Opcje blokady ekranu w Samsung S20

Opcje blokady ekranu w Samsung S20 1

Samsung ma imponującą gamę telefonów do wyboru, w tym Samsung Galaxy S20 z wieloma imponującymi funkcjami. Używamy naszych telefonów do wszystkiego, w tym do przechowywania ważnych lub poufnych plików, e-maili, zdjęć, notatek, certyfikatów, informacji bankowych i osobistych, kontaktów, wiadomości tekstowych, filmów i innych.

Jednym z powodów dlaczego smartphones są używane jako forma przenośnego przechowywania, ponieważ pliki są łatwo dostępne w czasie rzeczywistym, ponieważ ludzie stale sprawdzają swoje telefony przez cały czas, czy to w dzień, czy w nocy.

Samsung S20 Security

Smartfony oferują wyższą formę bezpieczeństwa dzięki różnorodnym opcjom bezpiecznej blokady ekranu, od PINS, haseł, wzorów zabezpieczeń i bezpieczeństwa biometrycznego, gdzie wymagane jest skonfigurowanie odcisku palca lub rozpoznawania twarzy.

Te opcje zabezpieczeń blokady ekranu zostały zaprojektowane w celu uniemożliwienia innym osobom dostępu do poufnych informacji przechowywanych w telefonie bez upoważnienia i firmy Samsung Galaxy S20 nie jest wyjątkiem. W zależności od potrzeb masz możliwość wyboru między średnim a wysokim poziomem bezpieczeństwa. Przejrzyjmy więc, jak krok po kroku skonfigurować bezpieczną blokadę ekranu.

Opcje blokady ekranu w Samsung S20

Przeciągnij od dołu ekranu w górę pośrodku, aby wyświetlić ekran aplikacji, na którym znajdują się różne ikony, takie jak ustawienia, kontakty, poczta i wiadomości.

Przewiń, aby znaleźć ikonę o nazwie Ustawienia i kliknij, aby ją otworzyć. Tutaj zobaczysz inne przedmioty, które można wybrać jako główne opcje, a także możesz przejść dalej i skonfigurować je według własnych upodobań.

Z tego podmenu wybierz Blokuj ekran. Otworzy się okno wyskakujące z różnymi rodzajami blokad ekranu i innymi ważnymi opcjami. Zwykle większość telefonów ma opcję blokady ekranu jako domyślne ustawienie zabezpieczeń, ale dzięki temu jako jedynej formie bezpieczeństwa każdy może uzyskać dostęp do telefonu, wystarczy przesunąć telefon i są włączone.

Aby rozwiązać ten problem i zabezpieczyć telefon, przewiń w dół menu ekran blokady i dotknij, aby otworzyć ekran Ustaw blokadę ekranu.

Opcje blokady ekranu

Przedstawione zostaną tutaj różne opcje, w tym utworzenie wzoru telefonu lub ustawienie kodu PIN. Możesz także sprawić, aby wzór bezpieczeństwa był widoczny lub ustawić, aby blokował się natychmiast za pomocą bocznego klucza.

Pojawi się również opcja automatycznego zablokowania ekranu telefonu natychmiast lub w jego obrębie 5 sekund i do 30 minut, gdy telefon nie jest używany. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Blokada wzoru

Jeśli zdecydujesz się utworzyć wzór, na ekranie Ustaw wzór pojawi się monit o jego utworzenie, a następnie ponownie zostaniesz poproszony o potwierdzenie i to samo dotyczy również hasła. Hasła mogą zawierać do 16 znaków. Wskazane jest utworzenie hasła o minimalnej wartości 8 znaków i zawierać co najmniej jedną literę.

Blokada PIN

Jeśli zdecydujesz się na ustawienie kodu PIN, zostaniesz co najmniej przypisany 4 cyfry, które składają się na kod PIN. Zdecyduj 4- cyfra, której chcesz użyć jako kodu bezpieczeństwa. Powinno to być coś, co łatwo zapamiętać, jak data ukończenia szkoły i miesiąc lub po prostu losowa liczba, której nie zapomnisz. Wpisz te 4 cyfry na ekranie ustawionego kodu PIN.

Po wejściu do 4- Cyfry, naciśnij enter. Otworzy się kolejny ekran z monitem o potwierdzenie kodu PIN. Wpisz to samo 4 cyfry, które wcześniej wprowadziłeś i kliknij OK, aby przesłać potwierdzenie.

Wreszcie w menu powiadomień możesz włączyć i zmodyfikować dowolne ustawienia. Aby sprawdzić, czy zmiany zostały zapisane, a opcja zabezpieczeń została zaktualizowana, po prostu ponownie zablokuj ekran telefonu, a następnie otwórz go ponownie, używając nowego kodu PIN, aby uzyskać dostęp do ekranu aplikacji.