Opera 55 na Androida wprowadza w pełni dostosowany tryb ciemny do smartfona

Coraz więcej aplikacji przygotowuje się do trybu ciemnego. Jest to logiczny trend, który rozprzestrzenia się na wielu frontach, poprawiając propozycje dostępne dla użytkowników.

Również w tym obszarze przygotowywane są przeglądarki, a Opera wprowadza najnowszą zmianę. Wraz z wersją 55 Opera na Androida do smartfona wprowadzono niestandardowy tryb ciemności.

Przeglądarka Opera w ciemnym trybie Android

Tryb ciemny wygląda jeszcze lepiej w Operze

Opera chce być alternatywną przeglądarką, która zdetronizuje Chrome. Jego podstawa jest taka sama, ale może mieć bardziej wyrafinowane i przyjazne dla użytkownika narzędzia. Tryb ciemny jest jednym z takich ulepszeń, które z czasem uległy poprawie.

Najnowsza wersja, teraz wydana, wprowadziła kilka ulepszeń do tej funkcji. Jest w pełni konfigurowalny, a także dzięki integracji niektórych ważnych wiadomości. Tryb ciemności można teraz w pełni dostosować do swoich potrzeb.

Przeglądarka Opera w ciemnym trybie Android

Ta przeglądarka ma nowe podstawowe narzędzia.

Jedną z najważniejszych nowości jest możliwość wprowadzenia trybu ciemnego do dowolnej witryny. Oprócz samego interfejsu Opera może zastosować tę zmianę w witrynach, które ułatwiają czytanie i nawigację.

Nie trzeba go aktywować ręcznie i jest zintegrowany z trybem nocnym. Aktywuje się automatycznie i dostosowuje do samego Androida. Co ciekawe, ten ciemny tryb można również zaplanować w Operze. W razie potrzeby podejmuje działania.

Przeglądarka Opera w ciemnym trybie Android

Android wydaje się być platformą z wyboru

Wreszcie mamy również integrację między kontrolą jasności a temperaturą barwową. Można ich używać razem, aby lepiej korzystać z tej przeglądarki. Nawet sama klawiatura jest otwarta na te tryby, uzyskując taką samą adaptację jak przeglądarka.

To świetna wiadomość dla Opery na Androida. Ta przeglądarka wyprzedza konkurencję i oferuje najnowsze narzędzia. Całkowicie do tego przystosowany sistemaz pewnością może dać ci świetny sposób na surfowanie po Internecie.