Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Opracuj strategię Public Relations, aby promować swoją małą firmę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Opracuj strategię Public Relations, aby promować swoją małą firmę

Prowadzenie małej firmy wcale nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy dopiero zaczynasz – masz ograniczony czas, zasoby i budżet, a jednocześnie próbujesz załatwić sprawy, aby zwiększyć świadomość i rozwinąć swoją markę. Niemniej jednak bardzo ważne jest, aby nazwa firmy była jak najbardziej widoczna, aby wygenerować potok klientów i zapewnić stały przychód. Powstaje więc pytanie: od czego najlepiej zacząć?

PR, czyli Public Relations, jest bardziej niż kiedykolwiek niezbędny do rozwoju małych firm w 2021 roku i nie musi być super skomplikowany ani kosztowny. Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej podstawowych sposobów na rozpoczęcie działań PR w małej firmie i sprawienie, by ludzie zaczęli interesować się Twoją marką.Opanuj najniższy wiszący owoc: napisz i opublikuj komunikat prasowy

Przede wszystkim opublikowanie komunikatu prasowego z godnymi uwagi informacjami dotyczącymi Twojej małej firmy jest uważane za nisko wiszący owoc w branży PR. Komunikat prasowy (często nazywany także „komunikatem prasowym” lub „komunikatem medialnym”) to oficjalne ogłoszenie Twojej firmy skierowane do reporterów, firm medialnych i dziennikarzy. Najczęściej jest to jedno- lub dwustronicowy artykuł, który podkreśla nowy postęp lub kamień milowy związany z Twoją firmą. Może to obejmować wszystko, na przykład wprowadzenie produktu na rynek, udaną rundę finansowania, najnowszy raport lub publikację z badań lub nowe partnerstwo biznesowe. Celem jest opublikowanie oficjalnego oświadczenia Twojej małej firmy, które przyciągnie uwagę odpowiednich mediów i dziennikarzy, którzy następnie będą mogli je wykorzystać w swoich publikacjach, relacjach i mediach społecznościowych. Innymi słowy, grupą docelową Twoich komunikatów prasowych są dziennikarze, a nie Twoi klienci. Jeśli Twój PR jest wyjątkowo warty opublikowania, reporterzy z dobrze znanych publikacji omówią to w swoich artykułach, zapewniając rozgłos i rozgłos, których potrzebuje Twoja mała firma.

Rekommenderad:  Jak tworzyć treści, które konwertują w 6 Proste kroki

Przejdźmy teraz do tego, jak napisać komunikat prasowy od podstaw. Jeśli nie masz wyznaczonego zespołu PR lub agencji, musisz nauczyć się samodzielnie pisać informację prasową. Jeśli chcesz zająć się tym samodzielnie, zapoznaj się z dużą liczbą przykładów komunikatów prasowych, aby zrozumieć, jak wygląda dobry komunikat prasowy.

Być może najważniejsze elementy obejmują upewnienie się, że masz przekonujący nagłówek i sformatowanie komunikatu prasowego w celu łatwego przeglądania. Dziennikarze codziennie dostają setki PR z różnych źródeł, dlatego ważne jest, aby ten nagłówek był odpowiedni, aby mieć pewność, że Twoje zwolnienie zostanie otwarte.

Pamiętaj o poniższych wskazówkach dotyczących formatowania, aby odnieść sukces:

  • Napisz w krótkich akapitach 2-3 linie na maks
  • Spróbuj ograniczyć komunikat prasowy do 5 akapity
  • Umieść oryginalne cytaty w tekście głównym
  • W stosownych przypadkach używaj list wypunktowanych
  • Dołącz odpowiedni obraz, wykres lub zrzut ekranu
  • Pisz w imieniu swojej firmy w trzeciej osobie

Pisanie komunikatu prasowego dla Twojej małej firmy niekoniecznie powinno być tak mylące lub uciążliwe, jak mogłoby się wydawać. Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami przedstawionymi powyżej i zagłębiasz się w kilka dobrze napisanych przykładów komunikatów prasowych, będziesz w stanie wyróżnić się z tłumu i zyskać cenne relacje w mediach i trakcję dla swojej marki.

