoszonych później w przyszłym roku.

„Niezależnie od tego, czy wychodzisz za mąż, czy odnawiasz prawo jazdy lub kartę zdrowia, czy wypełniasz dokumenty dla swojej firmy: Chcemy, aby usługi były dla Ciebie bardziej dostępne, bardziej niezawodne i wygodniejsze” – powiedział Premier Doug Ford w zeszłym roku.

Identyfikator cyfrowy umożliwiłby mieszkańcom Ontario dokonywanie zakupów związanych z wiekiem, a także umożliwiłby weryfikację tożsamości w miejscach takich jak poczta i urzędy rządowe, podobnie jak dowód osobisty. Rząd twierdzi, że identyfikator cyfrowy ma być bezpieczniejszy niż karty fizyczne.

W marcu 2020 r. firma Bluink z siedzibą w Ottawie uruchomiła wsparcie dla Ontario, aby umożliwić mieszkańcom przechowywanie cyfrowej wersji praw jazdy i paszportów.