Upewnij się, że Twoja strategia PR opowiada historię i jest wiarygodna

Wszystko, co mówisz i robisz na świecie, jest uważane za public relations. W końcu public relations to w najprostszej formie rzemiosło angażowania opinii publicznej za pośrednictwem różnych mediów i wpływania na opinię. Nie oznacza to jednak, że powinieneś po prostu udostępniać publicznie wszystko, co czujesz, do krytyki, niezależnie od tego, czy dotyczy to wyłącznie Twojej małej firmy, czy bardziej osobistych przemyśleń. Istnienie związany z ludźmi i pokorny powinno być najwyższym priorytetem dla każdego CEO, założyciela i startupu.

Rekommenderad:  Jak używać Amazon Automatyzacja do prowadzenia firmy na autopilocie

Krótko mówiąc, upewnij się, że Twoja strategia PR jest zgodna z prawdą, aktualna i zgodna z narracją. Ludzie chętniej staną się lojalni wobec produktów i/lub usług Twojej małej firmy, jeśli poczują, że mogą odnosić się do Twojej marki i wiadomości, które przekazujesz światu do przeczytania. Prawidłowo przeprowadzony PR może być kluczowym elementem Twojej strategii marketingowej i ogólnej strategii biznesowej. W końcu eksperci ds. public relations są zasadniczo profesjonalnymi gawędziarzami – nieustannie poszukują pozytywnych wiadomości na temat Twoich produktów lub marki i szukają pomysłów na historie, które pomogą wygenerować pozytywne opinie prasy i opinii publicznej.

Zawsze promuj wartości i wizerunek swojej marki, aby wzbudzić zaufanie

Kiedy zaczynasz, kolejnym ważnym aspektem public relations jest tworzenie rozpoznawalności marki i wzbudzanie zaufania wśród odbiorców. Spójność marki to sposób, w jaki Twoja mała firma będzie dostarczać komunikaty zgodne z Twoimi podstawowymi wartościami, doświadczeniami klientów oraz tożsamością marki i czynnikami obietnicy. Odnosi się do tego, w jakim stopniu public relations i treści marketingowe Twojej firmy są „zgodne z marką” w odniesieniu do ogólnej tożsamości marki i wytycznych. Promowanie spójności marki zapewni, że Twoja marka będzie łatwo rozpoznawalna we wszystkich kanałach marketingowych i punktach kontaktowych PR. Ostatecznie przyczyni się to do stworzenia spójnej i spójnej tożsamości marki, co zaowocuje ujednoliconym doświadczeniem zarówno dla obecnych, jak i potencjalnych klientów.

Liana Zavo, założycielka i dyrektor generalna ZavoMedia Group, agencji public relations i marketingu cyfrowego z siedzibą w Nowym Jorku, ostatni wywiad z Forbesem o wskazówkach PR dla małych firm, które spotkały się z dużym zainteresowaniem. Być może jednym z jej najważniejszych punktów w wywiadzie było:

Według Liany Zavo klienci skłaniają się ku markom, z którymi można się powiązać, i zachęcają swoich pracowników do promowania wartości, przesłania i historii marki firmy. Pomaga to małym firmom przedstawiać bardziej profesjonalny wizerunek obecnym i potencjalnym klientom. Aby zachować spójność marki, ważne jest, aby Twoi pracownicy reprezentowali podstawowe wartości marki, bez względu na to, jaką rolę pełnią w firmie.

Rekommenderad:  Gianluca Fiorelli o tym, dlaczego teksty zakotwiczone wciąż mają znaczenie dla Google

Jedzenie na wynos

Przedstawione strategie PR są przepustką do sukcesu, ale ich realizacja wymaga starannego planowania i dużo pracy. Wielu wynajmuje zewnętrzną firmę PR, która specjalizuje się w wizerunku marki i reklamie, gdy biznes jest rentowny, ale jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, samo zrozumienie znaczenia budowania zaufania poprzez marketing może zapewnić, że jesteś na właściwej ścieżce. Poznaj swoich odbiorców, przeprowadź badania i nawiąż kontakt z klientami, a będziesz na dobrej drodze.Table of Contents